بررسی قابلیت‌های جدید در بروزرسانی سرویس Google Photos

حدودا یک سال از معرفی سرویس گوگل فوتوز ( Google Photos ) می‌گذرد و گوگل برای تمرکز بیشتر بر روی آن، سرویس پیکاسا را به طور کامل تعطیل کرده است. به تازگی آپدیت جدیدی برای کلاینت وب این سرویس ارائه شده است که عملیات آپلود، انتخاب و ویرایش تصاویر را بسیار آسان‌تر از قبل کرده است.

در این آپدیت جدید که چند روزی از عرضه‌ی آن می‌گذرد، روند آپلود کردن تصاویر در Google Photos بسیار آسان‌تر شده است و سرعت عملیات بارگذاری بسیار بالا رفته است. از این پس کاربران قادر خواهند بود تصاویر را با سرعت بالا و به طور مستقیم از کامپیوتر شخصی‌شان، به داخل یک آلبوم آپلود کنند؛ این موضوع شامل تصاویر به اشتراک گذاشته شده نیز خواهد شد.

از این پس، Google Photos از میانبرهای کیبورد پشتیبانی می‌کند

قابلیت مهمی که در این آپدیت به سرویس Google Photos اضافه شده، امکان استفاده از میانبرهای کیبورد است. از این پس کاربران قادرند با فشردن کلیدهای ترکیبی بر روی کیبورد، عملیاتی نظیر حذف تصاویر، دانلود تصاویر، ویرایش، جستجو بین آن‌ها و بهبود کیفیت تصاویر را براحتی انجام دهند. برای استفاده از این قابلیت ابتدا لازم است که دکمه‌ی شیفت (Shift) نگه داشته شود و سپس حرف تعیین شده برای اکشن مورد نظر فشار داده شود.

همچنین در برخی از موارد ابتدا نیاز است که تصاویر انتخاب شوند، این کار با دکمه‌ی ایکس (X) انجام خواهد شد و برای غیرفعال کردن یک تصویر انتخاب شده هم لازم است دکمه‌ی Esc فشرده شود؛ این دکمه برای بازگشت به مرحله‌ی قبلی و بستن تصاویر نیز کاربرد دارد.

برای بزرگ‌نمایی یا کاهش اندازه‌ی تصاویر، کاربران م‌یتوانند از دکمه‌های Z و یا کلیدهای مثبت و منفی استفاده کنند. حرف i برای نمایش اطلاعات تصاویر، علامت / برای جستجو بین تصاویر، حرف o برای نمایش تصویر در حالت اولیه، حرف a برای بهبود خودکار کیفیت تصاویر. کلید جهت بالا و یا حرف r برای چرخاندن جهت تصاویر و حرف d نیز برای دانلود تصاویر بکار می‌روند.

در جدول زیر می‌توانید تمام این میانبرها را مشاهده کنید. فراموش نکنید که برای استفاده از هرکدام از این کارکردها ابتدا نیاز است که دکمه‌ی شیفت را نگه دارید و سپس آن حرف مورد نظر را از روی کیبورد فشار دهید:

بررسی قابلیت‌های جدید در بروزرسانی سرویس Google Photos

این آپدیت جدید به دنبال بروزرسانی ماه گذشته عرضه شده است. از ماه گذشته کاربران Google Photos قادر هستند تصاویر را به آسانی ویرایش کنند و زمانی که درحال ویرایش هستند، بین تصاویر سوایپ کرده و جابجا شوند. همچنین با خروج کاربر از حالت ویرایش، تصاویر به طور خودکار ذخیره می‌شوند تا ویرایش انجام شده بر روی آن‌ها از بین نرود. البته کاربران می‌توانند همواره با انتخاب گزینه‌ی “Revert to Original”، تصویر را به حالت اولیه برگردانند.

همچنین گوگل اعلام کرده است که به دلیل توقف کار نرم افزار پیکاسا (Picasa) تمام تصاویر و ویدیوهای کاربران که بر روی آن اپلیکیشن ذخیره شده بود، به طور خودکار بر روی حساب‌های کاربری آن‌ها در سرویس Google Photos قابل دسترسی خواهند بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*