خودروی i NEXT ؛ اولین مدل بدون راننده‌ی بی ام و تا سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود

خودروی i NEXT ؛ اولین مدل بدون راننده‌ی بی ام و تا سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود

خودروهای بدون راننده یکی دو سالی است که در بین مهم‌ترین خبرهای مربوط به دنیای خودروسازی قرار گرفته‌اند و کمپانی‌های سازنده نیز تلاش می‌کنند تا از این قافله عقب نمانند. خودروی i NEXT نیز قرار است به عنوان اولین نماینده‌ی کمپانی آلمانی بی ام و وارد این بازار هیجان انگیز شود.

خودروی i NEXT همان‌طور که از نام آن مشخص است، با قطعات پیشرفته، طراحی متعلق به آینده و فناوری‌های بسیار مدرن عرضه خواهد شد و به نوعی پرچمدار کمپانی بی ام او در نسل آینده‌ی خودروهای جهان خواهد بود؛ هرچند که اگر این نام بر روی خودروی هوشمند اپل گذاشته می‌شد، برایمان طبیعی‌تر به نظر میرسید!

هرالد کروگر (Harald Krueger) مدیر عامل بی ام و در نشستی که اخیرا با سهام‌د‌اران این شرکت برگزار کرده است، اطلاعات جالبی را درباره‌ی این خودرو می‌دهد:

خودروی i NEXT در سال ۲۰۲۱ و بعد از عرضه‌ی مدل بی ام و آی ۸ رودستر (BMW i8 Roadster) وارد بازار خواهد شد. این خودرو با قابلیت کنترل نوآورانه‌ی ما به صورت بدون نیاز به راننده، دارای تعامل کامل با سیستم‌های دیجیتالی، با یک بدنه‌ی بسیار سبک و هوشمند و یک طراحی داخلی کاملا جدید ساخته می‌شود و قرار است نسل جدیدی از حرکت الکتریکی را وارد جاده‌ها کند.

آقای کروگر و دیگر مقامات ارشد بی ام و تاکنون هیچ توضیحات اضافه‌ای درباره‌ی قطعات، فناوری‌های به کار رفته، موتور و جزییات طراحی این محصول ارائه نداده و به همین توضیحات کلی اکتفا کرده‌اند؛ اما با توجه به عطش آنها برای ورود به بازار خودروهای بدون‌ راننده‌ی مدرن و پیشینه‌ی این کمپانی در طراحی محصولات نوآورانه، احتمالا خودروی i NEXT به یکی از جدی‌ترین رقبای کمپانی‌هایی نظیر تسلا، گوگل و البته اپل تبدیل می‌شود که تا آن زمان خودروهای بدون راننده‌ی این کمپانی‌ها‌ هم وارد جاده‌ها شده‌اند.

این برند آلمانی برای تکمیل سیستم ناوبری و هدایت بدون نیاز راننده‌ی خودروی i NEXT احتمالا از سرویس نقشه‌یابی HERE کمپانی نوکیا استفاده خواهد کرد؛ نوکیا این سرویس نقشه‌یابی را سال گذشته به صورت اشتراکی در اختیار کمپانی‌های بی ام و، آئودی و مرسدس بنز قرار داد.

طرح‌های بدنه‌ی احتمالی برای خودروی i NEXT بی ام و

خودروی i NEXT ؛ اولین مدل بدون راننده‌ی بی ام و تا سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود

گفتنی است که برای طراحی بدنه‌ی خودروی i NEXT گمانه‌زنی‌های متعددی انجام شده است اما به نظر می‌رسد که سلیقه‌ی مهندسان طراح بی ام و از قبل مشخص شده است. این کمپانی اخیرا مراسمی را برگزار کرد و در طی آن از برنامه‌ی آینده‌نگرانه‌ی Next 100 رونمایی کرد. در این برنامه از الگوهایی که خودروهای آینده‌ی این کمپانی قرار است بر مبنای آنها طراحی شوند، رونمایی شده است و همان‌طور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، همه‌ی آنها دارای رگه‌هایی از دنیای آینده هستند.

جالب است بدانید که علاوه بر زیبایی بصری، این طرح‌ها از ویژگی‌های فنی خاصی هم برخوردار هستند و به طور مثال از قابلیت‌‌هایی نظیر بدنه‌ی فیبر کربن که کاملا از بازیافت به دست آمده است، طراحی نوآورانه‌ی چرخ‌ها برای بهبود روند حرکت و استقامت بالای آنها و کناره‌های مخصوص برای انکعاس نور آفتاب و جلوگیری از گرم شدن خودرو بهره می‌برند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*