فروشگاه اپلیکیشن‌های ایکس باکس و ویندوز 10

فروشگاه اپلیکیشن‌های ایکس باکس و ویندوز ۱۰ ادغام خواهد شد

با توجه به آن‌که به‌زودی شاهد عرضه اپلیکیشن‌های یونیورسال از سوی مایکروسافت خواهیم بود، این کمپانی قصد دارد تا دو فروشگاه اپلیکیشن‌های ایکس باکس و ویندوز ۱۰ را با یکدیگر ادغام کند. به نظر می‌رسد با توجه به سهولت توسعه اپلیکیشن‌ها در آینده‌ای نزدیک برای دیوایس‌های این شرکت، چنین تصمیمی از سوی آن کاملاً طبیعی باشد.

مایکروسافت قصد دارد تا دو فروشگاه اپلیکیشن‌های ایکس باکس و ویندوز ۱۰ را با یکدیگر ادغام کند. فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس باکس کمپانی مایکروسافت در اینباره می‌گوید که با توجه به عرضه به‌روزرسانی ویژه ویندوز ۱۰ در تابستان پیش رو، دو فروشگاه نامبرده با یکدیگر به یک فروشگاه واحد در بین تمامی دیوایس‌های مجهز به ویندوز ۱۰ تبدیل خواهد شد.

چنین اقدامی برای ویندوز ۱۰ طبیعی است. چراکه مایکروسافت قصد دارد تا به‌زودی اپلیکیشن‌های یونیورسال را برای تمامی محصولات خودش عرضه کند تا تمامی آن‌ها از اپلیکیشن‌های واحدی استفاده کنند؛ بنابراین دیگر دلیلی باقی نمی‌ماند تا فروشگاه ایکس باکس مستقل از فروشگاه ویندوز ۱۰ عمل کند.

همان‌طور که گفته شده است اپلیکیشن‌های یونیورسال به‌واسطه یک به‌روزرسانی در تابستان بر روی ایکس باکس قابل‌اجرا خواهند بود. این کمپانی قصد دارد تا با ساخت اپلیکیشن‌هایی واحد برای تمامی دیوایس‌های ویندوزی، توسعه اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را برای توسعه‌دهندگان را سهولت ببخشد.

مایکروسافت در طول کنفرانس بیلد عنوان کرده که ابزار مبدلی را ایجاد کره تا بتوان از بازی‌های قدیمی و جدید، نسخه‌ای جامع ساخت که قادر به اجرا در چند پلتفرم هستند. این ابزار همچنین اجازه می‌دهد تا توسعه‌دهندگان بدون در نظر گرفتن پلتفرم، اپلیکیشنی با پشتیبانی از کاشی‌های زنده، نوتیفیکیشن‌ها و دسته‌های ایکس باکس وان طراحی کنند. همان‌طور که امشب عنوان شد، مایکروسافت در حال برداشتن آخرین قدم‌ها جهت عرضه اپلیکیشن‌های یونیورسال برای ایکس باکس وان است؛ بنابراین می‌تواند ادغام این دو فروشگاه برای توسعه‌دهندگان حائز اهمیت باشد. به‌زودی ادغام دو فروشگاه اپلیکیشن‌های ایکس باکس و ویندوز ۱۰ از سوی این کمپانی انجام خواهد گرفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*