آتشفشان فعال آلاسکا

آتشفشان فعال آلاسکا فوران کرد

آتشفشان فعال آلاسکا ، در جزیره دور افتاده آلوتیان، در روز یکشنبه – ۲۷ مارس ۲۰۱۶ – فوران کرد و تا ۲۰ هزار فوتی خود را پر از خاکستر نمود.غرش سهمگین این کوه آتشفشانی، مختل شدن پرواز های هواپیمایی منظقه را در پی داشت.

اداره هوانوردی آمریکا ( Federal Aviation Administration )، در روز دوشنبه گزارشی حاکی از اطلاعات نشان دهنده از بالا رفتن میزان غلظت خاکستر در هوا ارائه داد و در ادامه اعلام نمود که خاکستر های ناشی از فوران آتشفشان فعال آلاسکا تا ۳۷ هزار فوتی بالا رفته، به طوریکه حتی پرواز جت های قدرتمند نیز در آنجا به سختی صورت می‌گیرد.

به نظر می‌رسد که پرواز های بر فراز اقیانوس آرام نیز لغو شوند، چرا که این خاکستر ها با ورود به موتور های هواپیما، آنها را تا مرز خرابی خواهند برد؛ به همین منظور پرواز در میانِ ابر های پر از خاکستر فعلا امکان پذیر نیست. آتشفشان پاولف ( Pavlof Volcano ) که در فاصله ۶۰۰ مایلی از جنوب شرقی آنکوریج ( Anchorage ) دارد، یکی از فعال ترین آتشفشان های مجمع الجزایر آلوتیان به شمار می‌رود. این آتشفشان از گذشته تا کنون، خسارات جبران ناپذیری برای مردم بومی اطراف خود به وجود آورده است.

آتشفشان فعال آلاسکا

آتشفشان فعال آلاسکا ، به طور واضح و با فلش قرمز رنگ در تصویر بالا قابل مشاهده است. بنا به گزارش انجمن زمین شناسی ایالات متحده آمریکا، این آتشفشان از نوع مخروطی شکل، پوشیده از برف و دارای یک دهانه بزرگ است.

آتشفشان فعال آلاسکا

آقای کلت اسنپ ( Colt Snapp )، مسافری از بندر آلمان به مقصد آنکوریج در عصر روز دوشنبه، تواسنت تصویری از بیرون پنجره هواپیما و از آتشفشان بگیرد. خلبان هواپیمایی که آقای اسنپ سوار آن بود، گفت:

آتشفشان به تازگی فوران کرده بود و حتی پرواز بر فراز آن نیز خیلی سخت بود، با این حال من به آقای اسنپ اجازه دادم تا با باز کردن پنجره، یک عکس بسیار زیبا از این آتفشان برداشت کند.

کلت اسنپ، بعد از گرفتن این عکس، آن را بر روی صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت:

آتشفشان فعال آلاسکا

آتشفشان سینت پائول ( Saint Paul ) نیز که در کشور روسیه قرار دارد، بسیار شبیه به آتشفشان آلاسکا فعالیت می‌کند، با این تفاوت که آتشفشان Saint Paul در زمان فعال بودن تا ۵۰ هزار فوتی خود خاکستر پخش خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*