حادثه رازول

حادثه رازول ؛ هر آنچه که باید در مورد جنجال برانگیزترین حادثه سقوط بشقاب پرنده تاریخ بدانید

۶۹ سال پیش اوایل تابستان سال ۱۹۴۷ میلادی ( ۱۳۲۶ خورشیدی ) بود که یک شیء نورانی با سرعتی بسیار زیاد در شهر رازول، نیومکزیکو ایالات متحده آمریکا سقوط کرد.یکی از گله‌داران آن منطقه قطعاتی از آن را پیدا کرد و به پایگاه هوایی گزارش داد. دولت وارد عمل شد و برای اولین و آخرین بار در تاریخ ایالات متحده در روزنامه خبر پیدا شدن یک بشقاب پرنده اعلام شد.بله در مورد پرسرو صدا ترین حادثه تاریخ یوفولوژی یا همان اشیای ناشناس پرنده صحبت می کنیم؛ حادثه رازول ، این عبارت اولین چیزی است که که با شنیدن سقوط یوفو ( شیء ناشناس پرنده یا بشقاب پرنده-UFO ) به ذهن انسان می‌رسد.اما براستی در رازول چه اتفاقی افتاد ؟ آیا واقعا یک بشقاب پرنده در آنجا سقوط کرد و اجساد موجودات فضایی به دست دولت آمریکا افتاد ؟ در ادامه با گجت نیور همراه باشید.

بی‌شک اولین چیزی که با شنیدن عبارت سقوط یوفو به ذهن انسان می‌رسد، حادثه رازول است. در واقع داستانی هیجان‌انگیز‌تر از این نمی‌تواند وجود داشته باشد که نشان دهد ما در این جهان تنها نیستیم، موجودات دیگری هم هستند که به سیاره ما سر می‌زنند و بعضی مواقع سقوط می‌کنند، بسیاری از دولت‌ها از این ماجرا آگاهند و این مساله را از مردم خود پنهان می‌کنند؛ اما چیزی که در نگاه اول احمقانه به نظر می‌رسد، ممکن است آن‌چنان هم دور از واقعیت نباشد.

از همه اینها گذشته، چه مساله بیگانه‌ها واقعیت داشته باشد یا نداشته باشد، یک نکته غیر‌قابل انکار است؛ مردم عاشق این مسائل هستند. مدرک این ادعا هم نحوه برخورد آنها با فیلم‌هایی از این دست مانند؛ پیشتازان فضا، جنگ‌های ستاره‌ای و‌ ای تی (ET) است. یوفولوژیست‌ها معتقدند حادثه رازول بزرگ‌ترین واقعه تاریخ است و از یک جهت درست هم می‌گویند. ولی واقعا در رازول چه گذشت؟

داستان حادثه رازول از کجا شروع شد ؟

در جولای ۱۹۴۷، رازول شهری بسیار کوچک، بیابانی و بی‌سرو صدا بود که از تعدادی مزرعه و دامداری تشکیل می‌شد. همچنین خانه اسکادران بمب‌افکن‌های ۵۰۹ نیز محسوب می‌شد که در آن زمان یکی از پیشرفته‌ترین‌ها در نوع خود بود. آنها دو بمب اتمی در ژاپن انداخته بودند و چند بمب دیگر هم در اقیانوس آرام آزمایش کرده بودند.

جنگ تازه تمام شده بود و همه چیز داشت به حالت عادی باز می‌گشت که اتفاق عجیبی افتاد. از آسمان چیزی بزرگ و نقره‌ای رنگ با سرعت و سر و صدای زیاد سقوط کرد و داستان حادثه رازول را آغاز نمود. برطبق گزارشات اجساد چند سرنشین یوفو در اطراف این بشقاب پرنده کشف شد . و در بعضی از گزارشات آمده بود که جسد چند سرنشین یوفو که هنوز زنده بودند نیز یافت شد.

مک برازل (Mac Brazel) مزرعه دار محلی ، گزارش اصابت این شی ناشناس را به نیروهای هوایی روزول داد. دولت به سرعت وارد عمل شد و برای اولین و آخرین بار در تاریخ ایالات متحده در روزنامه‌ها اعلام کرد که یک بشقاب پرنده را که سقوط کرده، در اختیار دارد.

حادثه رازول

تصویری از مک برازل (Mac Brazel) مزرعه دار محلی که گزارش سقوط بشقاب پرنده را به ارتش آمریکا داد و همچنین تصاویری منتسب به یوفوی سقوط کرده در رازول

طبیعتا چنین خبری، سرتیتر تمام خبر‌گزاری‌ها در سراسر کشور شد. رادیو‌ها اعلام کردند:

امروز هشتم جولای دولت اعلام کرد که یک بشقاب پرنده پیدا کرده، این بزرگ‌ترین اتفاق امسال است.

حادثه رازول

اما روز بعد، خبرها به کل حالت دیگری به خود گرفتند. توضیح این واقعه هم حالت زمینی‌تری پیدا کرد. در روزنامه‌ها اعلام شد که چیزی که پیدا شده، یک بالون هواشناسی بوده ، نه یک بشقاب پرنده. در نتیجه مردم رازول برگشتند سر کارهای مزرعه و دامداری خود و زندگی به حالت عادی بازگشت.البته این پایان داستان نبود و بعضی‌ها هم قرار نبود آن را فراموش کنند.

از بین نیروهای ارتش آمریکا، افسر اطلاعاتی جسی مارسل (Jesse Marcel) مسئول رسیدگی به این حادثه شد.سال‌ها گذشت و گذشت. کلماتی مانند یوفولوژی و یوفولوژیست وارد فرهنگ‌های لغت شد. دو نفر باعث شدند داستان حادثه رازول دوباره از فراموشکده تاریخ به دنیای ما پا بگذارد. این دونفر کسانی نبودند جز جسی مارسل که حالا یک افسر بازنشسته ارتش بود و استنتون فریدمن، کسی که روزها یک فیزیکدان مهربان است و شب‌ها تبدیل به مشهور‌ترین یوفولوژیست جهان می‌شود.

او با صراحت می‌گوید:

من پس از ۳۰ سال تحقیق متقاعد شده‌ام که دولت ایالات متحده یک بشقاب پرنده ساقط شده و چند جسد بیگانه‌ها را در نیومکزیکو به دست آورده است. این یکی از بزرگ‌ترین داستان‌های این هزاره است.» صبر کنید. این ادعای بسیار بزرگی است! ما به کمی اطلاعات دیگر هم نیاز داریم. بیایید کمی عقب‌تر برگردیم.

در سال ۱۹۴۷، جسی مارسل، افسر اطلاعات و امنیت پایگاه هوایی رازول بود. زمانی که خبر سقوط یک بشقاب پرنده همه جا پیچید، ماموریت مارسل بررسی این داستان بود اما سال‌ها بعد و پیش از مرگش تصمیم گرفت حقیقت داستان را به فریدمن بگوید. با این کار، او تخم توطئه رازول را کاشت.

فریدمن می‌گوید:

من با جسی در سال ۱۹۷۸ صحبت کردم. این قبل از این بود که کتابی در این باره نوشته شده باشد. هنوز هیچ سر و صدایی در مورد این اتفاق وجود نداشت. یوفولوژیست‌ها هیچ چیزی درباره رازول نمی‌دانستند. همه چیز آنجا بود ولی کسی از آن خبر نداشت.

جسی مارسل در یکی از مصاحبه‌های ضبط‌شده‌اش در سال ۱۹۸۰ می‌گوید:

ما یک تکه فلز داشتیم. حداقل ظاهری فلزی داشت. خاصیت ارتجاعی نداشت؛ ولی به نازکی فویل سیگار بود.

حادثه رازول

تصویری از افسر اطلاعاتی ارتش آمریکا جسی مارسل (Jesse Marcel) مسئول رسیدگی به حادثه رازول که تکه هایی از بشقاب پرنده سقوط کرده را در دست دارد

در جایی دیگر می‌گوید:

من خواستم آن را خم کنم ولی نمی‌شد. به من گفتند که نه می‌توان آن را خم کرد و نه روی سطح آن علامتی گذاشت. من هم آن را روی زمین گذاشتم. یک پتک برداشتم و روی آن کوبیدم. پتک از روی آن مثل یک فنر برگشت.آن یک بالون هواشناسی نبود. هواپیما یا وسیله نقلیه هوایی شناخته شده‌ای هم نبود. چه چیزی می‌توانست باشد؟ نمی‌دانم!

این غیر قابل باور است که فردی با قابلیتها و تجربه بسیار بالا همچون جسی مارسل بعنوان افسر اطلاعاتی تنها گروه بمب افکن اتمی جهان در آن زمان لاشه یک بشقاب پرنده را از یک بالون هواشناسی یا یک هواپیما نتواند تشخیص دهد . آنهم با اوصافی که در مورد جنس این سفینه در بالا ذکر شد . مسلما چنین موادی را نمیتوان در کره زمین یافت یا بطور مصنوعی ساخت . وی در جای دیگری از مصاحبه عنوان داشت :

آنها از خارج از کره زمین آمده بودند .

حادثه رازول

فریدمن می‌گوید:

در موقعیت و شرایط او، هیچ دلیلی وجود نداشت که بخواهد دروغ بگوید. مخصوصا اینکه او افسر اطلاعات و امنیت یکی از پیشرفته‌ترین پایگاه‌های نظامی جهان در آن زمان نیز بود. اصلا با عقل جور در نمی‌آید که چنین انسانی بخواهد این چنین داستانی سر هم کند.

فریدمن نمی‌توانست این داستان را رها کند. پس شروع به تحقیق و مصاحبه با کسانی کرد که در مورد این ماجرا حرفی برای گفتن داشتند. بسیاری از کسانی که او با آنها مصاحبه کرد امروز از دنیا رفته‌اند؛ ولی خوشبختانه فیلم ضبط شده صحبت‌های آنان هنوز موجود است.

در یکی از همین مصاحبه ها، بیل برازل، پسر گله‌داری که یوفوی سقوط کرده را پیدا کرد، می‌گوید:

من نمی‌دانم آن، چه چیزی بود؛ چیزی شبیه چوب بالسا (چوب سبک و محکم ماکت سازی) بود؛ اما آتش نمی‌گرفت و من هم نمی‌توانستم با چاقو روی آن هیچ خطی بیندازم.

رابرت اسمیت، یک خلبان بازنشسته نیروی هوایی نیز می‌گوید:

یک تکه از آن ورق به طول حدود ۱۰ سانتی‌متر را در دست گرفتم. آن را در مشتم مچاله کردم. دستم را که باز کردم، بلافاصله دوباره صاف شد. هیچ تغییری در ظاهرش نمی‌شد داد.

کم کم داستان رازول داشت جالب می‌شد. مسلما اتفاق عجیبی در آنجا افتاده بود؛ ولی چه اتفاقی؟ و چرا رازول؟ به نظر می‌رسید بیگانه‌ها نمی‌توانند در مقابل ترکیب سلاح‌های اتمی، موشک‌های بزرگ و رادار مقاومت کنند.

ما می‌دانیم که اتفاق عجیبی در رازول رخ داده بود. همین‌طور هم می‌دانیم که اگر استنتون فریدمن با جسی مارسل صحبت نکرده بود، هیچ کدام از ما این داستان را نمی‌شنیدیم. مارسل به فریدمن توضیح داد که یک بشقاب پرنده در رازول سقوط کرده. فریدمن هم شروع کرد به بسط یک تئوری جدید.
او می‌گوید:

در پایان جنگ جهانی دوم، سه نشانه برای بیگانه‌های هوشمند کافی بود تا متوجه شوند انسان‌های بدوی زمینی که تا آن روز بدترین خراب کاری‌هایشان، جنگ‌های قبیله‌ای بود، حالا دیگر می‌توانند برای آنها هم خطرناک باشند. این نشانه ها، بمب اتم، موشک‌های V2 و رادارهای قدرتمند بودند. جالب نیست که تنها مکان روی این سیاره که در جولای ۱۹۴۷ این سه تکنولوژی را یک جا داشت، جنوب شرقی نیو مکزیکو بود؟

فریدمن توانسته بود حدس بزند که بیگانه‌ها احتمالا به چه چیزی فکر می‌کنند. اما اگر بشقاب پرنده‌ای در رازول بود، آنجا فرود نیامده بود؛ بلکه سقوط کرده بود. شاید اصلا داستان از قرار دیگری بوده و مقصد آن بشقاب پرنده جای دیگری در کهکشان مثلا سیاره زهره بود. ما هم ممکن است هیچ وقت این را نفهمیم.

روایت آخرین بازمانده حادثه رازول

تنها یک نفر امروز زنده است که عملا ادعا می‌کند تکه‌ای از آن بشقاب پرنده را در دست گرفته است. او یک نظریه‌پرداز توطئه نیست. شغل او، جراح پرواز است و برای ارتش ایالات متحده کار کرده است. نام او هم جسی مارسل جونیور است.

حادثه رازول

جسی مارسل جونیور

او می‌گوید:

با بررسی تمام جوانب می‌بینیم که تنها توضیح باقیمانده، یک وسیله فرازمینی است. ممکن است توجیه عجیب و غریبی باشد؛ ولی درعین‌حال، ساده‌ترین توضیح تمام این اتفاقات است.

خوشبختانه قبل از اینکه جسی مارسل آن شب، تکه‌های‌یافته شده را به هنگر شماره ۸۴ تحویل دهد، سری به خانه خود زد تا آنها را به پسر و همسرش نشان دهد.
او می‌گوید:

آن شب در جولای ۱۹۴۷ را که در رازول بودیم نمی‌توانم فراموش کنم؛ چون شب خیلی خاصی بود. آن شب، زندگی من را به دو بخش قبل از اتفاق و بعد از اتفاق تقسیم کرد. آن شب خوابیده بودم. حدود ساعت ۱ یا ۲ نیمه شب بود. پدرم داخل شد و من را بیدار کرد. به من گفت: «بیا جسی. می‌خواهم چیزی به تو نشان بدهم.» خیلی هیجان زده بود. او مردی نبود به این راحتی‌ها هیجان زده شود. پس من هم حدس زدم چیزی که می‌خواهد نشانم بدهد خیلی باید مهم باشد. او رفت و مادرم را هم بیدار کرد. بعد چیزهایی را که آورده بود کف آشپزخانه روی زمین چید. بعد گفت: «اینها تکه‌های یک بشقاب پرنده هستند.» یکی از تکه‌ها مقطعی به شکل حرف‌ ای انگلیسی داشت. کنارش هم علامت‌هایی داشت که شبیه هیروگلیف بود. از پدرم پرسیدم که اینها چه هستند؟

حادثه رازول

او تا آنجا که حافظه‌اش یاری می‌داد، آن علائم را روی یک مدل کشیده تا به دنیا نشان دهد آن شب چه دیده است.او توضیح می‌دهد:

روی سطح داخلی این قطعه، سمبل‌هایی وجود داشت. من آنها را شبیه چیزهای دیگر تجسم می‌کردم و حفظ کردم. مثلا یکی از علامت‌ها شبیه به یک فک بود که توپی روی بینی خود نگه داشته بود. معنی این سمبل‌ها را نمی‌دانم. ما حدود ۱۰ یا ۱۵ دقیقه به آنها نگاه کردیم. بعد پدرم گفت اینها را طوری حفظ کن که تا آخر عمرت فراموش نکنی. من هم الان که حدود ۶۰ سال از آن شب می‌گذرد، هنوز تمام آنها را به خاطر دارم.

در ویدیوی زیر ، برخی از بقایای بشقاب پرنده حادثه رازول را که در آن زمان توسط ارتش آمریکا گردآوری شده بود را مشاهده خواهید کرد.این ویدیو سالها پس از حادثه رازول به بیرون درز کرد و تمامی گفته های جسی مارسل و پسرش را در مورد آنچه شب حادثه دیده بودند را تایید می کند.

آن بقایا، پس از اینکه به هنگر ۸۴ منتقل شدند، سریعا توسط ارتش یا کس دیگری جابه‌جا شدند تا خبرنگاران به مسیر دیگری هدایت شوند.
جسی مارسل کوچک می‌گوید:

من عکس‌های پدرم را در کنار تکه‌هایی از بقایا دیدم. به او گفتم که آنها چیزهایی نبودند که آن شب در رازول به خانه آورده بود. او هم گفت که ممکن است در آن عکس‌ها چیزهایی از سقوط اصلی وجود داشته باشد؛ ولی بیشتر آنها با چیزهای دیگری عوض شده بودند.

در مصاحبه‌ای که فریدمن با ژنرال دوبوز انجام داد، از او پرسید:

از صحبت‌های شما این‌طور استنباط کردم که داستان بالون، نوعی سرپوش برای اصل ماجرا بود. درست است؟

ژنرال دوبوز هم جواب داد:

کاملا! ما می‌دانستیم که این سرپوش است ولی از آن برای کنترل و متقاعد کردن رسانه استفاده کردیم.

اجساد موجودات فضایی بشقاب پرنده حادثه رازول ؛ چه بر سر آخرین نمونه زنده آمد ؟

بر اساس گزارش های متعدد ، این سفینه فضایی ۴ سرنشین داشته که ۳ تای آنها در زمان سقوط کشته شده و یکی از آنها حدود ۳ سال زنده مانده و دولت آمریکا تحقیقات بسیاری بر روی آن انجام داده است.البته گزارش های دیگری نیز وجود دارد که در آنها گفته شده تعداد سرنشینان یوفوی حادثه رازول ۷ مورد بوده است.

همچنین چند تصویر و ویدیو نیز از اجساد و یکی از بازماندگان این حادثه منتشر شده که از آن زمان تاکنون سروصدای بسیاری به پا کرده یکی از مهم ترین اسناد موجود از فرازمینی های حادثه راوزل به شمار می رود.

