آخرین مطالب
14
امروز

سرمایه گذار برجسته آمریکایی : اپل واچ یک شکست است

از روزی که اپل در کنفرانس خود وعده ساعت هوشمند خود را داد خبرهای بسیاری در مورد این ساعت هوشمند و مزایایی که برای آن برشمرده شده، گفته شده است. فرد نیلسون، سرمایه گذار و متخصص مالی برجسته آمریکایی روز جمعه اعلام کرد ساعت هوشمند اپل به نام Apple Watch (که بر اساس گفته های تیم کوک مدیر عامل اپل قرار است اوایل 2015 عرضه شود) آنطور که بسیاری از اهالی فناوری توقع دارند بازار را قبضه نمی کند و در حقیقت برای اپل یک شکست خواهد بود.

وی روز پنجشنبه در وبلاگ خود نوشت:

“ساعت Apple Watch مانند آیپاد، آیفون، یا آیپد محصولی موفق نخواهد بود، چون هر کسی علاقه به انداختن یک ساعت کامپیوتری به مچش را ندارد”.

ویلسون که زمانی سرمایه گذار شرکت هایی چون توییتر و Foursquare بود همچنین افزود:

“اپل می خواهد با تولید اولین محصول در بخش محصولات پوشیدنی در سال 2015 تمرکز خود را روی این حوزه بگذارد و سریعا نیز به موفقیت دست پیدا کند، غافل از اینکه موفقیت در این حوزه به پول، انرژی و زمان زیادی نیاز دارد و یک ساله نمی توان به نتایج پر ثمری رسید”.

با وجود دید منفی ویلسون نسبت به ساعت اپل، این سرمایه گذار معتقد است سهام اپل در سال 2015 نیز برای سرمایه گذاران قابل توجه و جذاب باقی خواهد ماند.

کولین گیلیس، تحلیلگر فناوری شرکت BCG (گروه مشاوره بوستون) احتمال می دهد که شرکت اپل ظرف 4 ماه از تولید، 30 میلیون  قطعه از ساعت های اپل خود را خواهد فروخت اما این هشدار را هم داد که این حرکت صعودی با توجه به اینکه قیمت این ساعت ممکن است گران باشد محدود نیز خواهد شد.

نظر شما چیست؟ آیا فکر میکنید فرد نیلسون با سابقه سرمایه گذاری های بسیار در شرکت های مهم و قدر در سراسر جهان اشتباه می کند و ساعت اپل بسیار موفق خواهد شد و یا اینکه با او هم عقیده اید؟ باید منتظر ماند و دید اپل در سال جدید چه رویه هایی را برای از سرگذارندن موانع پیش رو و شکست های احتمالی خود پیش به کار خواهد بست.

۸ دیدگاه

 1. ببخشید، سایت آپدیت نمیشه؟

  (0)
 2. من اينطور فكر نميكنم
  محصول موفقي ميشه

  (1)
 3. کاملاً درسته.
  برای ساعت های دیگه یک شکست بزرگه.

  (0)
 4. سلام گجت نیوز ببخشیدا فقط می خوام بگم «شما چه مشکلی با اپل دارید؟؟؟؟»

  (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*