آخرین مطالب
0
امروز
نمایش گرد بودن زمین در تازه‌ترین ویدیو راهپیمایی فضایی ناسا

نمایش گرد بودن زمین در تازه‌ترین ویدیو راهپیمایی فضایی ناسا

ویدیو راهپیمایی فضایی جدید فضانوردی از ناسا (NASA)، در کنار نمایش شگفتی‌های سیاره آبی، به عنوان دلیلی برای رد ادعاهای زمین تخت گرایان در نظر گرفته می‌شود.

آمار منتشرشده از سوی آژانس فضایی آمریکا نشان می‌دهد که دانشمندان این سازمان تاکنون بیش از 200 راهپیمایی فضایی را خارج از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) انجام داده‌اند. اخیرا هم یکی از این دانشمندان به نام رندی برزنیک (Randy Bresnik) به کمک دوربین گوپروی خود، ویدیو راهپیمایی فضایی که چیزی در حدود یک ماه پیش انجام داده بود را منتشر کرده است.

در کلیپ کوتاه مانور فضایی انجام‌شده که در حساب توییتر برزنیک قرار گرفته، پس از متصل کردن خود به بخشی از ایستگاه فضایی، این فضانورد لحظه‌ای از کار دست کشیده و شگفتی منظره پیش رویش را تحسین می‌کند. او در این رابطه می‌گوید که ویدیو راهپیمایی فضایی اخیر بخش کوچکی از سطح سیاره زیبای ما که با اقیانوس و ابر پوشیده شده است را نشان داده و این کره نسبتا کوچک را به صورت معلق، در فضایی بی‌انتها، به تصویر می‌کشد.

در ادامه شما را به دیدن کلیپ به اشتراک گذاشته‌شده توسط رندی برزنیک دعوت می‌کنیم:

 

راهپیمایی‌های فضایی به صورت کلی برای آزمایش کردن تجهیزات، انجام تعمیرات، بررسی شرایط دستگاه‌ها به صورت روتین و در برخی موارد هم برای اتصال وسایل جدید به ایستگاه فضایی بین المللی انجام شده و برخلاف آنچه که به نظر می‌رسد،‌ بسیار طاقت‌فرسا و سخت هستند. برزنیک در این رابطه می‌گوید که هر فضانورد به منظور کسب آمادگی لازم برای اجرای یک مانور فضایی باید دوره‌های تمرینی طولانی را بگذراند و شرایط شبیه‌سازی شده‌ی ISS را به کمک دستگاه‌های واقعیت مجازی و یا با راه رفتن در عمق 12 متری آب، تجربه کند.

ویدیو راهپیمایی فضایی جدید ناسا در طول سومین مانور از سری راهپیمایی‌های انجام‌شده برای نگه‌داری از بازوی رباتیک اصلی ایستگاه فضایی که با نام “Canadarm2” هم شناخته می‌شود،‌ انجام شد. قرار داشتن این ربات در شرایط ایده‌آل از آنجایی مهم است که دانشمندان ISS از آن برای دریافت و بازرسی محموله‌های جدیدی که به سمت این آزمایشگاه معلق ارسال می‌شود،‌ استفاده می‌کنند.

همچنین، فضانورد دیگری به نام جو آکابا (Joe Acaba) که در این مانور برزنیک را همراهی می‌کرد، برای نسب یک دوربین جدید بر روی Canadarm2 و تعویض یک فیوز، چیزی در حدود 7 ساعت زمان صرف کرد.

ایستگاه فضایی بین المللی با سرعت تقریبی 28 هزار کیلومتر بر ساعت و در ارتفاع 402 کیلومتری سطح سیاره در گردش بوده و ویدیوهایی مانند کلیپ منتشرشده توسط برزنیک که از چنین ارتفاع‌هایی ثبت می‌شوند، گرد بودن زمین را در کنار زیبایی بی‌مانند آن به خوبی نشان می‌دهند.

۶ دیدگاه

 1. این تصویرش بازم جعلی بود به نظرم چون انحنای زمین زیاد بود حداقل همه میدونیم زمین از اون فاصله اونقد انحنای زیاد نداره در ثانی مساحت قاره ها رو اگه ببینیم ی قاره بیشتر از یک نیمکره رو پوشنده و ثالثا خود ابزار ماهواره در انتها قوس برداشت

  (0)
 2. سازمان فضايى ناسا

  از اون مردک ابله چه خبر؟ که مى گفت زمین تخت است!!! خخخخ
  😀

  (3)
  • ابله تویی نماینده سازمانه شارلاتانیسم
   نزاشتن موشکشو بفرسته تا حقایق برملا نشه

   (0)
   • یعنی شما فکر میکنید زمین تخته؟؟ آقای عزیز یکم فکرتونو به کار بندازید تخت بودن یا گرد بودن زمین هیچ تاثیری در حال دولت آمریکا نداره که بیاد اجازه پرتاب موشک نده تا الکی مثلا حقایق برملا نشه آخه تا کی افراط گرایی تا کی چرندیات تو رو به خدااااااااااا یه کم منطقی باشید

    (0)
 3. ماهواره ها کجان ؟!!

  (0)
 4. are dige zambia ham too filma vagheian adam fazaiya adam kootoole ha too galile madionin age fek konin jelvehaye vijast

  (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*