در سال ۱۹۴۷ آقای گلن دنیس یک مامور کفن و دفن بود که در مرکز تدفین ” بالارد ” کار می کرد و قرار دادی با پایگاه هوایی روزول منعقد کرده بود که بموجب آن خدماتی نظیر واگذاری آمبولانس ، محل نگهداری اجساد را در اختیار  ارتش قرار می‌داد . قبل از آنکه وی اطلاعاتی در مورد سفینه بجا مانده از حادثه داشته باشد در ساعت یک بعد از ظهر تماسهای تلفنی متعددی از جانب افسر مسئول کفن و دفن پایگاه با وی صورت پذیرفت .

در طی این  تماسها از وی در مورد امکان تهیه کیسه های بدون منفذ کوچک ( کوچکتر از کیسه های حمل انسان ) برای نگهداری چندین روزه اجسادی که در معرض برخی مواد قرار گرفته‌اند سوال شده بود . توجه این مقامات به موضوع تغییر احتمالی ترکیب شیمیایی بافتهای اجساد بود . چند ساعت بعد ، زمانی که شب فرا رسید وی بدنبال یکسری وقایع غیر مرتبط با هم بطور اتفاقی به بیمارستان پایگاه هوایی رفت . بیرون از درب خروجی پشتی بیمارستان وی دو دستگاه آمبولانس نظامی را مشاهده نمود که درهای عقب آنها باز بود و در داخل آنها قطعات بزرگی از یک وسیله متلاشی شده دیده می شد و بر روی یکی از آنها خطوط و سمبلهای عجیبی وجود داشت . در داخل بیمارستان وی پرستاری را مشاهده نمود که او را می‌شناخت . در همان لحظه پلیس نظامی متوجه حضور وی شد و او را با خشونت و به زور از ساختمان خارج کردند . روز بعد آقای دنیس آن پرستار را ملاقات نمود . و وی توضیح داد که در شب قبل او نیز به بیمارستان رفته بود . آن پرستار ، زنی مذهبی بود و کاملا مشخص بود که از مشاهده چیزی بسیار شوکه شده است . خانم پرستار توضیح داد که از وی خواسته شد تا بعنوان دستیار پزشک در کالبد شکافی چند موجود عجیب و غریب با بدنهایی که هیچ شباهتی به بدن انسان نداشتند کمک کند . پرستار شرح داد که بوی وحشتناکی را حس نموده و این که چگونه یک بدن کاملا سالم در فرم صحیح خود قرار داشت ولی سایر بدنها متلاشی شده بود . آن پرستار همچنین تفاوت بین آناتومی آن سرنشینان یوفو  و آناتومی بدن انسان را توضیح داد .

وی همچنین طرحی را روی دستمال کاغذی رسم نمود که نشان دهنده شکل و شمایل این موجودات فرازمینی بود .به هر ترتیب این ملاقات آخرین آنها بود چرا که آن پرستار چند روز بعد به انگلستان منتقل شد .

کالبدشکافی جسد یکی از موجودات فضایی

مدتی بعد ویدیویی توسط  شبکه خبری فاکس منتشر گردید که گروهی از محققان را در حال کالبدشکافی جسد یکی از موجودات فضایی نشان می داد.در ادامه شما را به دیدن این ویدیو دعوت می کنیم :

انجام آزمایش بر روی یک موجود فضایی زنده در منطقه ۵۱

بعد از حادثه رازول گروهی فوق سری توسط دولت آمریکا شکل گرفت و در آن دوازده نفر از نخبگان زمین عضو بودند که نام این گروه ( مجستیک ۱۲ ) است. این گروه موظف شد تا بر روی باقیمانده بشقاب پرنده رازول و اجساد ست آمده از آن کار کند. این افراد در محلی که منطقه بسته نظامی است به نام منطقه ۵۱ مشغول بکار شدند.

سالها بعد ویدیویی منتشر گردید که در آن یک موجود فضایی که گفته می شد یکی از بازماندگان زنده حادثه رازول بوده در حال آزمایش توسط گروهی از محققان است.این ویدیوی معروف و جنجالی توسط فردی که خود را ویکتور معرفی کرده است به صورت مخفیانه از پایگاه فوق سری گروم لیک ( واقع در منطقه ۵۱ ) خارج شده است. در این فیلم از یک موجود فرازمینی – از نژاد خاکستری ها – تحقیقاتی به عمل می آید.

توجه داشته باشید که توضیحاتی که بر روی ویدیوی بالا داده شده توسط افشاکننده آن ( ویکتور ) بیان شده که به منظور پیشگیری از افشای هویت خود ، صدا را تغییر داده است

ویکتور اذعان کرد چنانچه هویت اصلی او فاش شود بلافاصله توسط دولت به قتل خواهد رسید. او به بسیاری از شبکه های خبری مراجعه کرد تا فیلم را برای عموم پخش کنند. ابتدا به شبکه خبری فاکس مراجعه نمود. اما آن شبکه به علت مشکلاتی که قبلا به خاطر پخش فیلم مستند کالبد شکافی موجود فرازمینی برایش به وجود آمده بود از قبول آن فیلم سر باز زد. آن مشکلات بخاطر آن بود که پس از پخش فیلم، جنجالی میان موافقان و مخالفان آن فیلم به پا خاست و باعث شد اعتبار شبکه فاکس در نظر مخالفان صحت فیلم خدشه دار شود و کمپانی فاکس نمی خواست بار دیگر متهم به دروغ پراکنی شود. ضمن آن که پخش چنین اخباری برای شبکه های معروف امریکا خشم دولت آن کشور را برایشان به ارمغان می آورد. سر انجام شبکه ای مستقل در لوس انجلس به نام راکت پیکچرز قبول کرد که در حضور یک کارشناس بشقاب های پرنده – دیوید مورتون – آن را برای عموم پخش کند .

واقعی یا دروغی؟

صحت این فیلم از نظر افراد مختلف متفاوت است. بسیاری آن را حقیقی می دانند و بسیاری نیز جعلی. دیوید مورتون پس از دیدن فیلم متقاعد شد که فیلم حقیقی است به خاطر تطابق و همخوانی فیلم با اظهارات ربوده شدگان

آن موجود شباهت بسیاری به موجوداتی دارد که ربوده شدگان تحت هپینوتیزم شکل و شمایلشان را باز گو کرده اند. این نوع معروف از فرازمینی ها که برای تمامی یوفولوژیست ها آشناست به خاکستری ها معروفند . نشانه بعدی که صحت فیلم را تقویت می کند اطلاعاتی است که پایین فیلم به نمایش در می آیند.

دی-ان-آی و سمت راست آن اعدادی که به نظر می رسد برای نشان دادن ساعت و دقیقه و ثانیه به کار می روند ممکن است به کلمه ( اداره اطلاعات نیروی دریایی ) دلالت کند . بخشی که در منطقه ۵۱ مشغول به کار است و بسیاری از مردم از فعالیت های آن و حتی وجود آن بی اطلاعند. ضمن این که جورج ناپ خبرنگار تلویزیون هم زمانی که جنجال باب لازار به راه افتاد ( باب لازار از جمله دانشمندانی بود که مستقیما روی پروژه یوفو ها کار میکرد و سپس تمامی اطلاعات خود را منتشر کرد و باعث جنجال بزرگی شد ) برای روشن شدن ادعاهای باب لازار چکهایی را که به او طی مدت زمان کار کردن در منطقه ۵۱ داده شده بود طی یک برنامه تلویزیونی نشان داد که روی تمام آنها مهر دی-ان-آی خورده بود. این مساله نیز صحت وجود چنین بخشی را در منطقه ۵۱ افزایش می دهد.

ویکتور و ماجرای افشای فیلم:

حالا می رسیم به ویکتور. کسی که به هیچ عنوان از ترس کشته شدن هویت خود را فاش نکرد. سوالی که مطرح می شود این است که وی چگونه توانست این فیلم را با وجود کنترل شدید از آن محل خارج کند؟ تهیه کننده برنامه ای که فیلم را برای عموم پخش کرد می داند که ویکتور چگونه فیلم را از پایگاه خارج کرد. ویکتور به وی گفته بود که او برنامه ریزی دقیقی انجام داد تا در لحظه ای که کسی نظارتی بر رویش ندارد فیلم ها را از روی نوار به سی دی و دی وی دی کپی کند. ضمنا وی عمدا صدای فیلم را حذف کرده تا مبادا هویت و امنیت خود و کسانی که در فیلم نمایش داده می شوند به خطر افتد.

وی ضمنا به تهیه کننده برنامه گفته بود که مردی که در اکثر صحنه های این فیلم کنار آن موجود ایستاده و دستش را به سمت سر خود می برد تله پات نیروی نظامی بوده که با حضور خود در آنجا برقرای ارتباط تله پاتیکی برای کمک به آن موجود را به عهده داشته است! چون در فیلم ضعف و بیماری آن موجود کاملا آشکار بود برای همین تهیه کننده برنامه از ویکتور راجع به این که آیا آن موجود پس از آن واقعه مرده یا خیر سوال کرد. ویکتور جواب داد مطمئن نیستم. همین قدر می دانم که دیگر از آن موجود برای تحقیقات علمی و مصاحبه استفاده نکردند و در پایان طبق اظهارات ویکتور طی انجام اعمالی بر روی آن موجود سعی می شود اطلاعات تکنولوژیکی و فنی نیز از آن به دست اید. که خود ویکتور یا آنها را نمی دانسته یا نمی خواسته بگوید.

سرپوش حادثه رازول توسط دولت ایالت متحده

بیایید فکر کنیم که یک بشقاب پرنده، واقعا در رازول سقوط کرده است. چرا دولت باید آن را انکار کرده و روی آن سرپوش بگذارد؟

دو سال از جنگ جهانی دوم گذشته است. تنش‌ها بین کشورهای مختلف بالا گرفته و جنگ سرد نیز در حال اوج گرفتن است. مطمئنا این شرایط، زمان خوبی برای اعتراف به اینکه دولت کنترل آسمان کشورش را در دست ندارد، نیست.

فریدمن می‌گوید:

اگر دولت این کار را نمی‌کرد، باید تعجب می‌کردیم. توقع داشتید چه بگویند؟ که بیگانه‌ها دارند به ما سر می‌زنند؟! ما نمی‌دانیم آنها چه می‌خواهند، از کجا می‌آیند یا چطور کار می‌کنند؟! ما فکر می‌کردیم شما باید می‌دانستید؟!

حال سوال این است که چرا دولت باید در شروع ماجرا از این وسیله سقوط کرده به عنوان «بشقاب پرنده» (Flying Disk) در روزنامه‌ها یاد می‌کرد؟ دو احتمال وجود دارد؛ یکی اینکه یک نفر در رده‌های پایین ارتش هیجان‌زده شده و اشتباهی لپی مرتکب شده است. اما طبق ضوابط ارتش، فرمانده پایگاه ۵۰۹ باید اجازه اظهارنظر به مطبوعات را می‌داد. پس یک اشتباه ساده به نظر محتمل نمی‌آید. حالت دوم این است که این مساله، طبق برنامه‌ای مشخص در جهت اهداف ضد‌اطلاعاتی بوده. این تئوری می‌گوید که اول اقرار کنید که یک یوفو بوده. بعد آن را با توضیحی عادی مثل بالون هواشناسی توجیه کنید. در این حالت، احتمال اینکه عوام، توجیه زمینی‌تر یعنی بالون هواشناسی را باور کنند بیشتر خواهد بود تا یک سفینه فضایی. البته این به همین سادگی هم نیست.

فریدمن می‌گوید:

اول از همه، مردمی در این شهر هستند که چیزهایی می‌دانستند. بعد، داستانی به مطبوعات بگویید که بعدا بتوانید آن را انکار کنید.این یکی از بهترین روش‌هاست. در این حالت مردم، سرپوش را بهتر باور می‌کنند.

مخالفان و موافقان حادثه رازول

فریدمن با تحقیق در مورد رازول، جریان بزرگی را به راه انداخت. یوفولوژیست‌ها مانند زنبورهایی که به کندو جذب می‌شوند به رازول می‌آیند. هر کسی هم برای خودش نظریه‌ای دارد.

دِیو تامس، فیزیکدان و ریاضیدان است. او همچنین رئیس گروهی به نام «نیومکزیکی‌ها برای علم و منطق» است. او می‌گوید:

در علم می‌گوییم که برای ادعاهای بزرگ نیاز به مدارک بزرگ است. اگر بخواهید به کسی مساله‌ای به بزرگی بیگانه‌هایی را که در اعماق فضا سفر می‌کنند و به زمین آمده‌اند ثابت کنید، باید چیزی بیشتر از عکس‌های مات ارائه کنید. شما باید مدرکی فیزیکی ارائه کنید؛ چیزی مثل یک قطره خون بیگانه. اگر این کار را بکنید، از داروین هم مهم‌تر خواهید شد! این داستان تشنگی و کنجکاوی یک دانشمند را برطرف نمی‌کند. دلیل من هم برای باور نکردن رازول این است که هنوز بیگانه‌ها اینجا نیامده‌اند. شاید یک روز بیایند ولی تا امروز نیامده‌اند!

کسانی هم وجود دارند که نظریات دیگری دارند.تام کری و دان اشمیت، دو یوفولوژیست هستند که حدود ۲۰ سال در مورد حادثه رازول تحقیق کرده‌ و معتقدند حقیقت ماجرا را کشف کرده‌اند.

تام می‌گوید:

چیزی که در رازول سقوط کرد، اصلا زمینی نبود. این بر اساس گفته‌های ده‌ها نفر از شاهدان سفینه و سرنشینان مرده‌اش ثابت می‌شود. ما رد هفت جسد را که از سفینه به بیرون پرتاب شدند، در سه نقطه مختلف پیدا کردیم. ما چند سال پیش فهمیدیم که مک برازل که اولین بار یوفوی سقوط کرده را دیده بود، چند جسد هم در فاصله چند مایلی آنجا پیدا کرده بود.

اما این را از کجا فهمیده بودند؟ تام و دان با شاهدان و دختران و برادران و نوه‌های آنها صحبت کردند. همه آنها هم مطالب عجیب و به طرز شگفت‌آوری شبیه به هم را می‌گفتند. بخش‌هایی از این مصاحبه‌ها به این صورت بودند:

سافو هندرسن، همسر خلبان: «آنها کوچک بودند و نسبت به بدنشان سر بزرگی داشتند.»
جرالد اندرسن که در پنج سالگی اجساد را دیده بود؛ «آنها سرهای بزرگی داشتند که در قسمت بالایی پهن‌تر از پایین بود.»
گلن دنیس، متصدی کفن و دفن رازول؛ «سرها خیلی بزرگ‌تر از بدن آنها بود. چشم‌های عمیقی داشتند. جمجمه‌هایشان هم جالب بود چون حالت ارتجاعی داشت و سخت نبود.»

باربارا داگر، نوه کلانتر: «پدر بزرگم می‌گفت که سرهایشان بزرگ بود و لباس‌هایی که به تن داشتند مثل ابریشم بود.»
کاترین گرود، دختر خلبان: «آنها نوعی شبه انسان بودند ولی نه کاملا مثل ما.»

باید اقرار کرد که این همه توضیحات شبیه به هم کمی عجیب است. چرا باید این انسان‌ها که سنخیتی با هم ندارند، این داستان‌ها را از خود ساخته باشند؟

حالا فکر کنید که حقیقتا یک نوع حیات بیگانه را ببینید. چرا باید ۳۰ سال صبر کنید تا در مورد آن صحبت کنید؟ این اتفاق کوچکی نیست. پس چرا این همه مدت سکوت کرده‌اید؟ این در صورتی است که تهدید شده باشید.

گلن دنیس می‌گوید:

آنها گفتند که ما هیچ چیز ندیده‌ایم. هیچ چیزی اینجا سقوط نکرده. من گفتم من یک شهروند خوبم. شما هیچ کاری با من نمی‌توانید بکنید. آنها هم گفتند چرا می‌توانیم. شاید یک روز استخوان‌های شما را از داخل شن‌ها پیدا کنند.

باربارا داگر:

پلیس ارتش آمد و به من و جورج گفتند که اگر ما هر زمانی به هر نحوی چیزی در مورد این ماجرا به کسی بگوییم، نه فقط ما؛ بلکه خانواده‌هایمان را هم را خواهند کشت.

جسی مارسل جونیور هم می‌گوید:

چند بار پدرم در خانه به من گفت هیچ وقت نباید در مورد چیزهایی که می‌دانم چیزی به کسی بگویم. آنها هرگز اتفاق نیفتاده‌اند و در نتیجه من نباید در مورد آنها به کسی یا دوستانم چیزی بگویم.

در مورد محل سقوط هم حرف‌وحدیث‌های زیادی سر زبان‌هاست. دان و تام یکی از این نظریات را بسط داده‌اند. تام توضیح می‌دهد که به نظر آنها، حدود ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی کورونا اولین برخورد سفینه با زمین رخ می‌دهد. بخشی از آن در آنجا مانده و باقیمانده آن نیز حدود سه تا چهار کیلومتر دورتر با زمین برخورد می‌کند. تعدادی از اجساد نیز در سایت شماره ۱ و تعدادی دیگر در سایت شماره ۲ یافت شده‌اند. در نهایت، بخش دوم دوباره به هوا بلند شده و حدود ۲۷ کیلومتری سایت دوم به زمین می‌نشیند. «البته هنوز سایت سوم را پیدا نکرده‌ایم ولی به دنبال آن می‌گردیم.»
فریدمن هم می‌گوید:

تا جایی که به من مربوط می‌شود، دو سقوط رخ داده است؛ از طرفی عده‌ای هستند که می‌خواهند عظمت حادثه رازول، آنان را در مرکز توجه قرار دهد. آنها بر مکان‌های دیگری تاکید دارند و عده‌ای هم هستند که بر سر این نظریات باقی می‌مانند؛ حتی مدت‌ها بعد از اینکه داده‌ها نشان می‌دهد اشتباه کرده بودند.

