کانسپت Vanquish Zagato

استون مارتین کانسپت Vanquish Zagato را معرفی کرد

کانسپت Vanquish Zagato آخرین ساخته استون مارتین بوده که در همکاری با زاگاتو خلق شد. این کمپانی آخرین مدل خود را که با همکاری شرکت طراحی Zagato تولید شده است، معرفی کرد. کانسپت Vanquish Zagato دارای یک موتور V12 بوده و ترکیبی از یک خودروی اسپرت و پویا با موادی باکیفیت و زبان طراحی زاگوتا است.

همکاری Aston Martin با Zagato از سال ۱۹۶۰ و با ماشین DB4 GT Zagato آغاز شد و ساخت خودروی V12 Vantage Zagato در سال ۲۰۱۱ ادامه پیدا کرد. Marek Reichman، معاون مدیر اجرایی استون مارتین و یکی از مدیران خلاق این کمپانی می‌گوید:” در طول این سال‌ها ما سبک طراحی خود را توسعه داده و از مدل‌های CC-100 و One-77 الهام گرفته و آن را کامل‌تر کرده‌‌ایم” او در ادامه افزود:” ماشین ونکوئیش زاگوتا نشان می‌دهد که چگونه دو کمپانی در کنار هم جمع شده و طراحی استون مارتین را به‌پیش می‌برند”

کانسپت Vanquish Zagato آخرین ساخته‌ی استون مارتین، معرفی شد

کانسپت Vanquish Zagato پنجمین خودرویی است که کمپانی استون مارتین با همکاری شرکت زاگوتا تولید کرده است. دفتر مرکزی این کمپانی که در Gaydon بریتانیا واقع شده برای آخرین مدل از محصول خود بدنه‌ای فیبر کربنی را برگزیده و به دلیل استفاده از پنل یک تکه، خطوط تقسیم روی بدنه به حداقل ممکن رسیده است.

کانسپت Vanquish Zagato

یکی از شاخصه‌های اصلی در طراحی کانسپت Vanquish Zagato طراحی حبابی شکل آن در سقف شیشه‌ای بالاست که تا شیشه‌ی عقب کشیده شده است. استون مارتین چنین شکلی از طراحی را به‌عنوان علامت تجاری زاگورا از سال ۱۹۵۰ برگزیده است. گفته می‌شود چراغ‌های به‌کار رفته در این مدل همان تکنولوژی LED است که در مدل Aston Martin Vulcan به‌کار گرفته شده است.

پیشرانه‌ی این خودرو را یک موتور ۱۲ سیلندر تشکیل داده که قدرتی برابر با ۵۹۲ اسب بخار تولید می‌کند. در طراحی عقب این خودرو نیز ۴ لوله اگزوز دیده می‌شود که در پشت سپر فیبر کربنی و در زیر دیفیوزر آن قرار گرفته است. کانسپت Vanquish Zagato در آخر این هفته و در Concorso d’Eleganza Villa d’Este در دریاچه کومو در ایتالیا رونمایی خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*