تماشا کنید: رانندگی اتومبیل خودران فورد در تاریکی شب

چندی پیش بود که شرکت اتومبیل سازی فورد از اتومبیل خودران خود رونمایی کرد و در طی آزمایش آن اعلام کرد که به بهترین شکل ممکن توسعه این دستگاه را انجام می‌دهد. البته در زمستان گذشته هم اتومبیل خودران فورد در برف آزمایش شد که سربلند بیرون آمد. در حالی که دیگر اتومبیل‌های خودران به فکر کشف کردن خطوط نامعلوم جاده‌ها در شب هستند، این خودرو بدونِ نیاز به دید جلو و چراغ‌های خاموش، قادر به رانندگی در تاریکی مطلق است.

شرکت فورد با همکاری گروه کوچک خود، توانست در آزمایش اتومبیل فیوژن هیبریدی خودران در تاریکی مطلق شب سربلند بیرون آید، آزمایش خودران از طریق نقشه برداری سه بعدی و سنسورهای لیزری انجام شد.

همان‌طور که گفته شد، فورد فیوژن، راه خود را در جاده از طریق سیستم نقشه برداری سه بعدی پیدا می‌کند. اگر دقیق‌تر به مسئله نگاه کنیم، این خودرو در اصل با سیستم پیچیده خود جاده را علامت گذاری می‌کند و همچنین توانایی تشخیص اجزایی مانند خانه، ساختمان و درختان را دارد.

عمل نقشه برداری از طریق سیستمی با نام لیدار (LiDAR) که در اصل نوعی سنسور لیزری است انجام می‌شود. این سیستم لیزری عملیات اسکن را در هر ثانیه ۲.۸ میلیون بار انجام می‌دهد.

ford_autonomous_car_night_driving

آزمایش اتومبیل خودران فورد در صحرای آریزونا و در تاریکی شب انجام شده، تاریکی شب به‌نوعی است که برای دیدن اتومبیل به دوربین دید در شب نیاز بود. همچنین لازم به ذکر است که در زمان آزمایش چراغ‌های اتومبیل روشن نبوده و مسیر مشخص شده هم هیچ منبع روشنایی را نداشته است. البته در زمان آزمایش شخصی به‌عنوان سرنشین در سمت راننده نشسته بود، همچنین وین ویلیامز به‌عنوان یک محقق به‌عنوان بررسی سیستم خودرو در زمان حرکت، در صندلی‌های پشتی نشسته بود. این دو درباره آزمایش انجام شده چنین می‌گویند:

من در داخل ماشین بودم، می‌توانستم حرکت را احساس کنم اما زمانی که از پنجره بیرون را نگاه کردم، فقط تاریکی به چشم می‌خورد.

وین ویلیامز در این باره می۲گوید:

زمانی که من در صندلی‌های پشتی نشسته بودم هیچ چیزی ندیدم اما تغییرات ناگاهانی روی کامپیوتر پیچ و خم جاده را نشان می‌داد.

پروژه اتومبیل خودران فورد مدت‌ها است که در دست آزمایش است و شهری کوچکی به‌منظور انجام آزمایش‌های مختلف برای آن ایجاد شده است. این شرکت در سال جاری اتومبیل‌های خودران خود را ۳ برابر کرده است که اکنون در جاده‌های مختلف کالیفورنیا حضور دارند.


پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*