جعبه واقعیت مجازی گوگل برای تبلت ها

جعبه واقعیت مجازی Cardboard برای تبلت‌ها نیز عرضه می‌شود

چندی پیش شرکت گوگل هدست واقعیت مجازی مقوایی را تحت عنوان Cardboard معرفی کرد و اکنون خبرهای جدیدی را در این زمینه دارد. آنچه که از اخبار می‌توان یافت به نظر می‌رسد باید منتظر هدست واقعیت مجازی گوگل برای تبلت‌ها نیز باشیم.

این روزها تکنولوژی واقعیت مجازی طرفداران بسیاری را پیدا کرده و علاوه بر جنبه سرگرم‌کننده بودن، کاربردهای فراوانی را در زمینه‌های مختلف دارد. در حال حاضر هدست های واقعیت مجازی بسیاری توسط شرکت‌های مختلف ارائه شده است، اما شرکت گوگل این تکنولوژی را با ایده‌ای خلاقانه به نمایش گذاشته است.

هدست واقعیت محازی Cardboard که تحت عنوان جعبه واقعیت مجازی شناخته شده است، قرار است که به‌زودی برای تبلت ها معرفی شود. این جعبه مقوایی درواقع همان مدل اولیه است و فقط اندازه آن بزرگ‌تر خواهد شد. اما قرار دادن یک تبلت با ابعاد بزرگ و وزن نسبتاً بالا، برای تجربه واقعیت مجازی کاره ساده‌ای نیست.

همان‌طور که می‌دانید مدل مقوایی قبلی می‌تواند دستگاه‌هایی را با صفحه‌نمایش ۴ تا ۶ اینچی در خود جای دهد، بااین‌حال جعبه واقعیت مجازی برای تبلت ها، از دستگاه‌هایی با اندازه صفحه‌نمایش ۱۸ اینچی پشتیبانی می‌کند. درواقع یک صفحه‌نمایش بزرگ‌تر و میدان دید گسترده‌تر را برای نمایش پوشش می‌دهد، همچنین کاربر تجربه واقعیت مجازی را بهتر درک می‌کند.

معرفی جعبه مقوایی واقعیت مجازی برای تبلت ها، با انتشار اپلیکیشن های جدید و متنوع واقعیت مجازی آغاز می‌شود که قابلیت‌های جدید این تکنولوژی را نشان می‌دهد:

  • قرار ملاقات مجازی – تجربه هیجان‌انگیز با شخص مجازی در اتاق نشیمن
  • واقعیت مجازی – نگاه کردن شخص دیگری با هدست واقعیت مجازی که در حال تجربه این تکنولوژی است. برنامه جدید به شما این امکان را می‌دهد تا شخص دیگری را که در حال تجربه واقعیت مجازی با این تکنولوژی ببینید

جعبه واقعیت مجازی گوگل به‌زودی برای تبلت ها، در یک فایل پی دی اف در دسترس قرار می‌گیرد که در آن نحوه برش دادن جعبه به‌صورت دقیق نشان داده می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*