پس امروزه می‌بینیم که داستان رازول، صنعت جدیدی را به راه انداخته است و هر کس بر اساس سلیقه خود حرفی برای گفتن دارد.

توضیح بدهید!

در این بین اتفاق جالبی افتاد؛ در اوایل دهه ۱۹۹۰، فرماندار نیومکزیکو آن‌چنان تحت تاثیر این جریان قرار گرفت که از نیروی هوایی خواست نوعی توضیح در مورد این حادثه ارائه دهد. دولت هم در کمال تعجب به این درخواست جواب داد.

گزارش دولت با عنوان «حقیقت در برابر تخیل در صحرای نیومکزیکو»، آن‌چنان هم برای خواندن، مطلب جالب توجهی نیست. پس از خارج کردن هزاران دلار و به کار گرفتن بیش از ۳۰ نفر در طول مدتی حدود دو سال، دولت گزارشی ۹۷۵ صفحه‌ای در مورد این حادثه منتشر کرد و در آن مدعی شد که آنچه در رازول سقوط کرده بود، پروژه‌ای سری به نام «پروژه موگول» بود.

دیو تامس توضیح می‌دهد:

اطلاق عنوان بالون هواشناسی به آنها کار غیر‌عادلانه‌ای بود. اینها بالون‌های معمولی نبودند. آنها غول‌هایی با ۱۸۰ متر بلندی بودند که کلی متعلقات دیگر به آنها نصب شده بود. آنها رادار گریز بودند و ظاهری با جلای فلزی داشتند.

آیا ممکن است دولت راست گفته باشد؟ اگر این‌طور است، چرا باید یک گزارش ۳۰۰ صفحه‌ای دیگر هم برای توجیه علائم شبه هیروگلیف جسی مارسل جونیور تهیه کند؟

بیایید از اول ببینیم چه اتفاقی افتاد. چیزی در رازول سقوط می‌کند. ارتش می‌گوید که یک بالون هواشناسی بوده است و گزارش رازول را منتشر می‌کند. بیشتر از ۹۰۰ صفحه توضیح برای قبولاندن چیزی که ظاهرا یک بالون ساده است، به نظر برای عده‌ای مشکوک است.

فریدمن می‌گوید:

پروژه موگول نمی‌تواند قابل قبول باشد؛ چون همه چیز درباره آن اشتباه است. ویژگی‌های توضیحات افرادی که در ماجرا شاهد وقایع بودند، اصلا با توضیحات گزارش رازول نمی‌خواند. فویل بالون موگول را یک بچه سه ساله می‌تواند پاره کند. چوب بالسای آن را هم یک بچه می‌تواند بشکند؛ در صورتی که شاهدان می‌گویند که نه آتش می‌گرفت و نه می‌شد آن را شکست. اینها یک چیز نمی‌گویند. چیز دیگری که درباره موگول مشکوک است، این است که هیچ تکنولوژی سری در ساختن این بالون‌ها به‌کار نرفته است. همه چیز آن خیلی عادی بود. تنها چیز سری آن، هدف وجودی‌اش بود.

در صفحه ۳۰۲ گزارش رازول هم سعی شده تا معنی علامت‌های روی نوار «‌آی» شکل توضیح داده شود. چه توضیحی هم از این ساده‌تر که برچسب روی این قطعه ساخت یک شرکت تولید اسباب بازی است که یک سری نقوش را برای رد گم کردن وسایل جاسوسی چاپ کرده است؟

جسی جونیور می‌گوید:

من این علامت‌هایی را که در گزارش چاپ‌شده، دیده‌ام. پهنای آنها بیشتر از آن چیزی است که آن شب پدرم به خانه آورد. نقوش آن هم زمین تا آسمان با این گل و بته‌ها تفاوت دارد آن علامت‌ها کلا چیز دیگری هستند.

داستان آدمک‌ها

در سال ۱۹۹۷، نیروی هوایی گزارش ۳۰۰ صفحه‌ای دیگری در مورد حادثه رازول با نام «گزارش رازول – پرونده بسته» را منتشر کرد. این گزارش سعی داشت اجسادی را که مردم دیده بودند توجیه کند. یک توجیه ابلهانه دیگر؛ آدمک‌های مصنوعی سقوط کرده.

نیک رِدفِرن، یک محقق پدیده اشیای پرنده ناشناس است و تاکنون هفت جلد کتاب در حیطه پارانرمال به رشته تالیف در آورده است. زمانی که ایده آدمک‌ها مطرح شد، او بلافاصله نظرش را ارائه داد.

او می‌گوید:

رازول هر روز بیشتر و بیشتر غیر‌قابل توضیح می‌شود و به همین خاطر هم راز آن هنوز برای ما آشکار نشده است. مردم هم از خود می‌پرسند، شاید یک یوفو بوده؟ شاید یک بالون بوده؟ شاید آدمک بوده؟ ولی در نهایت برای من قابل قبول نیست که نظریات ارتش را باور کنم. برای من عجیب است که دولت چرا این همه نظریات مختلف و متناقض با روایت شاهدان ارائه می‌دهد؟

ولی اگر این ادعا درست باشد، واقعا چرا باید دولت آدمک‌های آزمایش‌هایش را همین‌طور در بیابان رها کند؟ خوب جواب آن هم برای آزمایش‌هایی مانند تست صندلی‌های پرتاب جنگنده‌ها در ارتفاعات بسیار زیاد است. ولی گاف این ادعا وقتی معلوم می‌شود که بدانیم استفاده از آدمک‌ها برای اولین بار در سال ۱۹۵۳ شروع شد.

فریدمن توضیح می‌دهد

بین سال‌های ۱۹۵۳ و ۱۹۴۷ شش سال فاصله است که احتمالا آدمک‌ها با سفر در زمان آن را طی کرده‌اند! مشخص است که این ادعاها مضحک هستند. دوما اینکه این آدمک‌ها باید هم قد و هم وزن با یک خلبان باشند.

تام کری هم می‌گوید:

شاهدان همه به یک صورت می‌گویند که اجساد، حدود ۱ متر تا ۳/۱ متر قد داشتند. رنگ آنها هم سبز مایل به خاکستری و صورتی بوده. بینی آنها هم وجود نداشته. فقط دو سوراخ در جای بینی وجود داشته. لب نداشتند. دهان آنها هم مانند اینکه با تیغ بریده شده باشد، شکافی کوچک بوده. برجستگی کوچکی در محل گوش وجود داشته و مو هم نداشتند. شکل کلی سر آنها مانند یک تخم‌مرغ برعکس بوده است. مسلما هیچ یک از این توصیفات، شبیه یک آدمک آزمایشی نیست.

جدا از اینکه مردم آدمک دیده‌اند یا اجساد بیگانه ها، یک مطلب مهم باقی می‌ماند.اگر تمام این ماجرا توهم احمقانه چند نفر آدم ساده است، چرا نیروی هوایی باید این همه هزینه و زمان را صرف انکار ادعاها مبنی بر وجود اجساد بیگانه‌ها کند؟

به عقیده دیو تامس:

نظریات توطئه، خود سوخت خود هستند و هر تلاشی برای توضیح این نظریه، خود به بخشی از نظریه توطئه تبدیل می‌شود. در هر صورت مردم این جور مسائل را دوست دارند و این یک جور داستان هیجان‌انگیز می‌شود.

در اینکه خود ارتش در به راه انداختن سر و صداها و ایجاد نظریات توطئه سهم مهمی دارد، شکی نیست؛ ولی آیا اینها به ما در فهمیدن حقیقت ماجرا کمکی می‌کنند؟ متاسفانه، نه زیاد! شاید همین نکته اساسی این ماجرا باشد.

آلمان نازی و حادثه رازول

بیایید به اول ماجرا برگردیم. دو سال از پایان جنگ جهانی دوم گذشته است. دشمن بزرگ ایالات متحده بیگانه‌ها نیستند؛ بلکه آلمان نازی است. شاید آن شب، مردم رازول حقیقتا یک بشقاب پرنده دیدند. اگر آنچه آنها دیدند سفینه‌ای از فضا نبود، چه؟ اگر آنچه دیدند یک دستگاه فوق پیشرفته طراحی شده توسط نازی‌ها بود، چه؟
نیک رِدفِرن می‌گوید:

یکی از شایعاتی که سال‌ها بر سر زبان هاست، می‌گوید که نازی‌ها در تلاش بودند تا وسیله‌ای به شکل یک بشقاب پرنده تولید کنند. حال این را فراموش نکنید که بسیاری از این شایعات و داستان‌ها ممکن است حقیقت نداشته باشند و حاصل یک کلاغ و چهل کلاغ عده‌ای زودباور یا افسانه‌های محلی و از این دست باشند. ولی در مورد این مساله مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد نازی‌ها واقعا درحال کار روی چنین دستگاهی بودند. آرشیوهای FBI نشان می‌دهد که مصاحبه‌های انجام شده با زندانی‌های جنگی و خلبان‌های جنگ جهانی دوم ثابت می‌کنند نازی‌ها حتی در پایگاه‌های مختلفی در آلمان، پرواز‌های آزمایشی نیز با این وسیله گرد و بشقاب شکل انجام داده‌اند.

حال این چه ربطی به رازول دارد؟ داستان از این قرار است که دانشمندانی که روی چنین پروژه‌های سری در آلمان نازی کار می‌کردند، به صورت مخفیانه به آمریکا برده شدند. نام این عملیات، پروژه گیره کاغذ (Project Paperclip) بود.

نیک رِدفِرن می‌گوید:

این پروژه در اواخر جنگ جهانی شروع شد تا از دانشمندان آلمان نازی در جهت اهداف و تحقیقات جنگی آمریکا استفاده شود. البته در همان زمان هم مشخص شد که دشمن آمریکا، آلمان نخواهد بود؛ بلکه شوروی در مقابل آمریکا قرار خواهد گرفت. با شکست آلمان‌ها هم سعی شد تا آنجایی که امکان داشت و قبل از اینکه روس‌ها دستشان به آنها برسد، دانشمندان آلمانی را به آمریکا ببرند.

حدس بزنید آنها را به کجا بردند؟ جنوب شرقی نیو مکزیکو! آیا ممکن است بشقاب پرنده‌ای که در رازول سقوط کرد، یک وسیله آلمانی بوده؟

نیک رِدفِرن ادامه می‌دهد:

یکی از دلایل اصلی مبنی بر اینکه پروژه گیره کاغذ محرمانه و بحث‌برانگیز باشد، این بود که بسیاری از این دانشمندان، کسانی نبودند که فقط به دستور نازی‌ها به کار بپردازند؛ بلکه خود آنها نازی‌های متعصب بودند. البته اگر مردم از این مساله با خبر می‌شدند، مسلما عکس‌العمل‌های بدی نسبت به آن نشان می‌دادند.

یک احتمال دیگر هم وجود دارد؛ اگر دولت ایالات متحده این بحث‌ها را به راه اندخته تا حواس‌ها را از پروژه‌های فوق سری خود منحرف کند، چه؟
در مورد آدم‌های کوچک سبز رنگ چه؟ پروژه گیره کاغذ ممکن است تا حدی توضیحی قابل قبول در مورد دیسک پرنده باشد؛ ولی راننده‌های یک متری آن چه؟

یک توضیح ممکن است این باشد که در پروازی آزمایشی، میمون‌هایی که سوار آن وسیله بودند، در اثر سقوط مرده و مردم، آنها را با چیز دیگری اشتباه گرفته‌اند. این نظریه هم یک اشکال بزرگ دارد.

فریدمن می‌گوید:

هیچ چیزی که به عنوان انسان ساخت قابل شناسایی باشد، در این ماجرا دیده نمی‌شود؛ نه لوله دیده شده، نه سیم، نه ماسک تنفس، نه پیچ و نه هیچ دیگری که قابل شناسایی باشد. اگر این کار نازی‌ها بوده، آنها چطور توانسته بودند در آن زمان، چنین چیزی بسازند؛ در صورتی که ما امروز، یعنی ۶۰ سال بعد از آن هنوز چنین وسیله‌هایی را نساخته‌ایم.

حال با در نظر گرفتن تمامی موارد، می‌بینیم که اصلا مهم نیست یک بشقاب پرنده در رازول سقوط کرده یا نه! کسانی که به وجود حیات هوشمند فرازمینی معتقد باشند، بر سر اعتفاد خود می‌مانند و شکاکانی هم که هیچ چیزی را تا در یک مجله علمی نبینند، باور نمی‌کنند، بر سر حرف‌های خود باقی می‌مانند.

تام کری می‌گوید:

خیلی‌ها از ما می‌پرسند که آنها از کجا آمده‌اند؟ یا چگونه سفینه‌ای که بین کهکشان‌ها یا ستاره‌ها سفر می‌کرد، روی زمین سقوط می‌کند؟ جواب من این است: نمی‌دانم! ولی به‌هرحال این اتفاق افتاد.

فریدمن هم می‌گوید:

من نمی‌توانم به موضوعی هیجان انگیزتر از این فکر کنم و چیزی که به من انرژی می‌دهد، پاسخ مردم به تحقیقاتم است. بله، من هم در یوفولوژی منتقدانی دارم؛ ولی مساله این است که اگر ما چیزی می‌دانیم، مسؤولیت داریم که در موردش صحبت کنیم. من هم دارم همین کار را می‌کنم.
دیو تامس می‌گوید:

من فکر می‌کنم تنها چیزی که استنتن فریدمن‌ها و یوفولوژیست‌های دیگر را متقاعد می‌کند رازول آن چیزی نبود که فکر می‌کنند، نشستن یک یوفو روی چمن‌های کاخ سفید است؛ درحالی‌که سرنشین‌هایش از آن پایین می‌آیند و بعد از احوال‌پرسی می‌گویند، باور کنید رازول کار ما نبود!

حادثه رازول همچنان یکی از مهمترین و پر رمز و رازترین حوادث عصر حاظر است که همچنان ابهامات بسیاری در مورد آن وجود داشته و ذهن بسیاری از مردم جهان را به خود مشغول کرده است.

نظر شما در مورد حادثه رازول و داستان های پیرامون آن چیست ؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳۵ دیدگاه

 1. جالب بود
  اما چیزی که من از این مطلب و فیلم ها متوجه شدم
  خیلی جالب تره.

 2. چقدر طولانی بود مقاله !!

 3. شایدم اون بشقاب پرنده ای که دوستان میگن ممکن نیست با پیشرفت فرازمینی ها بیاد جهان ما و زرتی بخوره زمین بگم شاید اون موجودات بچه بودن و سر کنجکاوی یه بشقاب پرنده از پدر مادراشون دزدیدن اومدن به سیاره ما خخخخ بعد شهید شدن شاید پرد مادرشون بعد از چندین سال از این اتفاق بیان دنبال بچه هاشون خخخخخ نظر منه دیگه محز خنده

 4. درود بر عزیزان… لگزارید با هم صادق باشیم… بگزارید یک موضوع را بررسی کنیم… بگزارید با هم تفکر کنیم و نتیجه درست بگیریم… بگزارید در ابتدا چند سوال بپرسیم:
  ایا جدای از همه چیز اتفاقی رخ داده؟ بله
  ایا فبلم کاربرد شکافی را دیدید؟ چه نظری دارید؟ بله فیلم را دیدم…
  در فیلم چه چیزی را مشاهده کردید؟؟؟ من سه انسان کار ازموده را دیدم با تجهیزات کامل کالبد شکافی در ۷۰ سال قبل و یک فیلم بردار با تکنولوژی ان روز که البته فیلم بردار حرفه ای نبود و به نظرم این مطلب باید اینگونه هم باشد…
  پس عقیده دارید ان یک انسان فضایی بود؟؟؟ حقیقتش پاسخ دادن به این موضوع هنوط کمی زود است بگزارید جلوتر برویم… اما بافت ها به نظر واقعی می امدند… البته جسد در ابتدا به نظرم مصنوعی میرسید اما با توجه به برش پوست از بافت به این نتیجه رسیدم که اندام ارگتنیک هستند؟
  ایا به نظر شما جسد مشکلاتی داشت؟ حقیقتش انچه را که من نصبت به دانش خودم و اناتومی بدم انسان میشناسم و این جسدی که مشاهده کردم به این نتیجه رسیدم که ان یک جسد مونث یا ماده است… اما هنگامی که برش های دقیق برای کالبدشکافی زده میشد دیدم که هنگام برش مقداری خون از لابه پوست بیرون زد، همچنین موقع برش اندام اعضا طوری نبود که برای بدن یک انسان مرده باشد چرا که انگار هنوز گرم بود و اجزا یفت و منقبض و سرد نشده بود… با این حال در موردش زیاد شک ندارم…

  نظر شما در مورد مصاحبه با ادم فضایی چیست؟ ان را به راحتی میتوان تکذیب کرد… مثلا میتوان گفت که ان یک ماسک ترسناک بوده و خواسته اند که فیلمی تهیه و پخش کنند…
  پس عقیده دارید ان کلیپ دروغ بوده؟ خیر… اگر فیلم کالبد شکافی را نمیدیدم چنین عقیده داشتم… اما با دیدن ان فیلم شکی ندارم
  ایا فکر نمیکنید که فیلم مصاحبه دروغ باشد و فیلم کالبدشکافی، یک ازمایش تغییر ژنتیکی در ان زمان بوده باشد؟؟؟
  این سوال بسیار اساسی است… حفیقتش نمی توان این امر را رد کرد
  پس نظر شما چیست؟ نظر من این است که اتفاقی رخ داده و بر مبنای ان فیلم کالبد شکافی و مصاحبه ای پخش شده…

