خط کش جدید ویندوز 10

خط کش جدید ویندوز 10 در کنفرانس بیلد 2016 معرفی شد

در کنفرانس بیلد ( Build 2016 ) که درشهر سانفرانسیسکو برگزار شد، کمپانی مایکروسافت(Microsoft) به معرفی ویژگی های جدید آپدیت آینده ویندوز 10 (Windows 10) پرداخت. یکی از این خصوصیات، خط کش جدید ویندوز 10 است که می‌تواند جزییات را بهتر برای کاربران نمایش دهد و احتمالا یکی از قابلیت‌های بزرگ در نسخه‌ی آتی ویندوز به حساب می‌آید.

برای کسانی که رویدادهای کمپانی مایکروسافت(Microsoft) را دنبال می‌کنند، واضح است که کنفرانس بیلد (Build)بزرگترین رویداد این کمپانی ردموندی محسوب می‌شود که هر سال در در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا برگزار می شود. در این کنفرانس کاربران و توسعه دهندگان مختلف در سانفرانسیسکو گرد هم می‌آیند و به برنامه‌های آینده این کمپانی گوش می‌دهند. گفتگو در خصوص اتفاقاتی که قرار است برای هدست هولولنز (HoloLens) بیافتد و یا آینده محصولات سرفیس از جمله مواردی هستند که باعث شده اند که این رویداد، امسال بیش از پیش جالب شود.

وقتی که برایان روپر(Bryan Roper) بر روی استیج آمد و شروع به تشریح ویژگی‌های جدید آپدیت ویندوز 10 کرد، یک ویژگی جالب ما را شگفت زده کرد؛ آن هم قابلیتی به نام خط‌کش بود که روی نمایشگر نشان داده می‌شود و کاربران با استفاده از آن می‌توانند عملکرد دقیق‌تری در حین استفاده از مداد (استایلوس) داشته باشند. در این نسخه از ویندوز 10 (Windows 10) یکپارچه سازی‌های زیادی در خصوص قلم هوشمند (استایلوس) انجام شده است، اما ظاهرا خط کش جدید ویندوز 10  بسیار متفاوت‌تر از نسخه قبلی است و گویا آمده تا رابطه انسان با سرفیس را مثل رابطه انسان با کاغذ و قلم بکند.

زمانی که شما خط‌کش را فعال می‌نمایید، می‌توانید به‌راحتی آن را با استفاده از دو انگشت در تمام بخش‌های صفحه جابه‌جا کنید و همان‌طور که حدس زده‌اید یک ویژگی کاربردی دیگر امکان اندازه‌گیری‌های متفاوت با این خط کش است. همچنان یکی از اصلی‌ترین کاربرد‌های آن به کشیدن خطوط صاف و دقیق توسط قلم سرفیس مربوط می‌شود. چنین ویژگی‌هایی برای طراحان و هنرمندانی که می‌خواهند خطوط دقیقی بکشند و همچنین افرادی که می‌خواهند گراف‌هایی سریع را طراحی نمایند، می‌تواند بسیار مفید واقع شود. کاربران از طریق آن می‌توانند توجه بیشتری به جزییات طرحشان داشته باشند. به‌هرحال، خط‌کش جدید ویندوز ۱۰ قابلیت بزرگی برای کاربران به‌حساب خواهد آمد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*