تبلت و گوشی قابل انعطاف لنوو ، دو محصول رویایی در جهان واقعی

تماشا کنید: تبلت و گوشی قابل انعطاف لنوو ، دو محصول رویایی در جهان واقعی

تلفن‌های همراه هوشمند و کلا هر نوع گجت الکترونیکی قابل انعطافی که کاربران بتوانند آن را خم کنند و به شکل دلخواه خودشان دربیاورند، یکی از رویاهای همیشگی اکثر ما گیک‌ها بوده است. هرچند که به نظر می‌رسد کمپانی چند ملیتی چینی با گوشی قابل انعطاف لنوو (Lenovo) قصد دارد خیلی زودتر از همه این رویا را به واقعیت تبدیل کند.

ما پیش از این هم گوشی‌های هوشمند خمیده‌ای نظیر گلکسی اس ۷ اج و البته فبلت نوت اج سامسونگ را دیده بودیم و حتی محصولاتی نظیر جی‌ فلکس ۲ از کمپانی ‌ال‌جی نیز در بازار وجود دارند که دارای کمی انحنا هستند و نمایشگر آنها در حد بسیار کم و محدودی تغییر شکل می‌دهد. اما این که یک گجت الکترونیکی هوشمند بتواند به صورت کامل و خیلی آسان از شکل اولیه و تخت خود تغییر شکل دهد و به طور مثال دور دست انسان بپیچد، رویایی است که تا قبل از این نمایش محصول لنوو عملی نشده بود.

رونمایی از پروتوتایپ اولیه‌ از گوشی قابل انعطاف لنوو و تبلت انعطاف پذیر این کمپانی به صورت غیر رسمی و توسط یکی از شخصیت‌های معروف و محبوب یوتیوب یعنی مگان مک‌کارتی (Meghan McCarthy) صورت گرفته است. همانطور که در ویدیوی زیر مشاهده می‌کنید، او لباسی پوشیده است که هیچ جیبی ندارد و هنگامی که می‌خواهد تلفن همراه خود را داخل جیب قرار دهد، این موضوع را متوجه می‌شود و از خود می‌پرسد که حالا این دیوایس را کجا بگذارد؟ در اینجاست که در کمال تعجب مشاهده می‌کنیم که او نمایشگر اسمارت فون لنوو را خم می‌کند و آن را به دور دستش می‌پیچد و می‌گوید: آن را می‌پوشم!

این موضوع به قدری جذاب است که با توضیحات متنی قابل درک نیست و برای لذت برند از نوآوری جدید این برند خلاق، پیشنهاد می‌کنم شما هم ویدیوی زیر را تماشا کنید تا متوجه کارایی جذاب این محصول انقلابی کمپانی چینی بشوید:


گوشی قابل انعطاف لنوو راه زیادی تا عرضه‌ی عمومی دارد

ویدیوی بالا در جریان کنفرانس این کمپانی در رویداد تک ورد (Tech World) تهیه شده است و علاوه بر گوشی قابل انعطاف لنوو که خانم مک کارتی آن را مانند یک دستبند هوشمند به دور دستش می‌پیچد، یک محصول هیجان انگیز دیگر هم معرفی می‌شود و آن هم تبلت قابل خم شدن است! همانطور که می‌بینید او این تبلت را از وسط به دو قسمت تقسیم می‌کند تا سایز آن را کاهش دهد و به اندازه‌ای معادل یک فبلت معمولی دربیاورد؛ درست مانند اینکه یک تکه مقوا را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید!

تبلت و گوشی قابل انعطاف لنوو ، دو محصول رویایی در جهان واقعی

البته مسئولان لنوو اعلام کرده‌اند که این دو محصول با اینکه کاملا واقعی، کاربردی و عملی هستند، در مراحل اولیه‌ی توسعه و آزمایش قرار دارند و هنوز راه زیادی تا عرضه‌ی عمومی در بازارهای جهانی در پیش خواهند داشت. بنابراین هرچند که متاسفانه قرار نیست که به این زودی‌ها چشممان به جمال گجت‌های هوشمند قابل انعطاف این کمپانی روشن شود، اما مطمئنا همین که بدانیم چنین محصولاتی در دست تولید قرار دارند و در آینده‌ای نه چندان دور وارد بازار تکراری و نه چندان جذاب این روزهای تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها خواهند شد، بسیار هیجان‌انگیز است و امید ما به آینده را افزایش می‌دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*