گوشی هواوی پی ۹ اثر انگشت

روش عملکرد سنسور اثرانگشت گوشی هواوی پی ۹ و پی ۹ پلاس مشخص شد

اگر یک حوزه وجود داشته باشد که کمپانی هواوی برتری کاملی در آن داشته باشد، آن حوزه مسلماً بحث سنسورهای بیوزیستی به‌خصوص سنسور تشخیص اثرانگشت است. این کمپانی در محصولات جدید خود یعنی گوشی هواوی پی ۹ و پی ۹ پلاس نیز از این تکنولوژی با قابلیت‌های جدیدی استفاده کرد است.

هواوی از زمان تولید اولین نسخه‌ها از سری میت (Mate) خود، از سنسورهای اثرانگشت استفاده می‌کرد. دانش فنی کمپانی هواوی در این زمینه به حدی بالاست که سال گذشته و در زمان تولید نکسوز ۶ پی (Nexus 6P)، تعدادی از متخصصان هواوی در این زمینه به گوگل رفتند تا برای ساخت سنسور اثرانگشت برای محصول جدید گوگل، به آن‌ها مشاوره‌ی فنی دهند و تجارب خود را در اختیار متخصصان گوگل بگذارند.

حال با معرفی گوشی هواوی پی ۹ و مدل پلاس آن در لندن، هواوی از نسل جدید سنسورهای اثرانگشت خود باقابلیت‌های اسکن عمق خطوط انگشتان رونمایی کرده است. هواوی نام این تکنولوژی را سنسور سه بعدی اثرانگشت (۳D Fingerprint) گذاشته است و در کنفرانس خود، نحوه‌ی عملکرد آن برای علاقه‌مندان تشریح کرده است.

اسکنر اثر انگشت گوشی هواوی پی ۹ سرعتی فوق العاده بالا خواهد داشت

طبق توضیحات متخصصان هواوی، این سنسورهای جدید در ۴ سطح به بررسی اثرانگشت کاربر می‌پردازند و عملاً پیشرفته‌ترین و سریع‌ترین اسکنر اثرانگشت موجود بر روی تلفن‌های همراه بازار محسوب می‌شوند. عملکرد این سنسور از تشخیص سطح اثرانگشت شروع می‌شود که درواقع تشخیص اولیه و اصلی است. سپس الگوهای شکل‌گیری اثرانگشت کاربر اسکن می‌شوند و یک الگوی کلی برای آن‌ها پیدا می‌شود.

مرحله‌ی بعدی نوبت به تشخیص الگوهای خم‌شدگی و انحناهای موجود در اثرانگشت است. تا به اینجای کار، سطوح بسیار ظریف و دقیقی از اثرانگشت کاربر اسکن می‌شوند که به سنسور اجازه می‌دهد با سرعت بسیار بالایی، اثرانگشت درست و نادرست را از هم تشخیص دهد. اما مرحله‌ی اصلی که درواقع برگ برنده‌ی سنسور سه بعدی هواوی است، اسکن عمق خطوط موجود بر روی اثرانگشت است.

در مرحله‌ی چهارم که مرحله‌ی نهایی اسکن است، عمق خطوط سرانگشتان دست شخیص داده می‌شود و در حافظه‌ی دستگاه ذخیره می‌شود. با اضافه شدن اطلاعات در این مرحله، عملاً احتمال هک شدن و دور زدن این سنسور از بین می‌رود و هواوی پی ۹ و پی ۹ پلاس را به یک دژ غیرقابل نفوذ برای سارقان اطلاعات تبدیل می‌کند.

گفتنی است که این دو محصول حدود ۱۰ روز دیگر در روز شنبه ۲۸ فروردین (شانزدهم آوریل) روانه‌ی بازارهای منتخب جهانی خواهند شد. خریداران می‌توانند هواوی P9 را با قیمت ۵۹۹ یورو برای مدل پایه (مدل ۳۲ گیگابایتی با رم ۳ گیگابایتی) و هواوی P9 Plus را با قیمت ۷۴۹ یورو با ظرفیت ۶۴ گیگابایتی سفارش دهند.

روش عملکرد سنسور اثر انگشت هواوی پی ۹ و پی ۹ پلاس مشخص شد

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*