عرضه قابلمه شارژر

 

شارژ کردن گوشی یکی از مشکلاتی است که گاهی اوقات با آن مواجه می شویم. ممکن است برق قطع باشد یا اینکه شارژر گوشیتان را گم کرده باشید. اما در این ایده جدید به هیچ کدام از این موارد نیازی نیست.
تکنولوژی به قابلمه ها هم رسیده است و دیگر از آن ها تنها برای درست کردن غذا استفاده نخواهد شد.

به تازگی دو محقق دست به اقدامی جالب زده اند و با استفاده از قابلمه شارژرهایی را تولید کرده اند که می تواند یک گوشی را به راحتی شارژ کنند.
این قابلمه ها از آلمینیوم تولید شده اند و انرزی اصلی با استفاده از تغییرات دمایی در این قابلمه ها تولید می شود. بدین صورت که وقتی چیزی درون آن است قابلمه روشن می شود زیر آن گرم می شود اما درون آن همچنان سرد است. در این جا یک جریان 5 واتی تولید شده و هرچه دمای داخل بیشتر شود میزان این انرژی کمتر می شود.
محققان از سال 2007 بر روی این پروژه کار می کردند و نمونه هایی را نیز ایجاد کرده اند اما امسال به بهره برداری رسیده و قرار است تا وارد بازار شود. البته این قابلمه ها فعلا تنها برای گوشی های آیفون طراحی شده اما قرار است تا نمونه های دیگر آن ها نیز وارد بازار شود.
این قابلمه ها در سایزهای متفاوتی وجود دارند و حتی شما می توانید از نمونه های مسافرتی آن استفاده کنید البته این نکته لازم به ذکر است که اندازه قابلمه در میزان جریانی که تولید می کند بسیار موثر است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*