شاهد دیگری درباره‌ی عرضه‌ی سیری برای سیستم عامل مک یافت شد

آیا سیری برای سیستم عامل مک عرضه می‌شود؟

از همان اولین سال‌های عرضه‌ی دستیار صوتی آی او اس یا همان سیری، خیلی از کاربران اپل کنجکاو و البته مشتاق بودند که بدانند آیا دستیار صوتی سیری برای سیستم عامل مک نیز عرضه خواهد شد یا خیر. البته با توجه به انتشار شواهد جدید، به نظر می‌رسد که این اتفاق سرانجام در حال عملی شدن است.

سیری برای سیستم عامل مک به هیچ وجه موضوع ناشناخته‌ای نیست و حتی خود مدیران اپل هم بارها و در موقعیت‌های گوناگون به‌طور غیرمستقیم اعلام کرده‌اند که از این ایده استقبال خواهند کرد و کاربران مک‌بوک‌ها و دیگر کامپیوترهایی که از این سیستم عامل برخوردار هستند هم حق دارند که از دستیار صوتی هوشمند آنها بهره ببرند.

آیا از سیری برای سیستم عامل مک فردا رونمایی می‌شود؟

به نظر می‌رسد که اپل مدت‌ها بدون اینکه توجه رسانه‌ای خاصی را جلب این پروژه کند، به‌صورت مخفیانه در حال آماده سازی مقدمات عرضه‌ی سیری برای سیستم عامل مک بوده است و این موضوع به‌صورت اتفاقی توسط یکی از کاربران در توییتر کشف شده است. برایان روئمل (Brian Roemmele) به‌تازگی سوالی را درباره‌ی پنجره‌ها از سیری پرسیده است و سیری هم در پاسخ او، به اپلیکیشن فایندر اشاره داشته است.

همانطور که احتمالا می‌دانید، نرم افزار فایندر (Finder) در سیستم عامل مک همان حکم ویندوز اکسپلورر در سیستم عامل مایکروسافت را ایفا می‌کند و برای جستجو کردن در میان فایل‌ها و به‌عنوان یک فایل منیجر کلی کاربرد دارد. زمانی که برایان از سیری بر روی سیستم عامل آی او اس درخواست کرده است که نرم افزار تنظیمات را در یک پنجره‌ی جدید باز کند، سیری به او پاسخ داده است که نمی‌تواند نرم افزار فایندر را پیدا کند و بنابراین قادر به انجام این کار نیست.

در توییت زیر می‌توانید این موضوع و اشاره‌ی سیری به نرم افزار فایندر در پاسخ برایان را مشاهده کنید:

Here is the video of Siri looking for Finder. Proof that someday real soon she will be on #MacOS #WWDC2016#Siri2 pic.twitter.com/RLJszpW5c7

— Brian Roemmele (@BrianRoemmele) June 11, 2016

همین سرنخ کوچک موج عظیمی از امیدواری بین کاربران اپل را به وجود آورده است و آنها از هر زمان دیگری به عرضه‌ی سیری برای مک امیدوارتر شده‌اند. سیری به‌طور مشخصی به نرم افزار فایندر مک اشاره کرده است و این نرم افزار تنها در سیستم عامل رومیزی اپل وجود دارد؛ بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که اپل در پشت صحنه و به‌صورت مخفی در حال سازگار کردن کدهای اساسی دستیار صوتی آی او اس برای سیستم عامل مک بوده است و چه زمانی بهتر از این هفته برای اعلام چنین خبری!

اگر پیگیر اخبار دنیای تکنولوژی بوده باشید حتما می‌دانید که ساعت نه و نیم فردا شب، یعنی در روز دوشنبه بیست و چهارم خرداد قرار است که کنفرانس اصلی اپل در رویداد WWDC 2016 برگزار شود و اپل از دستاوردهای نرم افزاری جدید خود شامل اولین پیش‌نمایش از نسخه‌ی دهم آی او اس، نسل جدید زبان برنامه‌نویسی اختصاصی خود یعنی سوئیفت، نسل جدید مک‌بوک‌ها، نسل دوم اپل واچ و احتمالا نسخه‌ی جدیدی از سیستم عامل مک رونمایی کند و بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که خبر عرضه‌ی سیری برای سیستم عامل مک نیز به‌طور رسمی در کنفرانس فردا تایید شود و بتوانیم نسخه‌ی بتای این نسخه از OS X را ساعاتی بعد از مراسم دریافت کنیم.

\

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*