باریک‌ترین تلویزیون‌های سه‌بعدی جهان

 

در حالی که بازار تلویزیون‌های سه‌بعدی و هوشمند در چند سال اخیر حسابی رشد کرده و رونق گرفته است، شرکت‌های مختلف تولیدکننده محصولات متنوع و جدیدی را هم به این بازار معرفی می‌کنند.
شرکت ال‌جی هم یکی از این تولیدکنندگان بزرگ است که سهم قابل توجهی از بازار تلویزیون‌های سه‌بعدی را در این سال‌ها در اختیار گرفته است و سعی دارد با ارائه محصولات جدید و مطابق با سلیقه بازار این سهم را حفظ کند.

این شرکت با آغاز سال میلادی جدید و در نمایشگاه بزرگ CES امسال از جدیدترین نسل تلویزیون‌های سه‌بعدی و هوشمندش رونمایی کرد. این تلویزیون‌ها حالا گویا راه بازار ایران را در پیش گرفته‌اند. به همین بهانه شرکت گلدیران و دفتر شرکت ال‌جی در ایران روز دوشنبه با برگزاری مراسمی از جدیدترین تلویزیون‌های هوشمند سینما سه‌بعدی ال‌جی رونمایی کردند.

این مراسم با حضور بازیگران و چهره‌های هنری مانند مهدی هاشمی، گلاب آدینه، سعید راد، مجید مظفری، مسعود کیمیایی، پولاد کیمیایی، علی معلم و جواد طوسی برگزار شد. هر کدام از این بازیگران درباره تجربه شخصی‌شان از سینمای سه‌بعدی و تغییرات تکنولوژیک در روند رشد سینما در سال‌های گذشته گفتند. این مراسم با شعار «مقایسه کنید» آغاز شد تا فرصت خوبی باشد برای مقایسه تکنولوژی‌های جدید ال‌جی در مدل‌های جدید با مدل‌های قبلی و البته مقایسه ویژگی‌های تلویزیون هوشمند سینما سه‌بعدی آن با شرکت‌های تولیدکننده دیگر.

به طور کلی بزرگ‌ترین تفاوت تلویزیون‌های سینما سه‌بعدی ال‌جی با تلویزیون‌های سه‌بعدی شرکت‌های دیگر در تکنولوژی نمایش تصاویر آنها است. در حال حاضر تمام تلویزیون‌های سه‌بعدی موجود در بازار مجهز به تکنولوژی اکتیو شاتر هستند و ال‌جی تنها تولید کننده‌ای است که از تکنولوژی پسیو بهره می‌برد. به این ترتیب است که عینک‌های ویژه تماشای تلویزیون‌های سه‌بعدی ال‌جی بر خلاف مدل‌های اکتیو بسیار سبک و ارزان‌قیمت بوده و نیازی به شارژ ندارند. در تلویزیون‌های سه‌بعدی پسیو تصاویر با روشنایی و عمق بیشتر و البته بدون پرش به نمایش در می‌آیند. این تلویزیون‌ها قابلیت تبدیل تصاویر دو بعدی به سه‌بعدی از تمام ورودی‌های مختلف را داشته و تمام مدل‌های آنها مجهز به نرم‌افزار وب گردی هوشمند هستند. نکته جالب درباره تلویزیون‌های سه‌بعدی ال‌جی مجهز بودن آنها به دستگاه کنترل از راه دور جادویی با اسکرول یا حسگر غلتکی هستند تا به این ترتیب کار وب گردی و گشت و گذار اینترنتی را برای کاربرانشان راحت‌تر کنند. حالا ال‌جی در تلویزیون‌های سینما سه‌بعدی جدیدش امکانات به روز و تازه‌ای را اضافه کرده است.

شاید مهم‌ترین ویژگی این تلویزیون‌های سه‌بعدی جدید که در نگاه اول به نظر می‌رسد، طراحی متفاوت و باریک آنها است. تلویزیون‌های سه‌بعدی ال‌جی در سال 2012 با ضخامت بدنه تنها یک میلیمتر، رکورد باریک‌ترین قاب تلویزیون جهان را در اختیار دارند. طراحی بدون قاب و باریک این تلویزیون‌ها باعث شده است تا نام Cinema Screen را بگیرند. این تلویزیون‌های جدید مجهز به قابلیت زوم صدای سه‌بعدی هستند و امکان تغییر عمق و بعد تصویر را هم به کاربرانشان می‌دهند. زاویه دید در این تلویزیون‌های جدید افزایش پیدا کرده و به 180 درجه رسیده است. در این میان مدل LM196000 از این سری که قرار است به زودی روانه بازار ایران شود، با اندازه 84 اینچی عنوان بزرگ‌ترین تلویزیون سه‌بعدی LED بازار را به خودش اختصاص خواهد داد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم تلویزیون‌های سینما سه‌بعدی جدید ال‌جی مجهز بودن به تکنولوژی جدید Dual-Play است که به افراد این امکان را می‌دهد تا به صورت همزمان بتوانند با یکدیگر از بازی‌های سه‌بعدی لذت ببرند. این تکنولوژی با اسکن خطوط زوج و فرد دو گروه تصویر جداگانه برای دو سری عینک ایجاد می‌كند و به کاربر این امکان را می‌دهد که از بازی‌های سه‌بعدی در یک صفحه بزرگ به جای نیم صفحه لذت ببرند. شرکت ال‌جی اعلام کرده است که نسل جدید تلویزیون‌های سینما سه‌بعدی‌اش به زودی روانه بازار ایران خواهند شد.

در این مراسم «حسین تنهایی» قائم مقام و عضو هیات مدیره شرکت گلدیران در جواب به سوالی درباره افزایش قیمت تلویزیون‌های سه‌بعدی ال‌جی در بازار گفت: «درست است، اما این افزایش قیمت تنها شامل مدل‌های جدید تلویزیون‌های سه‌بعدی ال‌جی می‌شود که در ماه‌های اخیر روانه بازار شده‌اند.»

هر کدام از این بازیگران درباره تجربه شخصی‌شان از سینمای سه‌بعدی و تغییرات تکنولوژیک در روند رشد سینما در سال‌های گذشته گفتند

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*