سامسونگ در بازار پنل‌های AMOLED یکه‌تازی می‌کند

کمپانی آنالیزور معتبر و معروف IHS اخیراً گزارشی پیرامون جزئیات بازار فروش صفحه‌های کوچک و متوسط در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده است. آمار فروش پنل‌های AMOLED سامسونگ در این گزارش توجه ما را به خود جلب کردند که در این مقاله آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

درحالی‌که طبق اطلاعات این گزارش، بازار و درآمد این عرصه رشد بسیار کم ۴ درصدی را به‌صورت سالانه تجربه کرده، اما به نظر می‌رسد سازنده‌های مختلف بارها جایگاه یکدیگر را گرفته‌اند. نیاز به صفحات کوچک و با رزولوشن بالا، بیشتر سازندگان را به سمت پنل‌های AMOLED کشانده و آمار فروش این پنل‌ها با رشد سالانه ۵۴ درصدی روبرو بوده است.

صفحات ال سی دی LTPS (پلی سیلیکون با دمای پایین) و TFT نیز با ۱۰ درصد رشد در حال تعقیب پنل‌های AMOLED هستند. از طرفی صفحات و پنل‌های ال سی دی a-Si (سیلیکون بی‌شکل و نامنظم) TFT در آمار فروش خود نزول ۱۰ درصدی را تجربه کردند. در حال حاضر رهبر فروش پنل صفحات زیر ۹ اینچی بدون شک کمپانی سامسونگ است که با کسب ۲۳ درصد از کل درآمد این بخش یکه‌تازی می‌کند.

small-medium-display-chart-IHS2

صفحات ژاپنی با ۱۶ درصد سهم جایگاه دوم را به خود اختصاص داده‌اند و پنل‌های کمپانی ال‌جی با ۱۳ درصد و شارپ با ۱۰ درصد به دنبال آن‌ها هستند. با انجام یک عمل جمع ساده متوجه می‌شویم سهم کلی کشور کره با ۳۸ درصد در این گزارش به‌شدت خودنمایی می‌کند.

البته بخش اعظمی از موفقیت صفحات ساخت سامسونگ در بازار فروش را می‌توان به فروش موفق گلکسی S7 و S7 edge نسبت داد. علاوه بر این گفته می‌شود کمپانی‌های بزرگ و شناخته‌شده چینی نظیر هواوی و شیائومی نیز قصد روی آوردن به پنل‌های AMOLED سامسونگ را دارند، چراکه این محصولات به تولید رنگ و کیفیت خوب مشهور هستند.

در مقایسه با دو سال گذشته که سامسونگ در فروش پنل‌های خود به سایر سازندگان با مشکل مواجه بود، حالا این موفقیت بزرگی برای کمپانی کره‌ای است. اگر خبرها پیرامون سفارش بیش از ۱۰۰ میلیون پنل ۵.۵ اینچی AMOLED اپل از سامسونگ درست باشد، احتمالاً آینده‌ای با یکه‌تازی بی‌چون‌وچرای سامسونگ در این عرصه را پیش رو داریم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. و واقعا سوپر وامولد محشره…
    یه مدت کار کنی واقعا نمیتونی به ال.سی.دی برگردی. من بعد رجوع، نگاه کردن به ال.سی.دی هنوزم او.کی و نرماله اما یه چیز مبهمی اذیتت میکنه.
    عین برگشتن به مدرسه! می مونه.