نام گذاری اندروید N

کمپین ایرانی ها برای نام گذاری اندروید N به اندروید Nabat ( نبات ؟! )

نام گذاری اندروید N به اندروید Nabat (نبات)؛ این پیشنهاد ایرانی‌هاست. کنفرانس توسعه دهندگان گوگل در سال ۲۰۱۶ نیز به کار خود پایان داد و خبر‌های زیاد و متنوعی از آن به گوش رسید. شاید یکی از مهم‌ترین خبرها در طول برگزاری این کنفرانس، اخبار و حواشی جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌ عامل اندروید به نام اندروید N بود.

خیلی‌ها منتظر بودند تا ببینند که نام جدیدترین نسخه از سیستم عامل گوگل چه خواهد بود و این غول تکنولوژی بار دیگر از چه واژه‌ی شیرینی برای نسخه‌ی اندروید خود استفاده خواهد کرد؛ اما جالب آنجاست که گوگل در طول برگزاری کنفرانس خود، نامی برای نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل خود برنگزید و آن را همان اندروید N نامید. منتها همه را غافلگیر کرده و رسما اعلام کرد که قصد دارد تا نامگذاری نسخه‌ی جدید اندروید خود را به کاربرانش واگذار نماید. خبری که می‌تواند بسیار جالب باشد و خلاقیت‌های زیادی را نیز با خود به همراه آورد.

نام گذاری اندروید N به اندروید Nabat (نبات) این پیشنهاد ایرانی‌هاست

بر همین اساس گوگل وب‌سایتی را معرفی کرده تا کاربران و دوستداران اندروید بتوانند در آن اسامی پیشنهادی خود را اعلام کرده و درنهایت نامی که بیشترین آرا را به خود اختصاص دهد به‌عنوان سیستم‌عامل بعدی اندروید معرفی خواهد شد.

کار خلاقانه ایست از یکسو درگیر کردن کاربران در این موضوع می‌تواند باعث تعامل هرچه بیشتر کاربر با این کمپانی بزرگ شود و از سویی دیگر مسلما یک خرد جمعی می‌تواند باعث شود که نامی خوشایند برای جدیدترین نسخه‌ی اندروید گوگل فراهم آید.

شاعر بزرگ ما پارسی زبانان جمله‌ی زیبایی گفته است؛ هنر نزد ایرانیان است و بس! از خبر نامگذاری نسخه‌ی جدید سیستم عامل اندروید توسط کاربران تنها دو روز می‌گذرد؛ اما همین دو روز کافی بود تا بچه‌های ایران زمین بیکار ننشسته و کمپینی را برای نام گذاری اندروید N به راه اندازند.

کمپینی با نام پیشنهادی اندروید Nabat (نبات) به جای اندروید N، نام جالبی است از یکسو همچنان روند نامگذاری اندروید با طعم‌های شیرین را حفظ کرده و از یکسو کاملا با گوشت و پوست ما ایرانی‌ها عجین است، اندروید Nabat (نبات) می‌تواند نام بسیار با مسمایی برای گوگل باشد اگر شما نیز با این نام موافقید فقط کافیست تا به این لینک مراجعه کرده و نام پیشنهادی خود را در آن قرار دهید.این یک کمپین کاملا ایرانی است. ببینیم آیا اندروید بعدی گوگل می‌تواند کام ما ایرانی‌ها را نیز شیرین کند. یادتان نرود که هنر نزد ایرانیان است و بس!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳ دیدگاه

 1. گوگل لطف کنه بیخیال تحریم ایران بشه اسم گذاری باشه طلبش. هر دفعه باید با قند شکن اپدیتها رو بگیریم.

 2. باید (nabaat)بنویسیم.چون اگه بنویسیم (nabat) خوانده میشه (نبت)

 3. دوستان قند ش. ک. ن باید وارد بشید

 4. خوبه گوگل آپدیت و کلی سرویسهای رایگان رو به ما که تو ایرانیم نمیده، ولی اگه نبات رو قبول کنه قول میدم کمپین بعدی ما ایرانیها اینه که اسم گوگل رو به گوگولی مگولی تعقییر بدن!
  هنر نزد ایرانیان است و بس! کل دنیا هم که نمیدونن هنر چیه چه برسه به تکنولوژی !!!!

 5. آقا تا میتونید شیر کنید بلکه فرجی بشه

 6. خیلی خوبه، از لحاظِ آوایی هم بهتر از nutellaست

 7. وقتی submit میزنم eror میاد. من پیشنهاد میدم بجای این بلند پروازی ها، یک کمپین در حمایت از برداشتن تحریم گوگل از روی ایران بزاریم.بعد از این همه مذاکرات و … هنوز گوگل پلی نمیزاره چیزی دانلود و نصب کنیم.
  با تشکر

 8. البته باید در نوشتن نبات به انگیلیسی دقت کنیم که با دبل بی (nabbat) بنویسیم زیرا اگر با یک بی (nabat) بنویسیم یک گروه موسقی هست

 9. کاشکی بزازن نون قندی.
  زمان ما نون قندی اوج تکنولوژی پخت و پز بود

 10. سلام دستتون درد نکنه برای این خبر عالی بالاخره ایرانی ها هم کاری کردن واقعا دستتون درد نکنه برای این خبر جالب