تماشا کنید: یک دنیای مینیاتوری در نگین انگشتر شما

یک دنیای مینیاتوری در نگین انگشتر شما

دسته ای از جواهرات هستند که به خاطر جنس مواد به کار رفته در آن‌ها قیمت بالایی دارند. این جواهرات از سنگ‌های قیمتی نظیر الماس و زمرد ساخته شده اند و در آن‌ها طلا، نقره و یا فلزات گران‌بهای دیگر بکار رفته است. اما دسته‌ای دیگر هم هستند که به دلیل خلاقیت و تلاش سازنده‌شان، ارزشمند هستند.

جواهراتی که ایزابل کایف هابر (Isabell Kiefhaber) می‌سازد متعلق به دسته‌ی دوم هستند. این هنرمند آلمانی به جای آن که بر روی تراش دادن الماس یا ذوب کردن طلا کار کند، تلاشش را برای ساخت یک داستان بکار می‌گیرد و نتیجه‌ی کار هم می‌شود جواهراتی که هرکدام یک دنیای مینیاتوری را در قلب خود نگه داشته اند.

تماشا کنید: یک دنیای مینیاتوری در نگین انگشتر شما

جواهراتی که ایزابل می‌سازد از جنس رزین و عمدتا به صورت حلقه‌های ساده هستند. در بخش رویی آنها یک حجم خالی قرار دارد که نقش نگین انگشتر را ایفا میکند. اما داخل این فضای خالی به جای اینکه با قطعات تزیینی و براق پر شود، با تصاویری پر شده است که هرکدام ماجرایی را تعریف می‌کنند: یکی زوج سالخورده‌ای را نشان می‌دهد که بر روی یک نیمکت، زندگی پرفراز و نشیب شان را مرور می‌کنند، دیگری تصویر خانواده‌ای است که در کنار امواج خروشان دریا تفریح می‌کنند و مشکلات زندگی را فراموش کرده اند و انگشتر دیگر هم تصویر اسبی را روایت می‌کند که در کنار جفت خود، شیهه‌ای از روی خوشحالی سر داده است!

“من عاشق طراحی و دیزاین هستم. عاشق این هستم که با دقت بر روی کارم تمرکز کنم و با دست‌هایم کار کنم. و البته عاشق طراحی جواهرات منحصربفرد و خلاقانه هستم.”

این‌ها را کایف هابر در پروفایل خود در سایت اتسی (Etsy) نوشته است. جواهراتی که توسط ایزابل طراحی شده اند، به درد زندگی‌های پر زرق و برق و تجملاتی نمی‌خورند، کاربرد آن‌ها در زندگی‌های پر شر و شوری است که عشق در آن‌ها موج می‌زند. عاشقانی که تصمیم گرفته اند سادگی و صفای قلب‌شان را به یکدیگر هدیه دهند و چه راهی بهتر از یک قطعه انگشتر یا گردنبند که داستان عشق بینشان را روایت می‌کند.

می‌توانید نمونه‌ای از کارهای این هنرمند خلاق را در مجموعه‌ تصاویر زیر مشاهده کنید:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

  1. خیلی خوشم اومد. چطور میشه خرید؟؟؟؟؟

  2. خیلی زیبا است ممنون از مطالب زیباتون
    گجت نیوز شماره یکی تو ایران ایول داری :Happy: