آموزش فعال کردن حالت افقی در صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند اندرویدی با لانچر Google Now

در اوایل سال جاری شرکت گوگل تغییراتی بسیاری را در لانچر Google Now ایجاد کرد. یکی از این تغییرات ایجاد شده امکان افقی کردن حالت صفحه‌نمایش دستگاه است. اکنون در گجت نیوز قصد داریم که به شما نحوه فعال کردن حالت افقی در صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند اندرویدی را با لانچر Google Now یاد دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مطمئنا بیشتر اپلیکیشن‌های اندرویدی به دو حالت افقی و عمودی قابل استفاده هستند، البته این ویژگی به‌صورت پیش‌فرض در آن‌ها تعریف شده است. همچنین حالت پیش‌فرض صفحه اصلی یا home screen در دستگاه‌های اندرویدی به حالت عمودی است، اما می‌توان آن را به‌سادگی به حالت افقی تغییر داد. حال بهتر است که زودتر آموزش را آغاز کنیم.

قبل از هر چیز نیاز است که لانچر پیش‌فرض Google Now فعال باشد، این لانچر به‌صورت پیش‌فرض در دستگاه‌های نکسوس نصب شده است، اما در دیگر دستگاه‌های اندرویدی هم قابل نصب است، به‌سادگی می‌توان این لانچر را از گوگل پلی دانلود و نصب کرد. لینک دانلود لانچر در ادامه مطلب قرار گرفته است.

پس از فعال سازی لانچر Google Now روی دستگاه، چند ثانیه صفحه اصلی دستگاه را لمس کنید تا پنجره تنظیمات سریع و همچنین ویرایش برای شما باز شود. پس از آن در قسمت سمت راست صفحه‌نمایش گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.

لانچر Google Now

در منوی تنظیمات باز شده گزینه‌های مختلف بسیاری وجود دارد که هریک وظیفه خاصی را انجام می‌دهند. در قسمت زیرین لیست، گزینه‌ای تحت عنوان Allow rotation وجود دارد، با فعال کردن این گزینه حالت افقی صفحه‌نمایش باز می‌شود. پس از آن صفحه گوشی هوشمند یا دستگاه اندرویدی شما به‌صورت خودکار چرخش پیدا می‌کند.

لانچر Google Now

با انجام این کار گوشی هوشمند شما به یک تبلت تبدیل می‌شود و اگر این حالت برای شما استفاده چندانی نداشت می‌توانید آن را غیرفعال کنید. متاسفانه حالت افقی کردن صفحه‌نمایش در لانچر Google Now در نسخه 6.0 اندروید به بالا کار می‌کند.

لانچر Google Now

دانلود لانچر Google Now از گوگل پلی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

  1. با سلام
    گوشی من Samsung a50 می باشد، وقتی که صفحه گوشی قفل می شود بدون تغییر دادن حالت گوشی از عمودی به افقی، تصویر گوشی که شامل ساعت و تاریخ می باشد به صورت افقی نمایش داده می شود برای حل این مشکل چکار باید کرد.
    ممنون.

  2. slm
    bebakhshid man mitonam az matalebeton ba daej manbae estefade konam??