مرکز تحقیقاتی یوکوهامای اپل

افتتاح مرکز تحقیقاتی یوکوهامای اپل تا سال آینده به تأخیر افتاد

مرکز تحقیقاتی یوکوهامای اپل ، فعالیت جدید اپل خواهد بود که در جهت گسترش مطالعات خودش چنین تصمیمی گرفته است. با توجه به آن‌که این کمپانی هم‌زمان در حال ساخت یک مرکز دیگر در کشور خود و شهر کوپرتینو است؛ یک وبلاگ ژاپنی معتقد است افتتاح مرکز تحقیقاتی یوکوهامای اپل تا سال آینده به تأخیر خواهد افتاد.

اپل چندی پیش ساخت یک مرکز تحقیق و توسعه شبیه به یک مقعر فضایی را در یوکوهاما ژاپن آغاز کرده است. این در حالی است که هم‌زمان در حال ساخت مرکز دیگری در کوپرتینو کالیفرنیا است. این کمپانی اعلام کره بود که ساخت مرکز تحقیقاتی خودش در یوکوهاما تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید. اما حالا یک وبلاگ ژاپنی به نام MacOtakara مدعی شده است که درواقع زودترین زمان افتتاح این مرکز بهار سال آینده خواهد بود.

مرکز تحقیقاتی یوکوهامای اپل به خبره‌ترین استعدادهای این شهر اختصاص خواهد یافت

ما همچنین مطلع هستیم که مرکز تحقیقاتی یوکوهامای اپل مجموعه بسیار بزرگی است که شامل چهار ساختمان بسیار بلند می‌شود. در کنار همه امکاناتی که این مرکز به آن تجهیز خواهد شد، اپل از این مجموعه با عنوان «مجموعه سبز» یاد می‌کند. دلیل چنین لقبی به حداقل رساندن مصرف انرژی درون این مجموعه خواهد بود که جزو اصول مهم اپل است.

اپل همچنینی در نظر دارد بر روی سقف این مجموعه تحقیقاتی به کاشت انواع درختان و گیاهان سبز بپردازد و از آب‌های بازتسویه شده درون آن استفاده کند تا بتواند سهم خودش را در زنده نگاه داشتن طبیعت به‌خوبی انجام دهد. انتظار می‌رود که این مرکز میزبان استعداد‌های شهر یوکوهاما درزمینهٔ‌ علم مواد، وسایل نقلیه و همچنین زمینه‌های مختلف پزکشی باشد.

طی چند سال گذشته این کمپانی جهت گسترش تحقیقات و توسعه خود در چند کشور خارجی تلاش فراوانی کرده است؛ این در حالی است که فعالیت اصلی خودش را همچنان در کوپرتینوی کالیفرنیا ادامه خواهد داد. اپل علاوه بر همکاری خودش با شهر یوکوهامای ژاپن، قدم‌های مثبتی را برای همکاری بیشتر با کشور‌های چین، اسرائیل، انگلستان و به‌خصوص دانشگاه کمبریج این کشور برداشته است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که اپل دیگر در انحصار ایالات‌متحده نبوده و تیم کوک این شرکت را به سمت تبدیل شدن به یک شرکت چندملیتی هول می‌دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*