آخرین مطالب
6
امروز
نمایشگرهای ال جی دیسپلی

اپل می‌خواهد به جای سامسونگ، از نمایشگرهای ال جی دیسپلی برای آیفون ایکس استفاده کند!

ظاهرا اپل تصمیم دارد از نمایشگرهای ال جی دیسپلی برای استفاده در آیفون ایکس خود بهره‌مند شود. گفته می‌شود این قرارداد مربوط به چندین میلیون نمایشگر اولد iPhone X است.

به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد از یک تولیدکننده پنل‌های اولد جدید برای آیفون ایکس خود استفاده کند. یک رسانه کره‌ای در گزارش اخیر خودش مدعی شده که کوپرتینو در همین راستا، با کمپانی LG Display قرارداد همکاری را منعقد کرده است. این گزارش ادعا می‌کند که ال جی دیسپلی در حال راه اندازی تجهیزات تولید برای پنل اولد 60 میلیون آیفون است که انتظار می‌رود از ماه ژوئن سال 2018 تولید آن‌ها آغاز شود.

پیشتر تصور می‌شد که این اطلاعات همگی شایعه‌ای بیش نباشند، اما بورس اوراق بهادار کره جنوبی به دنبال توضیحی از سوی این سازنده است. طبق گفته‌ی رسانه کره‌ای The Investor، ال جی دیسپلی رگولاتوری را ششم دسامبر (15 آذر ماه) در جریان این موضوع قرار داده است:

در ارتباط با تولید اولد برای آیفون ایکس اپل، هیچ اطلاعاتی در دست نیست. وقتی چیزی به طور دقیق تایید نشده است، ما آن را اعلام خواهیم کرد، یا در غیر این صورت یک اعلامیه در یک ماه منتشر خواهیم کرد.

هرچند این بیانیه مبهم است، اما به نظر می‌رسد که تایید می‌کند دو شرکت اپل و ال جی دیسپلی در مورد یک معامله احتمالی با یکدیگر بحث می‌کنند. بنابراین چندان هم تعجب آور نخواهد بود،‌ چرا که اپل سالیانی است از نمایشگرهای ال جی دیسپلی برای آیفون های ال سی دی خود مورد استفاده قرار می‌دهد. با این حال زمانی که به مبحث نمایشگرهای OLED برای آیفون ایکس ورود پیدا می‌کنیم، اپل انتخاب زیادی ندارد. بخش نمایشگر سامسونگ تنها کمپانی بود که می‌توانست نیازهای اپل در تولید را برآورده کند، ‌به همین دلیل است که تیم کوک و کمپانی تحت امر او، غول کره‌ای را انتخاب کردند. اپل و سامسونگ دیسپلی قراردادی را برای تولید 67 میلیون پنل مخصوص آیفون ایکس به امضا رسانده‌اند.

نمایشگرهای ال جی دیسپلی

کیفیت نمایشگرهای ال جی دیسپلی ، یک موضوع مهم و اساسی

به نقل از تحلیلگران شرکت Counterpoint، انتظار می‌رود اپل 130 میلیون آیفون ایکس را طی دو سال آینده به فروش برساند؛ این بدان معناست که ال جی هنوز هم شانس انتخاب شدن به عنوان یکی از تولیدکنندگان این پنل‌ها را دارد و  نمایشگرهای ال جی دیسپلی می‌توانند گزینه‌ای برای قرارگیری بر روی پنل جلویی این گوشی‌ها باشند. در ماه نوامبر، ال جی دیسپلی اعلام کرده است که برای سه سال آینده، 13.7 میلیارد دلار بر روی تولید پنل OLED مخصوص تلویزیون‌ها و گوشی های هوشمند سرمایه گذاری کرده است که دو سوم این پول نیز مخصوص تلفن‌ها است. احتمال دارد که این افزایش هزینه‌ها بتواند ال جی را قادر سازد تا با سامسونگ دیسپلی از نظر کیفیت و خروجی تولید، به رقابت بپردازد.

یک دیدگاه

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*