اتوبوس بدون راننده ایلان ماسک تسلا

ایلان ماسک به دنبال تولید اتوبوس بدون راننده است؟

بعد از آن که صحبت از خودروهای کوچک بدون راننده به میان آمد، به نظر وسایل نقل و نقل عمومی مانند یک اتوبوس بدون راننده که شما را تا نزدیک‌ترین منطقه به منزلتان برساند می‌تواند جذاب‌تر از هر چیزی باشد. این چیزی است که می‌توان از میان صحبت‌های ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی تسلا به آن‌ رسید.

بدون شک یک ماشین الکتریکی می‌تواند به ذخیره بیشتر انرژی‌های مهم کمک کرده و سوخت‌های فسیلی آلوده کننده را از هوای شهر‌ها دور کند. اما ایلان ماسک تنها به دنبال این موضوع نیست، بلکه قصد دارد تا مشکلات مربوط به حمل و نقل ما را رفع کند. به نظر می‌رسد که او قصد دارد تا یک اتوبوس الکتریکی بدون راننده طراحی کنید. اگر نظری که او در کنفرانس مطبوعاتی امروزش داده است درست باشد، باید با اطمینان بگوییم که اتوبوس بدون راننده تسلا را نیز در آینده خواهیم دید.

در یک رویداد خبری مربوط به حمل و نقل که به میزبانی دولت نروژ برگزار شده بود، ایلان ماسک، رئیس کمپانی تسلا موتور گفت که به دنبال حل مشکلات تحرک شهری است. وی در این باره می‌گوید:

ما یک ایده داریم که البته دقیقاً آن اتوبوس نیست اما می‌تواند مشکل تراکم و تحرکات بین شهری را حل کند. من فکر می‌کنم که بهبود شرایط حمل و نقل عمومی نیازمند یک تجدید نظر کلی هستیم و چیزی بسازیم که درواقع بسیاری از مردم به آن نیازمند هستند. من بیش از این نمی‌توانم در این باره صحبت کنم

وقتی که فرد مصاحبه کننده از او درباره این موضوع توضیحات بیشتری می‌خواهد وی پاسخ می‌دهد:

اینجا به یک نوع جدید از خودرو و یا هر وسیله نقلیه دیگری که به نظر خوب می‌آیند نیاز خواهیم داشت و در واقع مردم را به مقصد نهایی خود برسانند و نه یک ایستگاه اتوبوس. به نظر می‌رسد که خودروهای بدون راننده راه حل کلیدی این مشکل هستند.

آیا منظور ایلان ماسک یک اتوبوس بدون راننده است؟

صحبت ایلان ماسک درباره یک خودرو بدون راننده است که مسافران را به نزدیک‌ترین مکان به منزلشان برسانند. تصور ما از این سخنان مدیرعامل تسلا موتور یک ماشین پرنده و یا یک اتوبوس بدون راننده است. به هر حال با توجه به مصاحبه ایلان ماسک می‌توان حدس زد که این کمپانی در حال برنامه ریزی برای تغییر وضعیت کلی حمل و نقل عمومی است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. کاش ایلان ماسک موتور سیکلت برقی می ساخت که دوبرابر از موتور سیکلت های بنزینی انژی درخودش نگه میداشت ومثل مو تور های بنزینی صدایشان دیوار صوتی را نمی شکست…با تشکر