فورد F-150 رپتور سوپرکرو

فورد F-150 رپتور سوپرکرو پا به نمایشگاه خودرو پکن گذاشت

فورد F-150 رپتور سوپرکرو چندی قبل در قالب نمونه‌ی پیش ساخت در نمایشگاه بین‌المللی خودرو پکن به نمایش درآمد. این وسیله در جایگاه وانتی سایز بزرگ آفرود با پرفورمنس بسیار بالا معرفی شده و سال آینده روانه‌ی بازار چین خواهد شد.

فورد F-150 رپتور سوپرکرو هنوز در مرحله‌ی پیش ساخت اما مطمئنا به پیشینه‌ی این وانت، طیف وسیعی از مصرف‌کنندگان را به خرید آن مجاب خواهد نمود. F-150 خودرویی بسیار قدرتمند و با توانمندی‌های خوب خارج از جاده است و به لطف موتور، شاسی و سیستم تعلیق بهبودیافته‌اش، از پس هر جاده‌ی صعب‌العبوری بر خواهد آمد.

فورد F-150 رپتور سوپرکرو

اما این تمام داستان نیست، چراکه فورد زیر کاپوت F-150 را با پیشرفته‌ترین سیستم‌ها مزین کرده؛ اما زمانی که همه‌ی این‌ها با فنّاوری موتور اوکوبوست ترکیب شوند، فورد F-150 رپتور سوپرکرو آمار نسبت قدرت به وزن بی‌نظیری را بر جای می‌گذارد. این پیشرانه‌ی ۳.۵ لیتری، ۴۱۱ اسب بخار قدرت و ۵۸۸ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. البته نیرو تولیدی نیز توسط جعبه‌دنده‌ی ۱۰ سرعته‌ی اتوماتیک به چرخ‌ها انتقال می‌یابد تا سیستم بسیار کارآمدی را شاهد باشیم.

فورد F-150 رپتور سوپرکرو : وانتی مملو از فناوری

مضاف بر این، سیستم چهارچرخ محرک این مدل اصلاح‌شده و انتقال گشتاور بین محور جلو و عقب با خطای کم‌تری انجام گیرد. در این خودرو، به جهت سهولت کار راننده طی شرایط جاده‌ای و جوی متفاوت، گزینه‌ی انتخاب میان شش حالت رانندگی از پیش تعیین‌شده وجود دارد. بر این اساس که راننده طبق شرایط محیطی قادر است یکی از آن‌ها را در ارجحیت قرار دهد. حالت‌های رانندگی این خودرو عبارت‌اند از:

  • حالت رانندگی عادی برای کارهای روزمره و داخل شهری
  • حالت خیابان (Street) برای کارایی بالا
  • حالت آب‌وهوا (weather) به جهت رانندگی در برف
  • حالت گل‌ولای (Mud and sand) برای زمین گل‌آلود و ماسه
  • حالت باجا (Baja) برای رانندگی با سرعت‌بالا در بیابان
  • حالت سنگ برای خزیدن از صخره‌ها با سرعت کم

ازنظر سایر توانایی‌ها، امکان سفارش فورد F-150 رپتور سوپرکرو با دیفرانسیل جلو تورسن (به‌عنوان یک آپشن اضافی) وجود دارد. در صورت انتخاب این نوع دیفرانسیل، قابلیت‌های خارج از جاده‌ای بهبودیافته، چسبندگی چرخ‌های جلویی به‌طور قابل‌توجهی افزایش‌یافته و درنتیجه عملکرد خودرو در بالا رفتن از موانع و سطوح شیب‌دار افزایش پیدا می‌کند.

فورد F-150 رپتور سوپرکرو

از ویژگی‌های استاندارد این خودرو باید به کمک‌فنرهای مسابقه‌ای FOX Racing Shox اشاره کرد. علاوه بر این، فورد از کنیستر‌های (canisters) بزرگ‌تری استفاده کرده تا به‌نوبه‌ی خود، عملکرد فنرها را افزایش دهد.

در پایان باید به سیستم اگزوز دوگانه فورد F-150 رپتور سوپرکرو، در کنار چرخ‌‎های ۴۳۰ میلی‌متری اشاره کرد که به دور آن تایر‌های KO2 پیچیده شده است. فورد F-150 رپتور سوپرکرو قرار است از سال ۲۰۱۷ در بازار چین عرضه شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*