  بسیار خوب… قبل از اینکه نظر شما را در مورد سفینه یا همان بشقاب پرنده را بپرسیم ایا مطلب دیگری هست که ارائه کنید؟؟؟ ببینید انچه که من در عکس ها دیدم این بود که این افراد لخت بودند… یعنی هیچ لباس محافظی نداشتند… بدنشان ارگانیک بوده و مانند انسان ها بهگفته ان پرستار پس از مرگ بوی گند میداده و برای حفضشان به محیط سرد نیاز داشتند… از طرفی کسی هم نگفته که باقیمانده شان را دفن کردند…

  نظر شما در مورد سفینه چیست؟؟؟ اندازه این سفینه طوری نبود که بتواند ۷ سرنشین را در خود جایی دهد… شاید بخاطر همین بین عدد ۴ و ۷ دعواست… از طرفی جنس سفینه در مقاطعی حالت ارتجاعی داشته و بعد به حالت اولش باز میگشته و بخشی از ان انقدر محکم بوده که چکش را به حالت فنری بر میگردانده…

  ایا به نظر شما این سفینه چگونه بود؟ به نظم سفینه زیاد پیشرفته ای نبود!!! چطور؟؟؟ چرا که سفینه هایی که اخیرا روئیت شده بسیار زیباتر طراحی و قدرتمند تر هستند!!!
  واضح صحبت کنید… منظور شما این است که سفینه را انسان ساخته؟؟؟ دوستان عزیزم ما حیواناتی دارای عقل و شعوریم و محافظه کاری این نوع حیوان باعث پیشرفتش شده… محافظه کاری که به دلیل وجود عقل در ما شکل و گسترش پیدا کرد…
  در یک نمای باز و اگر صادقانه بخواهیم برای پیشرفت در کنار هم باشیم قطعا نباید پیشرفت ها و دست اورد هایمان را افشا کنیم… اگر چنین کنیم دیگر چیزی برای از دست دادن نداریم…
  لطفا بیشتر توضیح بدهید؟؟؟ چندی پیش فردی با یک کوادکوپتر که با فشار هوا کار میکرد یک انسان را از این سمت کانال مانش به ان سمتش برد… کواد کوپتری که یک متر هم طول وعرضش نبود… من این کواد کوپتر را و تبلیغاتش را ده سال پیش در برنامه خبری دیدم و این خبرها خوابید تا چند روز پیش که این فرد این فاصله را پیمود…
  ایا میتوانید مثال روشن تر دیگری بزنید؟؟؟ بله… ایا یک باطری را دیده اید که چطور کار میکند؟؟؟ بدون اتصال به برق تا مدت ها با انتقال انرژی وسیله ای را روشن نگاه میدارد… میخواهم چیزی به شما بگویم…
  منتظر هستیم… بگوئید: حدود سه سال قبل جنرال موتور اولین ماشینش را با باتری هسته ای معرفی کرد… در توضیحاتش میگفت که این ماشین ۹۹ سال بدون سوخت و الایندگی حرکت میکند…

  ایا راست میگوئید؟؟؟ پس چرا اینقدر سوخت فسیلی هدر می رود و اکنون در بالاترین تکنولوژی به دنبال سوخت الکتریکی یا جاذب های انرژی خورشیدی هستنذ؟؟؟
  دقیقا به همان دلیل محافظه کاری… تکنولوژی انها ۳۰۰ سال از بقیه پیشتاز تر است…
  ایا شما فکر میکنید f35 یا هواپیمای خفاش امریکا اخرین تکنولوژی انهاست؟ اگر اینطور فکر میکنید اشتباه میکنید… چرا که انها شاتل فضایی را که قدرت رفتن و بازگشتن به فضا را دارد چندین دهه قبل ایجاد کرده اند…

  پس شما میگوئید که این یک توطئه بوده برای مشغول کردن ذهن مردم؟؟؟ حقیقتش انگ توطئه را نمی خواهم بچسبانم… بازهم میگویم که اتفاقی قطعا رخ داده…
  اما شما بگوئید که ایا این اتفاق خارجی بوده یا داخلی؟؟؟ بنظم میتواند هر دو باشد…

  شما در جایی گفتید که پشقاب پرنده هایی که اخیرا روئیت شده زیباتر و قدرتمند تر طراجی شدند… منظورتان چه بود؟؟؟ این را بر اساس مشاهداتم کفتم… ان بشقاب چرنده ای که در عکس دیدیم در حال تکامل بوده و اینهایی که امروز میبینیم بسیار باشکوه ترند…
  با این حساب یا فضایی ها طی این ۷۰ سال پیشرفت کرده اند یا انسان ها:))) ؟؟؟ قطعا همین طور است

  ایا چیزی هست که اضافه کنید؟؟؟ بله… بنظرم انسان ها امروز تمام سیارات و قمرهای منظومه شمسی را بررسی کرده اند و حتی برای زمینی سازی انها برنامه دارند و انسان هم بر روی تمام انها ارسال کرده اند… به نظرم ناسا چند دهه قبل به کشف اب و یخ و هیدروژن مایع بر روی تمام قمرها و سیارات منظومه شمسی و اقیانوس های زیر سطحی و روسطحی ان پی برده بود… حداقل میتوانم به شما قول بدهم از زمان جایگزاری هابل در فضا و حتی شاید قبل تر اش… عقیده من این است که برد ناسا حتی از کمربند کویپر هم گذر کرده است… ویجر تنها یکی از فضاپیماهای بدون سرنشین یا با سرنشین ان است!!!

  شما به نکات خاصی اشاره میکنید… اگر این فضاپیماها حامل انسان باشند!!! چگونه اب و مایحتاجشان را تامین میکنند؟؟؟ اط من نخواهید که به صورت ساده انگارانه ای بگویم با تبخیر ادرارشان! این فضا پیماها همگی از دهه های قبل قادر به نشستن و برخواستن بوده… مانند انچه در سفر به ماه دیدیم… در فضا و در همین منظومه خودمان والبته بعد از کمربند کویپر و یا در همان کمربند شهاب سنگهایی با اب مایع وجو دارد… البته حدای از سیارات و قمرهایی که وجود اب و اقیانوس روی انها تائید شده… تنها با یک پمپ و یک شلنگ ساده و البته بایک دستگاه کوچک تقطیر فضانوردان از جان گذشته میتوانند ده ها سال زنده بمانند و تحقیق کنند… البته شاید تصاویر دروغی هم برایشان مخابره کنند که روی زمین انها را همواره نشان میدهند و مردم قدردان زخماتشان هستند و منتظر اطلاعات بعدی تا روزی که بمیرند و در فضا با ماموریتشان گم شوند…

  پس فکر میکنید که حادثه رازول حاصل دست بشر است؟؟؟ پاسخ: شما چه فکر میکنید:)) بنظر شما از این همه جا، بشقاب پرنده نگون بخت باید حتما در منطقه نظامی و تحقیقاتی امریکا و در ایالات متحده و فاتح جنگ جهانی دوم فرود بیاید؟؟؟

  نظر شما درباره توضیجات۹۰۰ صفحه ای دولت و ۳۰۰ صفحه ای بعدی چیست؟؟؟
  خوب این موضوع قابل پیش بینی بود… انها یک گندی زده بودند و موضوع داشت از کنترل خارج میشد… قطعا صحنه سازی هایی باید صورت میگرفت و قطعا عذه ای بعد از ان تهدید یا کشته هم شده اند… با این حال از همه مضحک تر پخش شدن یکی از فیلم ها از شبکه دولتی و تند روی منتصب به جمهوری خواهان یعنی فاکس نیوز بوده!!! ان هم با این شرط که ارسال کننده فیلم ناشناس بماند!!! جالب تر اینکه فرستنده برای فیلم دوم هم به این شبکه اطلاعاتی و امنیتی مراجعه اما به دلیل مضجک بودن ماجرا انها امتناع کردند و البته اب از اب هم تکان نخورده و مسئولی که بقول خودش فیلم ها را کپی کرده به شبکه دیگری مراجعه و از انجا فیلم را بدون کوچکترین مشکلی پخش کرده… جالب اینکه او با دو دانشمند هم تماس داشته!!!

  چیزی هست که در پایان بخواهید اضافه کنید؟؟؟ بله، انسان باشید و محافظه کار… محافظه کار به معنای پنهانکاری نه… به معنای جمع اوری و بعد بروز درسا مسائل…
  از طرفی خداوند هم در وجود تک تک عناصر وجود دارد… احترام به همه چیز حتی همین موبایل، لبتاب یا کامپیوتری که دارید این مطلب را میخوانید یعنی احترام به خدا… خداوند نه تصویر است و نه بعد… میخواهم بگویم که وقتی دوران بعضی از محافظه کاری ها به اتمام میرسد دیگر ان موضوع جنبه طنز پیدا میکند و فعالین جوکر محسوب می شوند…

  با این توضیح از ارسال مطالب علمی سپاسگزاری میکنم

 5. اسم بوریسکا پسر فضایی رو شنیدین یه سریم یه اون بزنین شاید متوجه بشین یه نکته کوچیک تو بوریسکا هست که احتمال میده دروغ باشه

 6. ماخودمون موجودی فضایی بیش نیستیم

 7. با سلام خدمت همه دوستان گرامی که این مطالب واقعا جذاب رو بصورت کامل مطالعه کردند
  باید بگم که اولا من خودم اعتقاد کاملی به فضایی ها و غیره دارم چون خداوند بجز ما انسانها موجودات و سیارات دیگه ایی که ما ازشون چیزی نمیدونیم هم خلق کرده که قضاوت و زندگیشون در نزد خداوند با ما انسانها متفاوت هست و اونها زودتر از ما خلق شدن و علم ودانششون هم بسیار بیشتر از علم ودانش ما در همه زمینه هاست البته در قران هم به اینکه موجوداتی بغیر از انسانها خداوند خلق کرده امده و روایات ضعیف و قوی زیادی هم درباره موجوداتی که خداوند در سیارات دیگه خلق کرده که علم و اگهی شان از انسان ها بیشتره امده وباید بگم که تنها یک چیز برایم جای سوال می ماند که این موجودات چگونه رضایت خداوند را گرفته تا از سیاره خودشان دور شده و به سیاره ما بیایند؟ چون این کار بدون اجازه خداوند امکان پذیر نیست <<<<و اما در این باره که بعضی موجودات فرا زمینی به زمین امده اند و با انسان ها در ارتباط بوده اند در اسلام هم اشاره شده <<< ممنون از گرداورنده این مقاله چون خیلی به من کمک کرد من الان بیشتر از گذشته به اسلامم معتقدم و ایمانم به خداوند یکتا قویتر از گذشته <<<<شاد و سربلند و پیروز باشید.

  • ببین دوست عزیز آره خداوند گفته که قبل از ما موجودات دیگری هم هستند ولی ما نمی دانیم و شاید نباید هم بدانیم.الان علم پیشرفت کرده و ما داریم به کهکشان های دیگری مثل ماه و … سفر میکنیم.آیا رضایت خدا را گرفتیم؟
   در این مورد که آن ها دانششان از ما بیشتر است مخالفم زیرا خدا انسان را در عالم بسیار عزیز و بهترین مخلوق خودش میداند.اگر هم آن ها چنین پیشرفتی کردند می تواند دو دلیل داشته باشد : ۱- تقلید از ما و ۲- منابع سیاره خود.
   اگر هم می خواهند با ما ارتباط بگیرند شاید به دلیل کنجکاوی باشد که ما هم داریم و می خواهیم بدانیم به غیر از ما چه کسی در این دنیا زندگی میکند.
   اگر هم با ما به دنبال جنگ و نابودی باشند امگان ندارد چون تا آن موقع امام زمان ظهور می کند و قیامت می شود.

   • جانم؟ ما داریم به کهکشانهای دیگری مثل ماه سفر می کنیم؟ خخخخخخ
    خدارو شکر فهمیدیم ماه کهکشان بوده و ما نمیدونستیم. اگه کره ماه کهکشانه پس کهکشان چیه؟ حتما کهکشان یک کره هست… خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  • خداوند چه ربطی به اسلام داره کوته فکر

 8. با سلام ..من ۷ سالی میشه که به فضا-زمان و موجودات فرازمینی و غیره فکر میکنم
  هرچه قدر میگزره من بیشتر علاقمند میشم خیلی دوس دارم یکی مثل خودم را پیدا کنم و بشینم حسایس در این موارد باهش بحث کنم و نکته مهمتر اینکه من به موجودات فرا زمینی اعتقاد کامل دارم و هیچ کدوم را انکار نمیکنم دوستان اگر فیلمی درباره موجودات فضایی و سفر در زمان میشناسید به من معرفی کنید
  ممنون همتون را دوس دارم

 9. سلام گجت نیوز تو ویدیویی که تو نماشا گذاشتی پای راست موجود مصدوم شده بود اما تو تصویر دوم پای چپ همونموجود مصدوم شده میشه یکی توضیح بده؟؟؟ بالاخره هرچی باشه من مطمئنم که از بشر هرکاری برمیاد از گرفتن موجودات فضایی گرفته تا حتی مهندسی معکوس سفینه ها و حتی تدارک لشکر مخفی فضایی ها تو منطقه ۵۱!!!!!!!!!!!!

  • سلام دوست عزیز،در مورد سوالت که چرا پای راست و چپ توی فیلم تفاوت داره باید گفت که در عکس همچین اتفاقاتی هست تاحالا عکس های خودت رو دیدی که فرق سرت چپ باشه ولی توی عکس راست نشون بده؟! توی عکس همچین چیزی ممکنه اتفاق افتاده باشه

 10. سلام خدمت مدیر سایت و تمام دوستانی که این مطلب رو میخونن خواستم بگم که من در مورد جعلی بودن یا صحت داشت این داستان ها وشواهد چیزی نمیدونم اما یه چیز میدونم که موجودات فرا زمینی وجود دارند
  بزارید که به شما ها ثابت کنم مگه شما قبول ندارین که حد اکثر سرعت دنیا سرعت نوره
  کره ی زمین ایقدر بزرگه که نمیتونی تصور کنی حالا منظومه ی شمسی رو حساب کن و حالا کهکشان هارو حساب کنید که اگر ما با سرعت نور حتی چندین برار سریع تر حرکت کنیم نمیتونیم تا انتهای کهکشانی بریم اینقدر طول میکشه که عمر ما تموم میشه اینقدر بزرگه!!؟حالا تو جهان میلیارد ها کهکشان وجود داره که مغز انسان هنگ میکنه وقتی بهش فکر میکنه خودتون تو ذهنتون حساب کنید که خداوند چه قدرتی داشت که این ها خلق کرد حالا بنظر شما تو این جهان به این بزرگی ممکن نیست که یه گوشه ای از این جهان موجوداتی مثل ما یا پیشرفته تر از ماوجود داشته باشه یکم درموردش فکر کنید میفهمید یا خداوند با وجود اینکه میدونست ما نمیتونیم به این نقاط دنیا بریم چرا جهان رو اینقدر بزرگ خلق کرد یعنی غیر این دلیلی وجود داده که موجوداتی مثل ما هستند؟ یکم باد فکر کنید

  • این یه سوال بود و شاید جوابش نه باشه

  • نه دوست عزیز -فطعا مسافرت های بین کهکشانی از راه معمولی که ما میشناسیم امکان پذیر نیست .و اگر موجودات بیگانه توانسته باشند به زمین مسافرت کنن قطعا از راه های دیگه ای مثل کرم چاله این کارو انجام دادند.

  • با شما اتفاق نظر دارم ولی یک مورد درست نبود
   هیچ موجودی برتر و بهتر از انسان را خداوند خلق نکرده و در قران هم امده…
   یعنی شما سخن خدا رو که خودش موجودات رو خلق کرده رد می کنید؟
   یه کم خودمون رو باور داشته باشیم…

  • تا زمانی که مدرکی وجود نداشته باشه حرف از قطعیت زدن یعنی حماقت.
   اصلا نه میشه گفت هم چین چیزایی وجود داره و نه وجود نداره. تازه وچود داشتن یا نداشتنش هم مساویه. منظورمو متوجه میشی؟ یعنی فرقی به حالمون نمیکنه به هیچ وجه. تمام کهکشان هارو ادم فضایی هارو داریم میگردیم برای بیدا کردن شاید یه امید برای زنده موندن بیشتر و در کنارش کنجکاوی بیشتر. واقعا فرقی نمیکنه ادم فضایی وچود داشته باشه یا نه. اخرش هممون میمیریم و فرقی نداره. همه دنبال چیز ناشناخته ای هستیم که دستمون رو بگیره نمیدونم از خدا از موچود فضایی… چون خاصیت ادم همینه. دنبال دلیلی و کمکی گشتن برای زنده موندن بیشتر. و گرنه هیچ چیزی معنا نداشت.

