وزیر میراث فرهنگی: دستور اولین جلسه ی شورای عالی فضای مجازی در دولت پزشکیان باید رفع فیلترینگ باشد

وزیر میراث فرهنگی: دستور اولین جلسه ی شورای عالی فضای مجازی در دولت پزشکیان باید رفع فیلترینگ باشد

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی دولت سیزدهم بر این باور است که موضوع اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت پزشکیان باید رفع فیلترینگ باشد.

سید عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که پیش از این هم سابقه اظهار نظر درباره ضرورت رفع فیلترینگ را داشته، حالا و در اظهارنظری جدید با توجه به پیروزی مسعود پزشکیان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، خواستار در دستور کار قرار گرفتن مسئله رفع فیلترینگ توسط شورای عالی فضای مجازی شده است.

ضرغامی: مسعود پزشکیان برای رفع فیلترینگ اقدام کند

آقای ضرغامی به عنوان عضوی از دولت سیزدهم در آخرین پست خود در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرده که به نظر او دوران فیلترینگ به پایان رسیده و این روزها که بازار فیلترشکن فروشی سکه است، دولت پزشکیان باید جهت رفع فیلترینگ اقدام کند.

پست ایکس ضرغامی

این ادعای آقای ضرغامی در حالی طرح شده که در جریان مناظره‌های انتخاباتی و در شرایطی که وعده رفع فیلترینگ توسط تنی چند از نامزدهای دور اول انتخابات مطرح شده بود؛ وزیر ارتباطات دولت سیزدهم عیسی زارع پور آب پاکی را روی دست کاندیداها ریخته بود و از آن‌ها خواسته بود وعده رفع فیلترینگ اینترنت را ندهند.

آقای زارع پور در آن زمان دلیل این اظهار نظر خود را، بی‌تاثیر بودن نظر دولت در تصمیم‌گیری نهایی برای رفع فیلترینگ اعلام کرده بود.

در واقع به نظر می‌رسد با وجود اینکه دولت نقش مهمی در ترکیب اعضای شورای عالی فضای مجازی دارد، تصمیم‌گیر نهایی در مورد تداوم یا رفع فیلترینگ نهادی خارج از بدنه دولت است.

حتما بخوانید:
کاهش فروش چشمگیر فروشگاه های اینستاگرامی به‌خاطر اختلالات اخیر در اینترنت ایران شرکت مخابرات ایران: سرعت اینترنت فیبرنوری را به هزار مگابایت بر ثانیه افزایش دادیم ادعای جدید وزیر ارتباطات: پهنای باند اینترنت کشور دو برابر شده است نگاهی به گردش مالی عجیب و غریب فیلترشکن فروشان در ایران

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*