یاهو با Axis پا به عرصه مرورگرهای اینترنتی گذاشت

 

 

یاهو بالاخره تکانی به خود داده و مرورگر مخصوص خود را ارائه کرده است. نسخه مخصوص PC این مرورگر هنوز به طور رسمی عرضه نشده ولی می‌توانید نسخه مخصوص iOS آن که حجم بسیار کمی دارد را روی آیفون یا آیپد خود نصب کنید. از ویژگی‌های جذاب این مرورگر امکان جست‌جوی تصویری است. یعنی زمانی که موضوع مورد نظر را جست و جو می‌کنید، پیش‌نمایشی از سایت‌های حاوی مطلب مورد نظر شما، به صورت عکس های بند انگشتی نمایش داده‌ می‌شوند و دیگر در دنیایی از لینک‌ها و نوشته‌ها سرگردان نخواهید شد. در ادامه دیگر ویژگی‌های این مرورگر را بررسی می‌کنیم.

همانطور که اشاره کردیم، از ویژگی‌های جذاب Axis این است که با جست‌جوی یک کلمه مستقیما شکل گرافیکی سایت مورد نظرتان نمایش داده می‌شود و دیگر مجبور نیستید در دنیایی از لینک‌ها سرگردان شوید.
از آنجا که فعلا Axis فقط برای آیفون و آیپد عرضه شده، به بررسی ویژگی های Axis مربوط به iOS می پردازیم.

زمانیکه یاهو Axis را باز می‌کنید، نتیجه چند جست‌جوی از پیش تعیین شده را در آن مشاهده می‌کنید. اگر هر سایتی را Bookmark کنید در این لیست نمایش داده خواهد شد.
زمانیکه نام سایتی را در Axis وارد می‌کنید، می‌توانید قبل از وارد شدن به آن سایت، تصاویری از صفحه‌های داخلی آن را مشاهده کرده و دقیقا به صفحه مورد علاقه‌تان وارد شوید.

زمانیکه قصد جست‌وجوی عکسی را دارید مجبور نیستید برای مشاهده همه عکس‌ها، تب جدیدی را باز کرده یا صفحه فعلی را عوض کنید، بلکه تنها کافی است دست خود را روی صفحه بکشید تا عکس‌های قبل و بعدی را مانند گالری تصاویر گوشی خود مشاهده کنید.(تصویر زیر)
 

همچنین برای مشاهده صفحه‌ای که قبلا در حال مشاهده آن بوده اید، تنها کافی است دست خود را روی صفحه از پایین به بالا بکشید تا جست‌جو متوقف شده و صفحه قبلی نمایش داده شود. همچنین اگر قصد داشتید بعد از مشاهده یک صفحه به جست‌جو بپردازید نیازی به باز کرده صفحه جدید و رفتن به گوگل نیست. تنها دست خود را از بالا به پایین بکشید تا صفحه جدید باز شود.


ویژگی Tab Browsing این مرورگر مانند دیگر مرورگر ها نیست و برای مشاهده چندین صفحه باید از آیکون "نمایش صفحات" پایین صفحه استفاده کنید که  همه صفحات را به صورت تصویری به شما نمایش می دهد. (تصویر بالا)

گزینه جذاب دیگر در این مرورگر امکان اشتراک گذاری یک آدرس در Pintrest، توییتر، ایمیل و … است. (تصویر زیر)
 

اگر قصد داریداز مزایای Yahoo Axis بر روی کلیه دستگاه های خود استفاده کنید، به اکانت یاهوی خود Login کنید. اکنون شما می توانید در اینترنت به گشت و گذار بپردازید و از هر کجا که کارتان را تمام کردید، در سیستم دیگر با استفاده از Yahoo Axis آن را مجددا آغاز کنید.

شما همچنین می توانید سایت ها و بوک مارک هایتان را با استفاده از اکانت یاهو خود سینک کنید تا آنها را بعدا استفاده کنید.

یک مرورگر شخصی داشته و در هر کجا از صفحه‌های بوک‌مارک و مورد علاقه تان بهره بجویید تنها کافی است با استفاده از علامت چرخ دنده ، به سایت یاهو Login کنید تا هر کاری که می کنید و هر سایتی که می‌روید ثبت شده و بعدا نیز قابل مشاهده باشد.
 

اگر نوار نقره‌ای رنگ بالای سایت را لمس کنید می‌توانید همه سایت‌های مورد علاقه و بوک‌مارک شده خود را یکجا مشاهده کنید.
 

 


جمع‌بندی

حجم برنامه رایگان Axis بسیار کم است و به سادگی دانلود می‌شود.
ظاهر گرافیکی Axis واقعا جذاب است و امکان مشاهده همه صفحات بوک‌مارک شده به صورت یکجا نیز کاملا کاربردی است. امکان جست و جو و مشاهده آنی یک صفحه از سایت نیز کاملا کارا است و باعث می‌شود مجبور نباشید در لینک‌های زیادی سرگردان باشید.
ضمن اینکه با وارد کردن نام یک سایت، می‌توانند چندین صفحه مختلف داخلی آن را نیز مشاهده کنید.
این مرورگر می‌تواند به یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای iOS تبدیل شود و یاهو را کمی از وضعیت نابه سامان فعلی‌اش خارج کند.


منبع : Cnet

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*