 11. من موجودات فرا زمینی رو قبول دارم و بیست سالی هست در این زمینه پیگیر و تحقیق میکنم و سوالم اینه چرا تو فیلم ساعت از یک بعد ارظهر یدفه میره به ده شب در صورتیکه از انجام کالبد شکافی با فیلم همزمان گرفته شده زمان زیادی نباید بگذره لطفا دوستان به ابن قضیه هم دقت کنن و نظر بدن سپاس

 12. توصیه میکنم اگر این کتاب را بخوانید به واقعیات بیشتری دست پیدا میکنید

  The Day After Roswell
  by Philip J. Corso

 13. سلام
  ی جای کار میلنگه من گرافیستم یکم دقت کردم عکس دوم توی همین مقاله رو نگاه کنید بعد برید فیلم کالبد شکافی رو نگاه کنید توی عکس پای سمت چپ اسیب دیده ولی تو فیلم پای راست بعد برید اون عکس چند تای هارو نگاه کنید جفت پا ها سالم هستند

 14. اگر منطقی به مسئله فرا زمینیها نگاه کنیم میبینیم در جهان به این وسعت و با وجود نجومی بودن تعداد سیارات زمین مانند که قابلیت پیدایش حیات رو داشته باشه( با صرفه نظر از حیات هایی که قابلیت بوجود آوردن موجودت با شرایط خاص خود را دارا باشند ) کاملا عقلانی هست و در مورد ساختگی بودن حادثه رازول بعید به نظر میرسه یک تمدن فوق پیشرفته که حتا امکان داره سفری بین کهکشانی رو پشته سر گذاشته باشه در زمین تصادف یا سقوط کنه یا توسط زمینها هدف قرار گرفته باشه که طبق گزارشهایی بسیار توسط خلبانها خارجی وهم ایرانی با نزدیک شدن به اشیاسیستم ها از کار میافتند و به قول انیشتن کسانی که از سالهای نوری انورتر به اینجا آمده باشند تیر شما به آنها نخواهد رسید، همچنین در قرآن و روایات متعددی هم از موجودات دیگر خلق شده توسط خداوند خبر داده شده واز آنها نگاره‌ها وحکایهای زیادی وجود داره حتا شکل امروزی هوا پیما و هلیکوپتر و سفینه فضایی وجود داره ضمن ساخت سازه هایی چون اهرام ها در مصر ، پرو به عنوان نمونه بارز که دلالت از تکنولوژی بسیار پیشرفته استفاده شده داره که از نظر جغرافیایی در زمین و نسبت قرارگیری ان با ستارگان وهم تطابق آنها با نحوه قرار گرفتن ستارگان در دوره‌ای زمانی مختلف مثل سه ستاره زیر کمربند شکارچی از الگو های بینظیری بهره گرفته شده که انسان های ان زمان اطلاعی در مورد انها نداشتند همچنین پیدا کردن باتریهای کوزه ای در اهرام و نبود هیچ اثری از کربن حاصل از مشعل روشنایی حتا در اعماق هرم که دلالت بر وجود تکنولوژی برق ولایت داشته که نگارههای درین مورد هم هست و در آخر آزمایش مومیاییها و اسکلتهای زیادی که دارایی DNA نیمه انسان و نیمه بیگانه هستند در حقیقت همهاینها مدارک و شواهدی از تمدنی بسیار پیشرفته تر از ما یا همان فرا زمینها هستند نه اجنه و شیاطین ولیکن آنها هم در نوع خود وجود دارند یک مطلب دیگه دال بر وجود فرا زمینیها وجود ماهواره در قطب شمال ملقب به شوالیه سیاه که دانشمندان عمر اونا ۱۳ هزار سال تخمین زدن که اخیرا منهدم شده!!!!!!!!

 15. به مجموع سوتی های این داستان مسخره یه چیز خیلی ساده اضافه کنم،به عکسها نگاه کنید،این زرورق نازکی که میگه خم نمیشه که با جاذبه زمین هم خم شده و شق و رق نیست، طوری که این آقا مجبور هر دو طرفش بگیره که غش نکنه! آخه این کجاش نفوذ ناپذیر مرد حسابی،کاغذ رو یه دستی بگیر اینو دو دستی هم نتونستی نگه داری.
  جواب اون عزیزی که میگه اگه الکی بود چرا آمریکا نذاشته راجع بهش تحقیق بشه، بگم که،شما اگه یه دروغی بگی دوس داری بقیه هی ازت سوال کنند و گندش دربیاید یا سرمخفی بازی دربیاری تا مرموز بنظر بیای و بقیه حداقل احتمال بدند ممکنه راست گفته باشی؟ اصلا راجع به موجود بودن و نبودن فضایی ها حرف میزنم چون علمش ندارم اما چرا ما باید هر حرفی راجع به فضا میشنویم باور کنیم؟ من اگه سرپرست ناسا بودم هیچوقت تمام چیزی که میدونستمو نمیگفتم چون اطلاعات برای هر کشوری ارزشمنده و ایجاد قدرت میکنه،فقط بخش خیلی کمی مثل قطره از دریا به تشنه هاش میدادم تا عطششو ن باعث بشه شیفته ی علم و قدرت بشن،و بخاطر هزینه کنن،و ازشون سو استفاده کنم. یا حتی میتونم هر چیزی به عنوان علم بگم و بقیه چون دسترسی به علم واقعی ندارند بارکنند.
  میتونم همین الان بگم یه موجود فرازمینی هستم و رسانه هایی که در اختیار دا رم هم تاییدم کنند،همین کافیه تا ۹۹ درصد بگن بله تو خود یوفو بودی ما دیر فهمیدیم واحسرتا!

  • ظاهرا دقت نکردی و چند تا شئ را قاطی کردی. وگرنه در مورد یکی از این ورق نماها ادعا شده بود ک وقتی مچاله میکرد!! به عبارت دیگر منظورم این هست ک شاید این ورق توی تصویر با ورق ارتجاع ناپذیر، دو چیز متفاوت باشد. یک لحظه فکر کن ، اگر کسی میخاست تا این حد دروغ واضح بگوید، هرگز نمیتوانست چنین دروغی بگوید. البته نظر شما همین هست و کارش نمیتوان کرد

  • دوست عزیز ، شما فکر میکنی این همه آدم و این همه بحث که پیش اومده ، هیچ، شما از ی چند تا برداشت شخصی و دیدن یک فیلم که اصلا نمیشه غیر حرفه ای روش نظر داد، بیای به راحتی همه چیز رو نفی کنی؟! اگه لیقدر ساده بود همون اول نیاز به این همه بحث و تقلا نبود. بالفرض ایراداتی در ذهن شما ایجاد بشه، حالا چون شما متوجه نشدی یا واضح نیست با اصلا برای همه مورد سوال هست، دلیل نمیشه از پایه مردود باشه! یکم مطالعات روانشناسی در مورد اتفاقات و عکس العمل های بیان شده و مطالعات فلسفی در مورد نحوه نتیجه گیری ت رو بیشتر کن

  • جدا از این ماجراها به موجودات فرازمینی اعتقاد داری یا نه؟

 16. از نظر خیلی چیزها وجود داره که نمی تونیم بگیم غلطه یا درست مثلن وجود پری دریایی یا همان آدم هایه فضای ولی هنوز داخل کهکشان راه شیری داخل یک منظومه ای شمسی که هشت سیاره دارد هستیم و می تونیم اثبات کنیم که بیرون کهکشان راه شیری خیلی سیاره ها و آدم های فضایی عجیبی هست و سوال من اینکه که چرا خودمون نمیریم این چیزا ها رو بفهمیم که درسته یاغلط ؟ راستی اینو هم بگم کسانی که به ستاره ها و سیارات علاقه دارند به دانشگاه تبریز سراسری برن اونجا یک مجسمه هست که یک مداره که به آسمان نگاه می کنه که کنار آن یک آپارتمانی هست که سازمان تمام افرادی که به ستاره علاقه دارند و هم درمورد ستاره ها و سیارات درس می خونند اونجا هستند و بدون هیچ پولی بیرن به اونجا و ثبت نام کنید البته علاقه خیلی مهمه

  • به عنوان ی دانشجوی فیزیک تبریز میگم, اونایی ک فرمودین و انجمن نجوم ما علاوه بر اینکه ترم هشتن و ریاضی یک پاس نکردن, واقعا متوهم و پرت تشریف دارن, یارو ترم چهار شیمیه!!! هنوز رکورد بزرگترین افتخارش و فهمش از نجوم فیلم اینترستلاره, اونوقت دبیر و مدیر انجمن نجوم ماست, خاک, برای جوونی کردناشون جمع شدن اونجا! شما خودت رو درگیر اونا نکن,اگ بگن رنگ ماست سفیده تا تایید و جلب دیدگاهت رو بگیرن, تو هم تو رنگ ماست شک کن! و هم یقین کن منظورشون چیز دیگس, درگیر نیازای سادشون دست ب دامن علم و دانشگاه شدن!

 17. خودمونو ببینید که توی این چند هزار سال اخیر چقدر پیشرفت کردیم، همین ۱۰۰ سال گذشته رو در نظر بگیرید که با مواد فلزی و پلاستیکی چه وسایل هوشمندی ساختیم،هوش مصنوعی و غیره، در علم پزشکی یاد گرفتیم که با دستکاری صحیح ژنتیکی در برابر بیماری مقاوم بشیم یا باهوش تر باشیم و …. حالا خودمونو توی ۱ میلیو سال آینده ببینید چی میشیم ؟ با اصلاح ژنتیکی به اوج تکامل خواهیم رسید، تکنولوژیی و ابزار ها اینقدر پیشرفت خواهند کرد که در مغز نخواهد گنجید همونطور که شما بخوای در مورد نرم افزار با انسان اولیه صحبت کنید. پس میتونه صحت داشته باشه

 18. به نظر شما این داستان یکم تخیلی و به شکل کودکانه ای احمقانه نیست؟
  ۱- موجودات فرا زمینی با اون تکنولوژی فوق العاده پیشرفته یهو زرتی بیان و تصادف کنن و بخورن به زمین؟
  ۲- حالا اگرم قبول کنیم که تصادف کردن با عقل جور در میاد که هم رزماشون یا هم تیمی هاشون یا ارتششون ولشون کنن به امون خدا تا ما بیایم جمع و جورشون کنیم؟
  ۳_حالا اگه اگه بگیم ۱ و ۲ قبوله آیا به نظر شما منطقیه که یه سفینه با اون سرعت بیاد و برخورد کنه و فقط یه ورش یه کم قر بشه؟یه ماشین با ۱۲۰تا سرعت تصادف میکنه هیچی ازش نمیمونه اونوقت این سفیته با اون سرعت….
  چی بگم !!! خدا همه رو به راه تفکر هدایت کنه

  • ببین عزیزم یه مطلب خیلی ساده رو میخوام بگم در جواب سوال شما که چرا با همچین تکنولوزی میانو سقوط میکنن این مسله بخاطر حماقت بیگانه ها یا احمقانه بودن داستان نیست ،خوب دقت کنید علتش سرعت نور و محدودیت های ناشی از اونه اونا از جایی میان که فاصله ی زیادی از ما دارن مثلا یک میلیون سال نوری ،وقتی اونا از مکانی که هستن به زمین نگاه میکنن دارن به یک میلیون سال پیش زمین نگاه میکنن و قاعدتا مارو رو زمین نمیبینن شاید حتی دایناسورارم نبینن چون یک میلیون سال پیش ما نبو یم!!!!بنابر این احتیاجی به اوردن صلاح وجود نداره چون خطری تو زمین نیست و وقتی وارد جو زمین میشن ناگهان یه زد هوایی هدف قرارشون میشده و اینجور میشه با اون تکنولوزی سقوط میکنن،این موضوع را نیز به هیچ عنوان نمیتوان حدث زد که چه چیزی در زمین منتطرشان است زیرااا سرعت نور را نمیتوان تغییر داد

   • خخخخخ.نظر ها رو خوندم.منم خیلی اتفاقی اصلا افتادم دنبال این بحث.معمارم و داشتم راجب اهرام میخوندم که سر از اینجا در اوردم.بگذریم…اما یه چیزی رو فهمیدم ما مردم کسایی هستیم که (به شدت) راجب چیزایی نظر میدیم و صاحب نظر هستیم که حتی ابتدایی ترین چیز ها رو نمیدونیم.اقا مگه مجبوری؟؟؟کی چاقو گذاشته رو گردنت؟؟؟نمیدونی بگو نمیدونممم!!!!انقد سخته؟؟؟چرا الکی میرین بالا منبر و صاحب سبک میشین و هرچی قوانین فیزیک و ماده زیر سوال میبرین؟؟؟انصافن خنده داره…
    اما تا به الان وجود فضایی ها رد شده اما دوست داران این موضوع هر از چند گاهی برای (منافع خودشون) به این مسئله ها دامن میزنن که دوباره رد میشد.و این چرخه ادامه داره.
    منافع که میگم میتونه فروش میلیاردی فیلماش باشه یا کتاباش یا پر بازدید کردن یک رسانه و غیر… که سود های خارج از تصور توشه.
    اما در مورد بشقاب پرنده یا هر چیزی که از علم ما جلو تره باید بگم
    علمی که در اختیار مردم هستش در سر تا سر دنیا علم سی چهل سال پیش دولت و حکومت اون مردم هستش.میتونید راجبش تحقیق کنید به راحتی و در مورد این سیاست که چرا اینجوریه و چرا دولت ها قدرت تکنولوژی و نظامی و.. خودشونو بعد بیست سی سال در دسترس عموم میزارن ، علتش رو جویا بشید.
    نمونش بشقاب پرنده های ساخت نازی ها به دستور هیتلر.که سال ها بعد توسط شوروی و افراد نازی فاش شد.

    انقدر زود باور نباشید انقدر راحت و بی سواد در مورد چیزی که نمیدونید حرف نزنید.نه راجب این موضوع ها نه راجب تموم موضوعاتی که هیچی راجبش نمیدونید اما ادعای خدایی توش میکنید.

  • در جواب زبل خان مگه ایجاد اختلال سیستمی تو وسایل نقلیه ممکن نیست شما داری میگی ماشین که از یک آلیاژ نازک هست اما بشقاب پرنده که با تکنولوژی بالا ساخته شده . اگه مطالبو خوب خونده باشین نوشته با پتک روی اون تیکه از بشقاب پرنده کوبیده پتک مثل فنر برگشته پس امکان داره کمی آسیب ببینه

 19. سلام به همه
  من منکر UFO یا… نیستم امــــا
  اونجا ارتشه اونم ارتش ایالات متحده قرار باشه چیزی تاپ سکرت بمونه تعوذ بالله خدا هم نمیتونه از اونجا اطلاعات بکشه بیرون.
  مگه بچه بازیه مگه خونه خاله س.اونا که مث من جاهای حراستی کار کردن خوب میفهمن منظور منو
  والسلام..

  • اصلاا موضوع بحث امنیت و حراستی نیست دیر یا زود وجود بیگانگان باید علنی بشه و اگه دقیقشو بخواین ناسا گفته تا ۲۰۳۰ با فضایی ها ملاقات خواهیم داشت و چقدر هوشمندانه اس که زمینه سازی هاشو از قبل به طور کنترل شده انجام بدیم که امریکا واقعا تو این زمینه استادانه عمل کرده فقط گفته هستن و یه سری عکس و تصویر و فیلم همین دیگه اطلاعات دقیقی نداده و نبایدم.میداد !!! نزاد انسان غیر قابل پیش بینیه در برابر هر تغییری مقاومت میکنه اساسی ترین زیست گاه خودشو داره نابود میکنه که زمین باشه با یه همچین رفتار های دوگانه و غیر قابل اطمینانی متطقی هم.هست که اینجوری اطلاعات در اختیارش بزارن من میتونم شرط ببندم با اطمینان بسیار بالا که اگه ۲۰۰۰۰ هزار نفر داوطلب از سراسر جهان ببرن تا با اون موجود تو اون اتاقی که تو فیلم ویکتور نشان داد ملاقات کنن شاید واقعا سه نفر راضی بشن برن تو اون اتاق ودلیلشم بی نهایت واضحه ما از هر چیزی که نمیشناسیم و نمیدونبم چیه و کلا شباهتی به ما نداره میترسیم وووووو قسمت مهمش اینه که میخوایم نابودددددددددش کنیییییییم این قسمتش باعث شده تا امریکا اطلاعات دقیقی نده و واقعا هوشمندانست اما در عین حال در حال امادگی ذهنها این جواب شماست دوست عزیز

  • برادر جان پس چطور ادوارد اسنودن اومد گند همسون رو درآورد بعد به روسیه پناهنده شد و به ریش اوباما و کلینتون و کری خندید؟؟؟؟ اشکال تو اونجاست که فک میکنی اونایی که اطلاعات فاش میکنن میرن تو و دزدی میکنن و میان بیرون!!!!! نه خیرم اونا حتما حداقل چندسالی اونجا کارکردن و بعدش شاید احساساتی شدن یا شاید هم از این همه پنهون کاری حالشون به هم خورده:) و دست به افشاگری زدن

 20. سلام به همه برو بکس متفکر
  من منکر UFO یا… نیستم امــــا
  اونجا ارتشه اونم ارتش ایالات متحده قرار باشه چیزی تاپ سکرت بمونه تعوذ بالله خدا هم نمیتونه از اونجا اطلاعات بکشه بیرون.
  مگه بچه بازیه مگه خونه خاله س.اونا که مث من جاهای حراستی کار کردن خوب میفهمن منظور منو
  والسلام.

