واقعیت مجازی Daydream

گوگل لیست سازندگان دستگاه‌های مبتنی بر پلتفرم واقعیت مجازی Daydream را منتشر کرد

در طول برگزاری کنفرانس Google I/O شرکت گوگل ویژگی‌های جدید بسیاری را برای اندروید N در کنار سرویس‌های جدید معرفی کرد. گوگل پلتفرم واقعیت مجازی Daydream به‌تازگی معرفی کرده و اکنون جزئیات تازه‌ای درباره این پلتفرم منتشر کرده است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

گوگل در طی برگزاری کنفرانس سالانه خود، پلتفرم VR را تحت عنوان Daydream معرفی کرد. این پلتفرم در واقع بخشی از اندروید N بوده و اکنون لیستی از دستگاه‌هایی که با پلتفرم واقعیت مجازی Daydream عرضه می‌شوند را منتشر کرده، حال با توجه به اخبار و گزارش‌های جدید، پلتفرم Daydream از دستگاه‌هایی که شرکت‌های اچ تی سی، سامسونگ، ال جی، ZTE، ایسوس، شیائومی و آلکاتل بسازند پشتیبانی می‌کند. البته نام تمامی این شرکت‌ها در تصویر منتشر شده وجود ندارد و شاید لیست منتشر شده قدری بلندبالاتر باشد. به هر حال انتظار می‌رود که ساخت دستگاه‌های جدید این شرکت‌ها با پلتفرم Daydream انجام شود.

در حال حاضر هنوز هیچ جزئیاتی درباره قیمت و تاریخ عرضه وجود ندارد، اما انتظار می‌رود که Daydream در اواخر تابستان یا اوایل پاییز منتشر شود و همچنین دستگاه‌هایی که از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند در اطراف همان زمان روانه بازار خواهند شد. به هر حال با پلتفرم جدید گوگل، تمامی توسعه دهندگان قادر به ساخت دستگاه انحصاری خود هستند.

زمانی که پلتفرم Daydream و دستگاه‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند روانه بازار شوند، بدون هیچ شک و تردیدی نسخه جدید واقعیت مجازی یوتیوب، Google Play Movies و دیگر سرویس‌ها نیز منتشر می‌شود. Daydream اکنون بخشی از سیستم عامل اندروید N بوده و در دستگاه‌های آینده مانند نکسوس جدید که به‌زودی عرضه می‌شود، وجود خواهد داشت. پلتفرم Daydream روی سخت‌افزار و نرم‌افزار تاثیر گذار است، پس مصرف‌کنندگان به‌زودی محصولات سخت‌افزاری و اپلیکیشن‎های جدید را در بازار خواهند دید. همچنین این انتظار را داریم که هدست واقعیت مجازی، اولین دستگاهی باشد که با پلتفرم اختصاصی Daydream پا به بازار خواهد گذاشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*