سیم-کارت-داخلی(e-SIM)-در-آیپد-پروی-۹.۷-اینچی-اپل-تعبیه-شده-است

سیم کارت داخلی(e-SIM) در آیپد پروی ۹.۷ اینچی اپل تعبیه شده است

به تازگی رویداد بهاره اپل (apple) برگزار شده و همانطور که می دانید کمپانی آمریکایی از آی‌پد پروی ۹.۷ اینچی (۹.۷ iPad Pro ) خود رونمایی کرده است. در این گجت جدید یک ویژگی به نام سیم کارت‌داخلی (embedded SIM) وجود دارد که در صورت فعال بودن آن، کاربر می تواند همزمان از چندین اپراتور بر روی تبلت خود سرویس دریافت کند.

در ماه ژوئیه گذشته دو کمپانی سامسونگ (samsung) و اپل (apple) یک جلسه برای بحث درباره سیم کارت‌داخلی (embedded SIM)، تشکیل دادند، البته این بار این جلسه در دادگاه نبود. استفاده از این ویژگی جدید و تعبیه آن در قسمت داخلی موبایل هوشمند، باعث می‌شود که دیگر نیازی به درگاه سیم‌کارت در گوشی نباشد. همین اتفاق باعث خواهد شد که فضای کمتری اشغال شود و سازنده بتواند از این فضای خالی ایجاد شده برای افزایش ظرفیت یک قطعه حیاتی مانند باتری، استفاده کند.

سیم‌کارت داخلی (embedded SIM) به صاحبان گوشی‌ها این امکان را می دهد که بتوانند به راحتی اپراتور مورد نظر خود را که از این ویژگی پشتیبانی می کنند، انتخاب و یا تغییر دهند. کاربرد این سیم‌کارت‌ها در کمپانی آمریکایی از سال ۲۰۱۴ شروع شد و بعضی از مدل‌های آی‌پد(iPad) این شرکت، دارای این ویژگی بودند. این سیم کارت داخلی(embedded SIM) به طور پیش فرض روی برد اصلی گجت نصب می‌شود. کاربر در هر زمان می تواند بدون هیچ زحمت و یا کاغذ بازی، بهترین اپراتور پشتیبانی کننده، که بهترین طرح را در آن زمان ارائه می‌دهد، انتخاب کرده و از سرویس‌های آن استفاده کند. در حال حاضر اپراتورهایی مانند AT&T، Sprint و T-Mobile در ایالات‌متحده و EE در بریتانیا از نوع این سیم کارت‌ها پشتیبانی می‌کنند. تعداد این اپراتورها روز به روز در حال افزایش است و تا به حال به ۸ عدد رسیده اند. اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) پیشنهاد همکاری این سرویس در ۹۰ کشور دنیا را داده اند.

با آمدن آی‌پد پروی ۹/۷ اینچی کمپانی اپل (۹.۷ inch Apple iPad Pro) به عرصه رقابت‌ها، انتظار می‌رود که از این به بعد هر تبلتی(tablet) که از کارخانه تولیدی اپل ترخیص می شود دارای سیم کارت‌داخلی باشد. اما اینجا یک نکته وجود دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست؛ اگر شما این تبلت‌ها را از خود اپل به طور مستقیم خریداری کنید این قابلیت در آنها وجود دارد و به صورت پیش فرض فعال خواهد بود ولی اگر این تبلت‌ها را از اپراتورهای تلفن همراه دریافت کنید، این ویژگی یا غیرفعال است و یا قفل شده است. حتما این سوال در ذهنتان آمده است که چرا باید این قابلیت توسط اپراتورها غیر فعال شود، قصه از این قرار است که چند سال قبل کمپانی اپل (apple) تصمیم گرفت که ایده استفاده از سیم کارت داخلی (embedded SIM) را در محصولات خود عملی کند ولی با مخالفت شدید اپراتورهای اروپایی مواجه شد و آنها عنوان کردند در صورت استفاده از سیم‌کارت داخلی، امکانات محدودتری را در اختیار اپل خواهند گذاشت، به همین دلیل پیشروی ایده به سمت عملی شدن در همان زمان متوقف شد. این روزها هم این تحدیدها عملی شده است و اگر می خواهید که از این ویژگی استفاده کنید، بهتر است که تبلت مورد علاقه خود را از اپراتورها دریافت نکنید.

آیا با این همه اتفاق ممکن است که شاهد حضور سیم کارت داخلی (embedded SIM) در بدنه آیفون ۷ (IPhone 7) باشیم؟

با توجه به اینکه سامسونگ نیز در ساعت هوشمند گیر اس ۲ (Gear S2) خود از این نوع سیم‌کارت استفاده می‌کند، ممکن است که اپل از e-SIM در نسخه بعدی اپل واچ (Apple Watch) استفاده کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*