 21. سلام به همه دوستان و تشکر إز آقا عرفان گل

 22. سلام خدمت مدیر سایت

  مطلب جالبی بود فقط وقتی که فیلم کالبدشکافی رو دانلود کردم و با دقت دیدم از اونجائیکه خودم در رشته دندانپزشکی تحصیل میکنم و با بافتهای بدن آشنایی دارم در این فیلم پزشک با پنس یک لایه سیاه رنگ رو که به نظر مثل طلقی میموند که از قبل بر روی بافت چشم قرارداده شده باشد به راحتی بر میداره از روی چشم در صورتیکه کل آناتومی چشم در قسمت بیرونی به رنگ مشکی و جزئی از بافت میباشد که این نشون از ناشیانه بودن در واقعی جلوه دادن این رویدار هست و میتوان نتیجه گیری کرد که این واقعه دروغ و برای این ساخته شده که به شوروی آن زمان که بر سر موضوع تقسیم آلمان پس از جنگ با آمریکا تازه وارد جنگ سرد شده بود به رخ کشیدن خود برای این منظور که به یک تکنولوژی فرازمینی و پیشرفته برای مقاصد نظامی دست یافته

  • دوست عزیز ، اونها پلک هاش بودن که بریده شده بود و فقط با گیره اونها رو برداشت. چشم و… نبود

  • سلام یاسر چون
   اونا لینز بودن روی چشماش این خودش حدسیات زیادی رو بهمراه میاره <<< مثلا شاید استفاده از لینز برای اونا یه کاربرد خیلی قوی داره مخصوصا روی زمین <<<و این موضوع هیچ ربطی به اینکه من و شما در چه زمینه ایی فعالیت میکنیم نداره <ویا این توهم که درباره امریکاه ساختی که بخواهد اینطور بیان کنه که ما به یه معلومات پیشرفته ایی دست یافتیم در زمینه یی…………<<< بعدشم همین الان امریکا یکی از بزرگترین کشورهای جهان در زمینه علم و فناوریه چون اولا چند صدسالی بیش نیست که امریکا بوجود اومده و در کل جایی هست که همه انسان های نخبه و سرمایه گذار از هر کجای دنیا اونجا زندگی میکنن و امریکایی اصل شاید چنددرصدهم با مشکل اونجا گیر بیاد

 23. به نظر من وجود دارند چه طور ممکنه یک ایده یا فکر به ذهن انسان برسه ولی خدای خالق این هستی اونو خلق نکرده باشه
  هرچیزی که به ذهن انسان میرسه خداوند از اول خلقت اونو خلق کرده
  شاید خیلی ها باور نکنن وخیلی ها از وجودشون با خبر باشن و انکار کنن شاید ارتباط ما با فرا زمینی ها خیلی هم خوب باشه ولی بالاخره یه روز مشخص میشه

 24. با سلام
  واقعا عالی ومفید بود اقا عرفان ممنون

 25. به نظر من حادثه رازول کاملا” ساختگی و غیر واقعی هست بخاطر اینکه از زمان پایان جنگ جهانی ۲ سال سپری شده ومعلومه که ارتش امریکا از چندین سال پیش از آن بدنبال ساخت بمب اتم و ازمایش تکنولوژی پروازی جدید بر روی اجسامی با ظاهر غیر عادی برای رسیدن به سرعت بیشتر و موارد دیگر بوده که ازمایش شکست خورده و سقوط میکند ( چرا باید یک تکنولوژی بسیار پیشرفته تر از انسانها و فرازمینی بر روی زمین سقوط کند و چرا دوباره سقوطی از فرازمینیها گزارش نشده ) امریکا تا این دوران هم از هیچ گونه تلاش و ازمایشی دریغ نمیکنه تا همیشه بتونه نیروی هوایی به روز و پیشرفته تر از دیگر کشور ها داشته باشه .

  در موارد دیده شده از فرازمینی ها به نظر من اینها موجوداتی نیستند که از سیارات دیگر می آیند همانطور که میدانیم اسناد معتبری از جمله حادثه برخورد نیروی هوایی ارتش ایران با اشیای نورانی در سال ۱۳۵۵ در تهران می باشد اما این موجودات درواقع مجردات یا همان فرشتگان هستند که دارای نورهایی بسیار درخشنده بوده و سرعت جابجایی بالا و قابلیت ناپدید شدن و ظاهر شدن دارند که گهگاهی در آسمان و در فضا دیده میشوند و مطابق آیه قرآن کریم که میفرماید «جن و انس را نیافریدم جز براى آنکه مرا عبادت کنند» که در اینجا به وضوح گفته شده که ۲ موجود دارای شعور و فهم آفریده شده نه موچود سوم فرازمینی که از کره دیگر می اید و دارای هوش بسیار بالا هست

  • خدا گفته جن و انس را آفریدیم ولی بعد گفته که هر آنچه در آسمان ها و زمین است مرا عبادت میکنند اگه شما فیلم عظمت جهان از ناسا در سال ۲۰۱۷رو ببینی متوجه میشی که فقط انسان در این جهان هوشمند نیست و سیارات زیادی وجود داره که موجود زنده ممکنه تو اونا باشه تازه امام باقر (ع) هم گفته که خدا هزار هزار ادم بیافرید که تو آخرین آنهایی اصلا با عقل جور در نمیاد که فقط انسان تو این عالم پهناور باشه.

 26. باسلام. مقاله جامع و کاملی بود. راجع به ویدیوی کالبدشکافی باید بگم احتمال جعلی بودنش زیاده چون بادوربین های حجیمی که اونموقع بوده توهمچین فضایی نمیشده پنهانی فیلمبرداری کرد ولی مسله مهم، سیاست پشت ساخت این فیلمه.کسانی که این فیلم جعلی روساختن مطمعنا تمام این تفاوت ها وسوتی هارومیدونستن. نمیشه قضاوت کرد ولی این احتمال هم وجود داره که ازعمدهمچبن فیلم اماتوری ساختن که افکارعمومی روتوجیح کنن ک این افکار و اتفاقات ساختگیه وعده ای اماتور اون رو ساختن و مردم رو از مسیر اصلی و اتفاقی که توی رازول افتاد منحرف کنن.ولی با اثبات یاعدم اثبات ماجرای رازول به تنهایی نمیشه راجب وجود یاعدم وجود موجودات فضایی قضاوت کرد. چون این تنهانشانه ی موجود نیست. جدیدا در غاری در استرالیا نقاشی متعلق به۵۰۰۰سال قبل کشف شده که تصویر یک موجود فضایی رونشون میده. یه کله ی بزرگ. چشمای گود و شکافی گرد به جای دهان وحتی لباس و کپسول گازی که ب پشت دارن شکل یک موجود فضایی رو در ذهن تداعی میکنه. مهمترین درسی ک از این یافته هامیشه گرفت قدرت لایزال و بی پایان خداونده که هرروز بیشتر مارو در شگفتی فرو میبره

 27. گاز متان توسط موجودات زنده تولید میشه از میکروب بگیر تا آدم دانشمند کشف کردن که در جو مریخ متان وجود داره یعنی موجود زنده ای هست ، موجوداتی هستن که دمای ۴۰۰+ تحمل میکنن موجوداتی هم هستن که دمای ۴۰۰-تحمل میکنن و موجوداتی هم هستن که با دی اکسید کربن زنده هستن برای هر شرایط موجود خاصی هستش پس برای تمام کرات منظمه شمسی میتونیم موجود زنده ای رو متصور شویم همچنین دانشمندان تازگیا کشف کردن که اختاپوس موجودی فضایی هستش ، شاید ما خودمونم موجود فضایی باشیم شاید رشته باریکی بودیم که تکامل پیدا کردیم خدا بهمون عقل داده ازش استفاده کنیم این همه سیاره و ستاره و …. فقط برای ما انسانهاست برای چه ؟ ۷ اسمان ؟ خداجون اگه فقط مایم یکیشم کافیه یه خورشید و ماه و زمین همینا کافی بودن بقیه رو برا چی خلق کردی ؟ بزرگیتو میخواستی اثبات کنی ؟ یه گل کوچیکم بزرگیتو نشون میده ، به خود خدا فکر نکنید به به مخلوقاتش فکر کنید به زمین و ماه و خورشید و…
  خارجیا وجود خدارو اثبات کردن ولی ما چی ؟ فقط دوست داریم تو سر و کله هم بزنیم . چرا خدا گفته من از رگ گردن به شما نزدیکم ؟ زرات هگز ! شنیدید

 28. با سلام قرآن زندگب در کرات دیگرو تائید کرده همچنین احادیث و روایت زیادی از امامانمون در این زمینه هست من حادثه رازول و کامل خوندم موجودی که ۳ سال زنده بوده به شکل زبان تصویری بازجویی میکردن و موجود میخواد که با سفینش در ارتباط باشه که اجازه میدن بعد چندی قرار ملاقت با چند تا فضایی بوسیله این موجود گذاشته میشه طی این ملاقات قرار میشه ۱۲ نفر از آمریکایی با اونا به کره اونا سفر کنن بعد چهار ماه ۱۲ نفر با اونا سفر میکنن ۹ ماه طول میکشه به اونجا برسن بعد چند سال خوب خاطرم نیست ۹ تاشون برمیگردن زمین ۲ نفرشون مرده بودن یکیم تصمیم میگیره بمونه میگن اونجا ۲ تا خورشید داشت بخش جنوبی هوای خوبی نسبت به شمالش داشته برا همین اونجا مستقر میشن زندگیشون بشکل معمولی بوده ۱۲ ساعت در ۳ مرحله استراحت داشتن همه در یک زمان کار میکردن غذاهاشونو دولتشون میداده چیزی به اسم پول نبوده گیاه خوار بودن میگن برگشتمون ۷ ماه طول کشید میگن اونجا کاملا آزاد بودن به همه جا برن با وسیله ی ماشین مانند که حدود یه متری از زمین شناور بوده فقط اجازه عکاسی نداشتن و همچنین محل نگهداری نوزادانشون ممنوع بودیم بریم واقعا نمیدونم هم باور میشه کرد هم نه ولی وقتی خدا میخواسته مارو خلق کنه فرشتگان میگن آیا میخوای موجودی خلق کنی که خون بریزه و فساد کنه پس خدا قبل ما انسانهای رو آفریده در اعترافات موجودی که سقوط کرده بود هست که پدران ما ۲۰۰۰ سال پیش یکی رو فرستادن زمین تا شماهارو متمدن کنه یعنی وقتی من اینارو خوندم فکرم به حضرت مسیح رفته کسی که پدر نداشته به ازن خدا بدنیا اومده آیا کسی دیده که از شکم مادر خارج شده باشه ؟ بعدهم به اسمان رفته ؟ آسمان رفتنشم شاید به کره ای دیگه رفته آدم هزار تا فکر میکنه هرکس اطلاعات زیادی خواست ایمیل بزنه anafun4@gmail.com

  • شما یاد حضرت مسیح افتادین، من یاد اهرام مصر همونجوری که توی خط هیروگلیف مصر شکل های اجسام پرنده پیدا شده بود همین طور معماری اهرام که با صورت فلکی شکارچی منطبق بودند و سنگ هایی که هرکدوم چند تن وزن داشتند و در نزدیکی اون محل وجود نداشتند و خیلی دقیق برش داده شده بودند و خیلی نشانه های دیگه، البته گفتین ٢٠٠٠ سال پیش که البته حدود ٢٠٠٠ قبل از میلاد مسیح اهرام ساخته شده

 29. به خدا من و دوستام به جون خودم مادرم به هرچی که اعتقاد دارین سفینشونو دیدیم خیلی نورانی هستن طوری که اگه زیاد نگاه کنین کور میشین من خودم و دوستام بالای سرمون دیدیم و بعد غیب شد به خدا راس میگم چهار ضلعی بود پایینش چهار تا دایره نورانی داشت خیلی نورانی فقط دیدیم که از بالای سرمون دوثانیه ای رد شد و غیب شد از ترس فرار کردیم باورکنین داستان نیس اگه خودتون دوساعت برید جای تاریکی که نور نباشه و به اسمون خوب نگاه کنین حتما میبینین در ضمن ما تو تبریز میشینیم و اینجاهم به پالایشگاه نزدیکه اونروز که دیدیم انگار دنبال چیزی بودن یه جا وایستاده بود که من اون چراغ هاشو دیدم بعد هم از پشت سرمون دوثانیه رد شد که کامل دیدم انقدر نورانی بود داشتم کور میشدم امید وا رم باور کنین

 30. ازنظر بنده این واقعه قابل قبول است.چطورممکنه ماکهکشانهایی باقدمت میلیاردها سال داشته باشیم ولی موجودات زنده دیگری نداشته باشیم .خداوند به موجودات فرازمینی درقران اشاره دارند.

 31. درود
  بسیار عالى بود
  ممنونم از شما
  من هم بر این باورم که موجودات دیگرى هم خارج از زمین وجود دارن.

 32. سخنرانی استاد رائفی پور در مورد یو اف او واقعا حقیقت داستان رو رو میکنه پیشنهاد میکنم حتما صوت دو جلسشو دانلود کنید

 33. حکاکی های رو فلز آی شکل شباهت بسیاری به حکاکی الواح انکی داره البته هنوز چک نکردم اما احساس میکنم باید یه جور هستند

 34. سلام خسته نباشید مطلبتون عالی بود هیچکس نمیتونه وجود موجودات فضایی رو رد کنه ولی حادثه رازول کاملا ساختگی میباشد و تا کنون هیچ مدرکی دال بر نزدیک شدن موجودات فضایی به کره زمین یافت نشده بجز علائم و آثار باستانی
  آخه چطور ممکنه بشقاب پرنده عظیم با زمین برخورد کنه و تمامی تجهیزات و قطعاتش نابود بشه قطعاتی ک با پتک و چاقو هم تغییر شکل نمیدن نابود بشن ولی یکی از موجودات فضایی زنده بمونه باور کردن این موضوع جهل مطلقه

  • از این جهت نگاه نکرده بودم راس میگی چجوری اون تکنولوژی که با هیچ چی خراب نمیشه سقوط کرده بعد هدایت کننده اون پرت شده بیرون

   • حتما برای خلبانان اِجِکت هم گذاشتن
    پرتاب به بیرونشون منطقیه
    ولی اون سرهنگ بعد از بازنشستگی راجبش کتاب نوشته
    ممکنه یه دروغ پولساز بوده براش

    از رد ضربه ای که بدنه به اون محکمی رو تکه تکه کرده حرفی زده نشده

    دلیل سقوط و اینکه کسی دنبال سرنشیناش نیومده
    میتونه قطع شدن ارتباطش با مرکزش باشه

    در کل گیج کنندست
    اما بنظر من فرا زمینی ها وجود دارن
    حالا اینکه تا حالا اینجااومدن یا ما قراره یه روزی بریم بالاسرشونو از دیدن ما تعجب کنن
    نمیدونم
    منظور که، حتما نباید از ما پیشرفته تر باشن
    شاید حتی ماها خدمه باز مانده یه تعداد از همین یوفو ها باشیم
    یه پروژه شکست خورده که دیگه سراغش نمیان
    نمی صرفیده هم هزینه کنن مارو برگردونن

    خیلی گیج تر از این حرفاست مطلب

  • چون داشته با سرعت بسیار زیادی حرکت میکرده و شما نمیتونی انرژی جنبشی یک سفینه فضایی با سرعت نور رو با یک چکش مقایسه کنی

 35. فضاییها وجود دارن چیز غیرقابل انکاری هس ک در اسلام هم عالین نامیده میشوند

  • داداش تو اسلام در مورد موجودات فضایی گفته شده که در منظومه های دیگه هستن و مثل ما تمدن دارن ولی بیشترشون به ما دسترسی ندارن منظور از عالین در قران اگه در تفاسیر و حدیثی که از پیامبر ص هستش بخونی منظورش پنج تن که (حضرت محمد ص امام علی ع امام حسن ع امام حسین ع و حضرت فاطمه س ) هستش.
   من با تحقیقاتی که خودم انجام دادم و چیزای سری که به دست اوردم اون کسایی که دارن دنیا رو کنترل میکنن(ف.ر.ا.م.ا.س.و.ن.ه.ا) موضوع یو اف رو رو به خاطر یکی از گندهاشون و یه طرحشون اوردن وسط و این چیزی جز تکنولوژی ارتش نیست در مورد موجوداتی که توش بودن اونا به احتمال بسیار زیاد یکی از گونه هایی هستن که زیر زمین زندگی میکنن و پوستشون به اون دما عادت داره ولی به هیچ وجهه قدرت های بزرگ نمیزارن که اونها به جهان معرفی بشن تا بتونن جوضوع یو اف رو رو گرم نگه دارن

   • سلام
    چند وقت پیش یکی از هم وطنامون تو جنوب کشور طی حفاری در باغش موجودی شبیه به انسان با چشمهای درشت مشکی بدن قرمز رنگ و جثه بسیار کوچیک پیدا گزده بود که عکسش تو فضای مجازی پخش شد
    شاید همونی باشه ک شما میگین
    اطلاعات دیگه ای دارین تو این زمینه؟
    ممکنه این اطلاعات رو در اختیار منم بذارین؟
    این ایمیلمه
    ممنونم از لطفتون
    Atikanoom11@gmail.com

   • اگر حرف دوست عزیزمون درست باشه و اونا زیر زمین زندگی میکنن از اونجایی که ما در حال حاضر به زمین چیره هستیم پس عقل سالم میگه که ما قبل از اونا بودیم که بهشون چیره شدیم و کنترل همه چیزو گرفتیم پس اونوقت چطوری از زیر زمین با کنترل های ما تونستن سفینه بسازن؟؟؟؟
    اصلا داغ نگه داشتن موضوع موجودات فضایی در حالی که اونا اصلاا تو فضا نیستن وو به قول دوستمون زیر زمینن چه لزومی داره؟

   • اخه زیر زمین که همش خاکو سنگو بعد مواد مذاب هست چی میتونه زندگی کنه تازه با قد یک متری یکم دقت کنین اگه این جور بود باید حسگر های حرارتی موجودی زیر زمین رو نشون میداد

 36. اولا دست ادمین درد نکنه ک واقعا عالی بود. در تعجبم ک بعضی چطور میتوانستند با یقین حادثه رازول را رد کنند در صورتی که نظریات منکرین تا این حد باهم متفاوت بود ک همین تفاوت نشان از اشتباه نظرات هست چون نمیتواند چند موضوع متفاوت به طور همزمان درست باشند. ضمنا اگر قصد آمریکا بر شایعه پراکنی بود پس چرا تا این حد جلوی حرف زدنها را گرفتند و تا سی سال در موردش کسی حرفی نزد و بعد سی سال هم فقط مدارک ضعیفی بدست آمد!! یعنی آمریکا نمیتوانست بهتر از این داستان بیگانگان را به ذهن مردم وارد کند!! چرا وسط بیابان سقوط کردند و مدارک را مخفی کردند؟ آیا وسط شهری شلوغ بهتر نبود، به گونه ای که همه ببینند و همه باور کنند فورا، و نه اینکه بعد از سی سال و در حد شایعه!! پس موضوعات مطرح شده توسط منکرین، حد اقل در مورد حادثه مهیب رازول هرگز صدق نمیکند

 37. بنظرم وجود حیات درمنظومه های دیگه غیرقابل انکار نیست.اما این داستان ممکنه واقعی باشه یادروغ.بهرحال امکان وجود موجودات دیگه بغیر از نوع ما درمنظومه های دیگه امکان داره حالا به شکل ها ونوع های مختلف.باورکنید ماتنها نیستیم.

