تماشا کنید: نحوه‌ی ساخت حرکات طبیعی صورت در یک بازی پلی استیشن ۴

تماشا کنید: نحوه‌ی ساخت حرکات طبیعی صورت در یک بازی پلی استیشن ۴

تصاویر گرافیکی در کنسول‌های بازی نسل هشتم بشدت ارتقا یافته اند و دیگر در بازی‌های روز دنیا، خبری از چهره‌های خمیری انسان‌های گنگ و بدون احساس نیست. در این ویدیو مشاهده خواهید کرد که این‌گونه تصاویر و کاراکترهای داخل بازی‌های پلی استیشن ۴ چگونه ساخته می‌شوند.

شاید با دیدن تصاویر انیماتورها پشت کامپیوترهای متعدد فکر کنید که امروزه هم اکثر کاراکترهای داخل بازی‌ها به صورت دستی و از طریق نرم افزارهای کامپیوتری ساخته می‌شوند. بخشی از این حرف درست است و هنوز هم از نرم افزارهای کامپیوتری استفاده می‌شود اما با این تفاوت که این نرم افزارها با گجت‌های سخت افزاری ترکیب شده اند و دیگر نیازی نیست که تمام حرکات کاراکتر توسط انیماتور ساخته و پرداخته شود.

برای اینکه روند کار کمپانی‌های مدرن امروزی را بهتر درک کنید، ویدیویی آماده شده است که شما را در جریان ساخت کاراکتر اصلی بازی «تیغ جهنمی» (Hellblade) قرار می‌دهد. این بازی ماجراجویی با تم فانتزی و ترسناک توسط کمپانی Ninja Theory درحال ساخت است و قرار است بزودی برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه شود.

در بازی Hellblade، کاراکتر اصلی بازی یک دختر سرخپوست است که برای یافتن فردی گمشده وارد سلسله ماجراهای خطرناکی می‌شود. داستان غنی بازی موجب می‌شود که انواع احساسات عمیق انسانی نظیر حس بیهودگی، حس ترس و حس اندوه در جای جای بازی به وجود بیایند و این کاراکتر اصلی است که باید آنها را بیان کند.

اما این بیان احساسات قرار است به طور عمده از طریق چهره‌ی این دختر به گیمرها انتقال پیدا کند و اینجاست که طراحی دقیق اجزای صورت معنی پیدا می‌کند. گروه سازنده برای هرجه طبیعی‌تر شدن طراحی این بازی، با استفاده از موتور نرم افزاری Unreal Engine، تکنولوژی موشن کپچر (Motion Capture) و ترکیب چند گجت دیگر، احساسات و عکس العمل‌های یک بازیگر حرفه‌ای را ضبط کرده اند و این حرکات به صورت زنده داخل محیط بازی نیز رندر می‌شوند. در تصویر متحرک زیر می‌توانید نوع انتقال این حرکات از صورت بازیگر به کاراکتر داخل بازی را مشاهده کنید:

تماشا کنید: نحوه‌ی ساخت حرکات طبیعی صورت در یک بازی پلی استیشن ۴

یکی از توسعه دهندگان بازی Hellblade به نام Tameem Antoniades در این باره توضیح می‌دهد:

“ما با استفاده از این روش می‌توانیم به صورت مستقیم تصاویر را ضبط کنیم و این تصاویر به صورت زنده در محیط بازی نمایش داده می‌شود. ما دیگر نیازی نیست که درمورد نتیجه‌ی نهایی کار نگران باشیم، زیرا نتیجه‌ی نهایی را همان لحظه می‌بینیم. روش معمولی در مقایسه با این روش، یک سنت قدیمی و مربوط به دوران باستان به نظر می‌آید!”

در ویدیوی زیر می‌توانید روند هیجان انگیز ساخت کاراکتر به این شیوه را مشاهده کنید:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*