ارزش سهام اپل به زیر 100 دلار کاهش یافت

ارزش سهام اپل به زیر ۱۰۰ دلار کاهش یافت

برای اولین بار در تاریخ کمپانی اپل، این شرکت نسبت به سال گذشته‌ی خود گوشی‌های کمتری فروخته و همین امر بر روی سهام اپل اثر منفی گذاشته و با کاهش روبه‌رو کرده است.

روز گذشته اپل گزارش سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ (از ماه ژانویه تا مارس) را منتشر کرد. اپل توانست در این مدت سه‌ماهه، ۵۱.۲ میلیون گوشی آیفون به فروش برساند. اپل در سه‌ماهه‌ی اول سال گذشته ۶۱.۲ میلیون گوشی آیفون فروخته بود که ۱۶.۳ درصد از امسال بیشتر بوده است. حداقل باید خوشحال بود که این آمار از پیش‌بینی‌های کارشناسان خیابان وال‌استریت بهتر بود، چراکه آن‌ها کاهش ۲۰ درصدی فروش را برای کوپرتینویی‌ها پیش‌بینی کرده بودند.

درآمد اپل از این سه‌ماهه فروش آیفون ۳۲.۸۶ میلیارد دلار است. در همین مدت اپل موفق به فروش ۱۰.۲۵ میلیون آیپاد شده که درآمد ۴.۴۱ میلیارد دلاری را برای این شرکت به همراه داشته است. میزان فروش اپل در بازار بزرگ‌تر خود یعنی چین نیز با کاهش ۲۶ درصدی مواجه شده و به ۱۲.۴۹ میلیارد دلار کاهش‌یافته است.

ارزش سهام اپل به زیر 100 دلار کاهش یافت

تیم کوک دلیل اصلی افت فروش اپل در این سه‌ماهه را این می‌داند که کاربران اپل خیلی زودتر از همیشه آیفون‌های قبلی خود را به آیفون‌های ۶اس و ۶اس پلاس به‌روز کرده‌اند

تیم کوک نام این سه ماه گذشته را سه‌ماهه‌ی چالش نامید و خاطرنشان کرد که دلیل اصلی افت فروش اپل در این سه‌ماهه با خاطر این است که کاربران اپل خیلی زودتر از همیشه آیفون‌های قبلی خود را به آیفون‌های ۶اس و ۶اس پلاس به‌روز کرده‌اند. بهتر است بدانید که اپل میزان فروش آیفون SE، آیپد پرو و اپل واچ (Apple Watch) را در این گزارش قرار نداده چراکه زمان عرضه‌ی آن‌ها برای قرار گرفتن در این گزارش خیلی دیر بوده است.

اپل کل درآمد این سه‌ماهه را ۵۰.۵۵ میلیارد دلار اعلام کرد که ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش درآمد را تجربه کرده است. همین روند کاهش باعث شد که سهام این شرکت به زیر ۱۰۰ دلار سقوط کند و سرمایه‌گذاران را کمی دراین‌باره نگران کند.

نظر شما در خصوص کاهش سهام اپل چیست؟ آیا این روند ادامه خواهد داشت؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*