 38. سلام مطلب فوق العاده بود و همچنین خیلی گنگ در اینکه این حادثه ها کار سیاستی امریکا و بعضی انجمن های سری هستش شکی نیست ولی دوستانیکه ساخت اهرام ثلاثه و امثال اون رو کار فضایی ها میدونند اشتباهه همینطور که استاد رائفی پور هن گفتند اینا کار اجنه و شیاطین هستند و این علامت های روی سفینه هم کار خود امریکاست چون عاشق نماد گرایی هستند همینطور که در مصر و خیلی جاهایه دیگه نماد گرایی موسوم بود من منکر حیاط فضایی نمیشم ولی مطمئن هستم اون هاهم انسان مثل ما هستند و شکل و گونه خاص تری ندارند و اون عزیزی که گفت سماوات و العرض باید بگم تو قران سماوات والعرضات هم امده که گویایه زمین هایه دیگه هست علت باور این ماجرا و ماجراهایه مشابه روی زمین هم فقط بخاطر اینه که علاقه داریم و خودمون میخوایم که واقعی باشه وگر نه هیچ موجود فرازمینی غیر جن در زمین حضور نداشته و ندارد و بیشتر بحث ها باید در سمت اجنه باشد تا موجودات فضایی و باور کنید سیاست امریکا نه به یوفو ختم میشه نه بمب نه جنگ و نه فضایی چیزی که امریکا یا بهتر بگم فراماسونری در پی ان هست بحث نظم نوین جهانیه و محور قرار دادن ابلیس جایه خداوند و باور کنید تمام این مثائل اخرش به همین ختم میشه تمام سعی فقط برای نظم نوین جهانیه و نه چیز دیگه

 39. اگر با دید علمی و خرد ورزی به قضایا نگاه بشه برداشت انسان بهتر , دقیق تر و عقلانی تره…فیزیکدانان نظری و دانشمندان کیهان شناس و زیست شناسان مطرح دنیا موضوع حیات فرازمینی رو رد نمیکنن اما, اما هرگز تا به الآن هیچ سند محکمی دال بر وجود حیات فرازمینی نداریم…ضمنا اونهایی که در قرآن و دین و مذهب به دنبال واقعیتهای علمی هستند سخت اندر ره ترکستان هستند…بسیار مضحکه که جوونهای جامعهء ما مدرک و سند علمی حرفهاشون متن کتابی ۱۴۰۰ ساله ست که پراز اشتباهات علمیه و سرشار از ضد و نقیض…. تفکر تفکر تفکر…اگر حیات فرازمینی اثبات شده بود ویتن و هاوکینگ و…. الآن ازهمه دنیا بیشتر مشتاق دونستنش بودن…..

  • دوست عزیز سلام واقعا من نمیدونم حرفای شما از رو چه منطقیه . روز به روز دانشمندایی که به خاطر کشف هاشون به قرآن ایمان میارن زیاد میشه نمیخوام توهین کنم ولی یه نفر مثل من و شما که مطمئنا نمیتونیم درکش کنیم میگیم کلا اشتباهه .هرچیزی که کشف میشه میبینن قبلش تو قرآن گفته شده مگه تو قرآن به قول شما ۱۴۰۰ سال قبل اثر انگشت تو سوره یس گفته نشده بود که بعد از چند صد سال کشف شد یا ستاره طارقی که تازه کشف شده یا خیلی چیزای دیگه و خیلی چیزای دیگه ای هم که مطمئنا هنوز کشف نشده

  • خوبه خود قران ۱۴۰۰ سال پیش بیگ بنگ رو تایید کرد که الان تازه ما بهش رسیدیم بدون دلیل و مدرک ایراد به کلام الله نگیر

  • سلام
   جسارتا میشه دو تا از موضوعاتی رو که تو قران مطرح شده و علم خلافش رو ثابت کرده رو بگین؟
   چرا رو هوا حرف میزنین؟
   کتابی که ۱۴۰۰ ساله مخالفان رو به تحدی دعوت میکنه ولی تو این مدت هیچ کس نتونسته جلوش بایسته، چیزی نیست که ادمی مثل شما بتونه براش ایراد بگیره
   اعتقادات دیگران رو به سخره نگیرید لطفا
   بدون سند و مدرک هم حرف نزنید
   دین اسلام دانشمندان و عالمان بزرگی داشته
   مطمئن باشید اگر اشکالی بهش وارد بود این همه دانشمنذ برای کاراشون بهش استناد نمیکردن

 40. سلام عرفان.واقعا مطالبت عالی بود خوشم اومد .
  من به وجود موجودات فضایی اعتقاد دارم اما باورش یه مقدار برام سخته که اونا از ما پیشرفته تر باشن. که اگه این طور باشه خلاف نظر قرآنه.
  قرآن انسان رو اشرف مخلوقات نامیده ینی ما پیشرفته ترین نوع مخلوقات خداوندیم. پس در این صورت اگه موجودات فضایی وجود دارن نباید از ما پیشرفته تر باشن.

  این نظر من بود خواهشا اگه خوندی توام نظرتو در این مورد بهم بگو . متشکرم.

  • سلام ، قران گفته انسان اشرف مخلوقات هست قبول .اما آیا گفته کدوم انسان ها ؟ از کجا میدونید گونه انسان فقط روی زمین حضور دارن ؟

   • سلام به نکته بسیار جالبی اشاره کردین ولی قطعا اگر گونه ی دیگری از انسانها مدنظر بودند قران کامل به اینش هم اشاره میکرد.وبه اونها میگفت شما اشرف مخلوقاتین

  • سلام . قرآن گفته انسان ها اشرف مخلوقاتن این به معنای این نیس که ما از همه پیشرفته تریم ما فقط از ۵ درصد مغزمون استفاده میکنیم خوب موجودات فضایی میتونن از ما پیشرفته تر باشن در صورتی که از بیشتر هوششون استفاده کنن ما هم اگه این جنگ ها و اختلافاتو بزاریم کنار و بیشتر از مغز آکپندمون استفاده کنیم صد در صد از آدم فضایی ها هم پیشرفته تر میشیم

  • من به سختی اعتقاد دارم اونا قطعا از ما پیشرفته ترن قطعا و بی شک اگه به شکل ظاهریشون دقت کنین میبینین که قد کوتاه شکم بزگ و مغز بزرگ دارن که اگر کمی به نجوم و فیزیک کوانتوم و روابط بین جاذبه و زمان علاقه باشید متوجه میشوید که جازبه سیارهه اونا باید بیشتر از ما باشه چون همون طور که گفتم قدشون زیاد رشد نکرده و مغز به دلیل فشار جاذبه پهن و بزگه .و اگر به گذر زمان در جایی که جاذبه زیاده نگاه کنین متوجه میشین که در مکانهایی که جاذبه زیاده گذر زمان کند میشه تا جایی که در کنار یک سیاه چاله گذر زمان صفر میشه بر اساس روابط فیزیک کوانتوم و ه
   حالا وقتی که جاذبه سیاره اونا از ما بیشتر باشه گذر زمان برای اونا کند تر از ما پیش میره در نتیجه میتونن بیشتر عمر کنن و تجربیات و علم بیشتری به دست بیاورند مثلا شاید به طور متوسط دوبرابر ما عمر کنند البته به تناسب قد ما و اونها به این نتیجه رسیدم که کاملا درست هم نیست زیرا فکاتور های معصر دیگری هم هست اما قعطا بیشتر از ما عمر میکنن ما روش دست یابی به عمر طولانی تنها در افزایش جاذبه و به طبع اون تجربیات بیشتر و همزیستی بیشتر نسل ها با هم و اشتراک تجربیات است و بس هیچ راه دیگری وجود ندارد

  • اشرف مخلوقات از نظر درجه دینی تو بهشت هست که انسان تا آسمون هفتم میره اینکه اونا از ما باهوش ترن دلیل داره
   ممکنه اونا از ما زود تر خلق شده باشن مثلا میلیون ها سال پیش وقتی م خلق شدیم اونا به علم الان ما رسیدن درنتیجه وقتی ما ب علم الان رسیدیم اونا از ما جلوتر هستن دیگه وعلم بیشتری دارند

 41. سلام بیاید یک لحظه با هم فکر کنیم در دنیا میلیارد ها کهکشان وجود داره در هر کهکشان میلیارد ها ستاره وجود داره دور هر ستاره ای چند سیاره وجود ایا این در این همه سیاره فقط زمین شرایط زندگی رو داره؟ از کجا معلوم که چند ملیاردسیارکییش بع زمیملیاردبعمخورد شبیه همون به یه سیاره شبیه زمین خورده باشه؟من کاری به رازول و اینا ندارم ولی دارم بحث کلی رو مطرح میکنم با خودتون فکر کنید چرا باید مصری ها اهرام به این بزرگی بسازن ؟اهرامی که مشابه همون ازتکب ها ساختن؟با خودتون فکر کنید راز جمجمه های کریستالی چیه و چه تکنولوژی ای تونسته کوارتز رو بر خلاف جهات اصلی برش بزنه کاری که همین الان لیزر ها نمیتونن انجام بدن؟ با خودتون فکر کنید نقاشی های روی اهرام ها چقدر شبیه سفینه هایی است که الان داریم در داستان های تخیلی میبینیم؟چرا ازتک عتقاد داشتن هر چند مدت یک بار یه شی از آسمان میاد؟ چرا شهر هایی مثل شهرسوخته و شهری در هند یک بارع نابود میشن؟ چرا افسانه های هندی از انفجاری شبیه قارج صحبت میکنن؟چرا در اصراف این شهر خاک تبدیل به شیشه شده یعنی همون اتفاقی که در هنگام انفجار بمب اتمی انجام میشه ؟از این سوال ها زیاده من هفده سالمه از پانزده سالگی تحقیق در این زمیمه رو شروع کردم ببخشید غلط املایی زیاد دارم

  • خسته نباشید ولی یکی دو جا مطلب اشتباهی رو گفتید. اهرامی که توی مصر و توی امریکای جنوبی هستن تقریبا شبیه هم هستن چرا چون دقیقا یک نفر دستور ساخت اون رو داده شکی نیست که مصریان با فرهنگ کابالا شیطان رو میپرستیدن و بیشتر خدایانشون در واقع همون ابلیس بودن و این موضوع دقیقا تو بین ازتک ها هم بوده.تبدیل شدن خاک به شیشه با استفاده از جادو قابل امکان هستش.امدن موجودی از اسمان در مصر در واقع جنیانی بودن که اونا اعتقاد داشتن از دو ستون بواز و جاشین روی زمین شطرنجی میان و براشون پیام میاوردن که با تولد حضرت مسیح راهشون تا طبقه ۴ سد شد و با تولد پیامبر اسلام به کل نمیتونستن برن

 42. با سلام جناب انبار عزیز اگه اگه امکان داره یه مطلب هم در مورد پروژه سرپو بزارید البته کامل و مبسوط
  ممنونم از سایت خوب و پرمحتموای شما

 43. سلام دوستان عزیز.خانوم های محترم و آقایان گرامی .اگه دوست دارید در مورد حقیقت یوفوها اطلاعات موثقی دریافت کنید می تونید سخنرانی استاد رائفی پور درباره یوفوها رو که در دو جلسه بحث کردن و بسیار مبسوط و با ذکر جزئیات ومنابع و فیلم وعکس هست رو تو اینتر نت دانلود کنید .هم صوتی هم تصویری .سپاسگزارم

  • حتما توصیه می کنم این دوتا سخنرانی استاد رائفی پور رو گوش کنید مخصوصا جلسه دوم رو .واقعا نظر منو درمورد یوفوها ۱۸۰درجه تغییر داد با سپاس از استاد رائفی پور عزیز و دوست داشتنی

 44. به نظر من که دروغه فقط برای اینکه یه سری فیلمها در مورد فضایی ها بسازن و پول در بیارن اینا رو میگن وگرنه اگر میخواستن سرپوش بزارن روش بعضی هاشون دوباره نمیگفتن اره ما به دروغ گفتیم بالون بوده مثل ژنرال دوبوز

 45. عرفان جان خسته نباشی من که کارم خبره و از صبح تا شب دارم خبرها رو یه نگاه کوچک می کنم این مطلبت رو از اول تا آخر خوندم و البته امیدوار بودم نتیجه گیری داشته باشه . خیلی عالی بود و خدا قوت.
  منم مثل خیلی از دوستان مطمئن هستم که ما تنها نیستیم.

  • مخلص آقای دفتری عزیز هم هستیم ، ممنون از ابزار لطفتون.در مورد نتیجه گیری هم واقعیت اینکه که هنوز هیچکس نتونسته یه نتیجه گیری درست از این موضوع بکنه چون نه اثباتش تونستن بکنن و نه کسی به طور قطعی ردش کرده.من فقط سعی کردم ماجرا رو با دقت نقل کنم.

 46. باسلام.من فک میکنم ما در دنیا تنها نیستیم.ولی چون اصل موضوع رو آمریکاییها نشر کردند.زیاد قابل اعتماد نیست.بنظرم همچین افکاری رو تو دنیا پخش میکنن.تا هر وقت از هر جایی احساس خطر کنند.با همین بشقاب پرنده ها نابودش کنند و ب گردن فرا زمینی ها بندازن.یه جورایی بدون درگیری نظامی مساله رو حل و فصل کنند برا خودشون.

 47. ممکنه کسی برای من توضیح بده در سالهایی که هنوز تلویزون وجود نداشته چطور دوی دی و فیلم از ان ماجرا تهیه شده است

  • توماس ادیسون مخترع نامدار آمریکایی، برای اولین بار در سال۱۸۹۱ حق امتیاز نخستین دوربین فیلمبرداری را دریافت کرد.منبع ویکی پدیا
   در مورد ویدیویی که ویکتور منتشر کرده هم باید عرض کنم که این ویدیو سال ها بعد بر روی سی دی یا دی وی دی منشر شد دوست عزیز

   • در تکمیل حرف دوست عزیزمون باید بگم خیلی از تکنولوزی ها یی که ممکنه ما صد یا دویست سال اینده با اونا اشنا بشیم الان تو دست همونایی هست که میگین دوربین و دی وی دی از کجا داشتن تو سال ۱۹۴۷ بر فرض مثال تمام کرات اثر مغناطیسی دارن یغنی بین قطبهایشان امواج الکترومغناطیس در تبادله دقیقا مانند یک اهنربا ،که زمینم از این موضوع مستثنی نیست دلیل وجود این امواج جلو گیری از برخورد امواج فوق مضر خورشیدی است حالا اگه بتونیم امواجی که از زمین میاد رو در هر نقطه اندازه بگیریم و اونارو به صورت معکوس به خودشون برگردونیم میتونیم یک سفینه ده تنی را بدون هیچ سوختی در هوا معلق کرد !!!!! مانند دو قطب مخالف اهنربا .که در سفینه هایی که مشاهده میشود در کل زمین اینگونه تکنولوزی استفاده شده است و شکل بشقابی شکل انها نیز به این دلیل است البته لازم به ذکر است این مطالب در هیچ کجا نوشته نشده و منبعی ندارد و نباید هم باشد زیرا با این تکنولوزی شما دیگر نیازی به سوختهای فسیلی ندارید تنها با یه مبدل خلاف دهنده الکترومغناطیس و همچنین تکنولوزی ساخت ان میتوانید بر سطح هر جسمی که امواج الکترومغناطی دارد شناور شوید !!!!!!اینها تجزیه و تحلیل بنده فارق تحصیل رشته برق هستند با تشکر

 48. دوست خوب آقای عرفان انبار از مطلبتون خیلی خوشم اومد واسه همین لینکش رو گذاشتم تو سایت طرفداری تا عصر جمعه ایی مردم بیشتری بیان گجت نیوز و از این مطلب فوق العاده استفاده کنند
  فقط لینک مطلب رو گذاشتم + تیترش : http://www.tarafdari.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D8%AE%D8%A8%D8%B1/497374/%DA%A9%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D8%AB%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D9%88%D9%84-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B2-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%82-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C

 49. یعنی هنوز کسانی هستند که این مزخرفات را باور می‌کنند!!؟
  من در آمریکا زندگی می‌کنم، اتفاقا همین چند وقت پیش بود که تلویزیون ( فکر کنم کانال نشنال جیوگرافیک ) یک برنامه مستند در مورد بشگاب پرنده و از این چیزها نشان می‌داد که اتفاقا همین ویدیو را هم نشان داد .
  یارو تعریف می‌کرد که در آن‌زمان آنها داشتند روی ساخت هواپیما یا کلا پرنده‌های جاسوسی کار می‌کردند و برای منحرف کردن افکار عمومی ، خودشان یک عروسک ساختند و با آن کیفیت بد چند دقیقه فیلم‌برداری کردند.
  کل آن فیلم در یک استودیوی فیلم‌برداری انجام شده است.
  کمی دقت کنید به عکس، عروسک بودن آن کاملا مسخص است. وانگهی چرا از خود نمی‌پرسید که این موجود فضایی که شکل و قیافه‌ی مانند انسان دارد، چرا عضو جنسی ندارد!!؟؟؟

  • یعنی تو واقعا باور داری تو دنیای به این بزرگی، تنهای تنهایی.
   نگا کن به فقط خودمون و بشمار گونه های حیات رو. تعداد جور واجور جانوران رو. انواع گیاهان رو که هیچکدومشون هم آلت جنسی ندارن.
   فقط یک سیاره، و این همه از انواع حیات.
   اونوقت تو دنیای به این عظمت، تو، تنها گونه حیاتی!

   • ببخشید ولی خدا میگه …سماوات و لعرض … اسمان ها و زمین
    خب.میشه بگی این.موجود فضایی کجا زندگی میکنه ؟؟؟ تو هوا؟؟؟؟؟؟؟ رو هوا ؟؟؟؟؟ سوپر من ؟؟؟؟ بت من ؟؟؟؟؟
    خدا قبول.داری ؟؟؟؟ نداری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یکم.قران بخون نوشته ما همه اسمان و.زمین را برای شما افریده ایم
    بعله داداشم

    • دوست عزیز خدا گفته: آسمان ها و زمین.
     تا الان میلیاردها منظومه پیدا شده که یکی از این منظومه ها ما هستیم. که در مورد منظومه شمسی هم خیلی خیلی اطلاعاتمون کم هست. وقتی گفته میشه آسمانها و زمین یعنی هر آسمانی میتونه یه زمین داشته باشه یا در بعضی از آسمانها شرایطی بر روی یکی یا چند تا از سیاره ها مثل زمین وجود داره که موجوداتی میتونن اونجا زندگی کنن.
     حالا این موجودات چه شکلی و چه خصوصیاتی دارن رو نمیشه پیش گویی کرد که مثلا مثل ما احتیاج به اکسیژن دارن یا نه و هزاران مورد دیگه.
     توی همین زمینش چیزی به نام جن وجود داره ، آیا به راحتی میشه دیدشون؟؟ یا میشه راحت باهاشون ارتباط برقرار کرد.
     در زمینه پزشکی میشه گفت الان از ۱۰۰% ، بشر ۸۰ تا ۸۵% پیشرفت کرده و چیزه زیادی برای پیدا کردن نمونده ولی در زمینه فضا تازه کاریم ، خیلی تازه کار ، شاید ۱۵ الی ۲۰% پیشرفت کردیم.

    • نخود و لپه ها ! اینطور میگیم مگه نه ؟ پس با گفته شما یدونه نخود داریم و هزارتا لپه

    • با کمی مطالعه میشود فهمید در سالهای دور فرازمینی ها به زمین امده اند تاریخ بشر این ۷۰۰۰ سال نیست به فسیل کیت کامبیوتری که در روسیه بدست اومذه و قدمت زمینشناسی ۳۰۰ میلیون ساله داره میتونی در اینترنت ببینی دیگ زمان این حرفهای تعصبی دینی گدشته اینهمه سوال وجود داره که دین جواب براش نداره

  • میدونی بیشتر از همه جی عجیبه.
   اینکه به این احتمال احتمال اینکه میتونه حیات هوسمندی هم در بغیر از سیاره ما وجود داشته باشی میگی مزخرفات!
   و این جمله رو هم با نهایت اعتماد به نفس و اطمینان میگی!
   جالبه.
   من زنده بودنمم با این اطمینان رد یا تایید نمیکنم.

  • سلام به همه عزیزان
   اولا در مورد ادمهایی که همزمان با انسانها در جاههای دیگر زندگی میکنند قرآن خبر داده است.ولی مشکل انجاست که ادم فضایی ها از این همه جای زمین و انهم در نزدیکی مهمترین پایگاه امریکایی ها سقوط میکنند؟از خودتان این سوال را پرسیده بودید.در ضمن در زمین موجوداتی هستن که الت تناسلی ندارند ولی نه موجوداتی که هیکل بزرگ داشته باشند بروید ببینید و تحقیق کنید .
   در این داستانی که تعریف کرده بودید همه افراد یک چیز گفته بودند و همه متعلق به همان نواحی اطراف بودند و از کجا معلوم که به همه از قبل پول داده بودند که در حین وقوع اینچنین کلماتی بگویند.
   از همه خنده دار تر ۲قسمت بود۱-اینکه دولتها فقط با فضاییان ارتباط دارند۲-اینکه فردی که ادعای خروج فیلم دارد در این منطقه ۵۱(شدیدترین منطقه ممنوعه در امریکا که ازمایشهای مختلف غیر انسانی در ان انجام میشود برای مقاصد پست و کثیف امریکا)یک حیوون در این منطقه تکون بخوره درجا کشته شده و همه افرادی که در انجا ورود و خروج میکنند حق اوردن و بردن هیچ گونه وسیله ای را ندارند و برای ورود و خروج تحت شدیدترین تدابیر امنیتی هستند تا چیزی داخل یا خارج نشود و همه وسایل و امکانات در انجا موجود هست از دوربینهای امنیتی که در همه جا موجود هست باید گذشت در اینصورت چطور این اقا توانسته فیلمها رو کپی و تبدیل کنه و همچنین دولت از طریق فیلمهای خودشان به راحتی میتونستن طرف رو به راحتی تشخیص بدن که کیه و این اقا با حذف صدا خواسته از ترور در امان بمانه واقعا مسخرست(تمامی اطلاعاتی که از منطقه ۵۱داده شد فقط اطلاعات کوچکی بوده که یکی از اشخاص اونجا تونسته این اطلاعات رو که دیده فقط بیان کنه چون چشم و مغز ادمی رو که نمیشه کنترل کرد چند ساعت بعد از بازگوکردن در شبکه ها توسط ماشین چپ کرد و کشته شد به همین راحتی)
   دوستان نباید هر چیزی رو باور کرد متاسفانه ما مسلمونا معجزه ای فرا دنیایی به نام قرآن داریم ولی اکثر ماها به اون عمل نمیکنیم درحالی که همین امریکا داره از اظلاعات این کتاب شریف و سخنان ائمه(ع) بیشترین استفاده رو برای پیشبرد احداف کثیف و پستش میبره.واقعا برای خودم و همه مسلمانان خصوصا ما شیعیان متاسفم که از سخنان گهربار ائمه (ع) غافلیم.

   • قران وجود موجودات فضایی رو تایید کرده ولی نه شبیه انسان هستن نه هوش انسان رو دارن اینی که میگید انسانهایی مثل ما تو سیارات دیگه هستن اشتباهه.واقعا با حرفتون مواقفم باید ادم متاسف باشه که ۱۴۰۰ سال پیش خدا و پیامبر ص و ائمه ما همه ی این موضوعات رو بازگو کردن موقعی که وحشیگری تو تمام دنیا موج میزد حالا بعضی ها روشن فکر شدن و بهشون خورده میگیرن

  • دوست عزیز برای نداشتن آلت جنسی باید بهتون بگم دو احتمال وجود داره :
   ۱ . شاید مونث بوده و آلت ماده کوچکتری نسبت به انسان داره مانند گوش و دهان کوچکشان قرار نیست دقیقا مث انسان باشه همونطور که دهان و گوش و چشمشان شبیه انسان نیست
   ۲. یه نظر دیگه دارم که طبق نظریه تکامل داروین هست که طولانیه و علمی تره توضیحش نظرمو طولانی میکنه اما به صورت خلاصه خلاصه میگم. اونم اینه که ممکنه روش تولید مثلشون به خاطر تکنولوژی که دارن متفاوت باشه. همونطور که سر بزرگشون تکنولوژیشون رو ثابت میکنه

  • سلام به تمامی دوستان کنجکاو
   از آنجایی که سالها یکی از سوژه های مورد مطالعه ، تحقیق و توجه من موضوع فرازمینیان بوده چند نکته را خدمت عزیزان عرض میکنم:
   اول اینکه: ویدیوی کالبدشکافی مورد بحث حالا دیگه لو رفته. این کالبد به سفارش ناسا و توسط یک هنرمند فرانسوی ساخته شده که در ساخت اون از جدید ترین مواد و محصولات مهندسی شیمی و در لایه های مختلف استفاده شده. این فیلم که به سبک سیاه و سفید ارائه شده، خیلی هم قدیمی نیست از طرفی حتی برخی از فیلم های سفرهای فضایی ناسا خود ساختگی میباشد. (فیلم جعلی است)
   دوم اینکه: امروزه با پشیرفت ابزارهای ثبت تصاویر و همچنین ارتباطات بین مردم دیگر نیازی به تحلیل و استدلال در باره این وافعه نیست. کم نیستند تصاویری که توسط دوربین های آماتوری و دوربین های امنیتی بخشهای خصوصی حتی آیفون های تصویری حافظه دار منازل ثبت و منتشر شده اند.
   ما نه تنها، تنها نیستیم، بلکه امد و شدهای بین کهکشانی سابقه ای به درازای تاریخ کره زمین دارد.
   بحث تکامل و ارتقاء DNA در گونه های متعدد حیات حتی حیات زمینی بحث مفصلی است و در پاسخ آقای خردگرا باید عرض بکنم که: شواهد نشان میدهد که خاکستری ها باید “تخم گذار” بوده باشند هرچند با ارتقاء DNA و فعال شدن رشته سوم آن چه بسا در یکصد سال آینده شیوه تولید مثل تمامی گونه های حیات زمینی دستخوش تغییر گردد.
   آنچه که در مدت طولانی مطالعات و همچنین عقل ناقص بنده به من حکم میکند این است که: آنها قبل از ما به این تکامل رسیده اند و از آغاز چنین تحول بزرگی(فعال شدن DNA) در روی کره زمین آگاهند. این احتمال که خاکستری ها در صدد تلفیق نژاد با هدفی خاص باشند، دور از ذهن نیست.
   امروزه نه تنها خاکستریهادر نقاط مختلف زمین دیده می شوند، اشکال جدید، جهش یافته و یا عجیب الخلقه از موجوداتی که میشناسیم نیز به وفور یافت می شود.

 50. سلام به شما و ممنون از مقاله تون

  بله واقعه رازول یک از مرموز ترین موارد درباره UFO ها هست ولی هرگز تنها مورد نبوده. شواهد بسیار زیادی مبنی بر وجود بیگانه ها بر روی زمین وجود داره. مواردی مثل معماری های بسیار پیشرفته در هزاران سال پیش. نقش ها و حکاکی ها و اجسامی که بیانگر تکنولوزی های مدرن امروزی هستند. پدیده حلقه های کشتزار. و اشاره به اینکه چرا تقریبا در تمام ادیان یک قدرت برتر در آسمان وجود داره. چرا تمام تمدن های کهن به آسمان اشاره میکنن. اصلا چرا اشاره به بالا؟ چرا به پایین نه؟ مگه اونها در آسمان چی دیدن؟ این ها و ده ها مرود دیگه مطمئنا پرسشهایی رو در ذهن های کنجکاو بوجود میاره.

  • واقعا چرا باید بعد از حمله اتمی و وحشیانه آمریکا به ژاپن بیگانه ها در خاک آمریکا سقوط کنن ؟ ج خیلی راحته آمریکا بعد از آن حمله مرگ بار زیر شدیدترین فشارهای بین المللی قرار میگیره و همه جای دنیا صدای خلع سلاح آمریکا به گوش می‌رسد پس سناریویی بهتر از خطر موجودات فضایی با فناوری پیش رفته که تمام زمین را تحدید میکند و قصد این سناریو چی میتونه باشه جز توجیح افکار عوام برای حمله به ژاپن و داشتن سلاح های پیش رفته تر اتمی پس این جریان واقعا بدور از حقیقت است در ضمن گول عکس این عروسکارم نخورین صنایع دستی ایران زیباتر و فریبنده تر از اون رو هم میتونه درست کنه

  • اوووم… ببخشید عزیزم خدا زیر زمین یا بالای هفت اسمان ؟؟؟؟؟؟؟؟

  • اینی که شما میگید تمام دین ها به یه قدرت در اسمون اشاره میکنه اولا همشون به همون الله اشاره دارن ثانیا اگه منظورتون از اینه که اون خدایی که میگن موجودات فضایه این همون چیزیه که صهیونیست ها به عنوان راییلیسم درست کردن که موجودات فضایی همون خداتون هستن به دو روایت عهد استاد رائفی پور در مورد یو اف او ارجاعتون میدم

 51. با سلام
  مطلبتون واقعا عالی بود.واقعا این روزا نشانه های زیاد درمورد یوفو ها پیدا میشه این حادثه مهمترینش بود. بنظرمن موجودات فضایی وجود دارن نه یک نوع بلکه چندین نوع هستن . مگر میشه در دنیایی به این گستردگی تنها باشیم! ؟
  مطالبتون خیلی واضح بدور از ابهام و تعصب بود

 52. واقعا دست مریزاد خسته نباشین مطلب عالی بود ومنم معتقد هستم موجودات دیگری در نقاط دیگر هستی وجود دارند

 53. عالی بود و خسته نباشید واقعا مقاله کامل و با پرداخت عالی و به دور از تعصب در باره حادثه رازول بود.اما یکی از دلایلی که حادثه رازول رو در حیطه تخیل قرار میده اینکه هرگز صحت کامل و یا تکذیب کامل این واقعه ثابت نشد و از این رو انسان پی میبره که یه سناریوی دقیق در حال پرداخت این ماجراست تا اذهان عموم رو در حالتی گیج و منگ باقی بذاره تا کسی نه صد در صد جرات تکذیب و یا تایید این ماجرا رو نداشته باشه

 54. من معمولا کامنت نمیزارم. اما این مقاله اینقدر خوب، جذاب و با اطلاعات بسیار دقیقی بود که من رو مجبور به این کرد که کامنت بزارم و تشکر کنم از زحمتی که بابت این مطلب کشیدید. من خودم از کسانی هستم که به بیگانگان باور دارم و در آینده نه خیلی دور همگان به این موضوع پی میبرند

 55. واقعا لذت بردم از این متن شیوا و مقاله زیبایی که نوشتین.من قبلا در سایت های زیادی در این مورد خونده بودم اما هیچکدوم به این زیبایی و کاملی در مورد اتفاقات رازول ننوشته بودن.بازم ممنون

 56. مطلب جالبی بود . ولی دروغ محضه . آمریکائیها عاشق این نوع تخیلات و اوهام هستند . اونها مسخ یوفو و آدمکهای فضایی خیالی شدنده اند . همانطور که ما هم به طریقی دیگر عاشق خرافه هستیم . و بعضی هامون ادعا میکنن که با فلان شخص که بیش از هزار ساله مُرده ارتباط دارن .

  • خب البته ممکنه که به این صورتی که شما می فرمایید باشه اما توجه داشته باشید که هنوز هیچکس نتونسته این موضوع رو به کل رد کنه یا تایید کنه.جالبه بدونید حتی مقامات عالی رتبه آمریکایی از جمله چند رئیس جمهور این کشور در دوران مختلف ، از دادن یک پاسخ صریح در مورد این حادثه طفره رفتن !

  • دوست عزیز چه حادثه رازول اتفاق افتاده باشه چه نیوفتاده باشده صدها شواهد دیگه اعم از نقاشی هایی بر روی غارها و سنگهای قدیمی و مجسمه هایی پیدا شده که جانوران عجیبی که سر بزرگی دارن و به عنوان خدا پرستیده میشدن و چشمان بزرگی داشته اند کشف شده و نه فقط در آمریکا بلکه در هند و چین و ژاپن و عراق و خیلی جاهای دیگه . اینم بهتون بگم که نه تنها دولت آمریکا روی این موضوع سرپوش گذاشته بلکه در ژاپن هم هرمی مث اهرام مصر که بزرگتر از هرم بزرگ جیزه در مصر است پیدا شده که دولت اونو از همه مخفی کرده و روی اون درختکاری کرده که مشخص نباشه. اینم به دوستان بگم که باراک اوباما قول داده که در مورد موجودات فرازمینی افشا گری کنه و وقتش رسیده مردم حقیقت رو بدونن. هیلاری کلینتون هم گفته اگر توی انتخابات در بیام موضوع رو برای همه شفاف سازی میکنم (نه اون چیزی که همیشه میگفتن . حقیقت فرازمینی ها رو میخوان بگن )

 57. چرا منبعی که از اونجا اینارو گذاشتین ذکر نکردین؟

  • سلام
   دوست عزیز بنده این مطلب رو از چندین منبع گوناگون و همچنین اطلاعاتی که از قبل خودم در مورد این حادثه داشتم تهیه کردم.در واقع چون نگارش این مطلب از چندین سایت مختلف و منابع مکتوبی که پیش از این مطالعه کرده بودم انجام شده ، امکان قرار دادن یک منبع مشخص که کل این مطلب از اون ترجمه شده باشه وجود نداشت.با این حال شما با یک جستجوی ساده در اینترنت مطالب بسیار زیادی رو در وب به زبان های مختلف در مورد حادثه رازول پیدا خواهید کرد.
   بنده سعی کردم با استفاده از چندین منبع گوناگون یک مقاله جامع در مورد حادثه رازول تهیه کنم و امیدارم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشه.

  • نننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن

 58. سلام گجت نیوز خسته نباشی واقعا که مطلب جالبی بود