استون مارتین

خودروی جدید استون مارتین از بوگاتی کایرون نیز سریع‌تر خواهد بود!

استون مارتین ، یک سوپر لوکس ساز از دیار بریتانیاست که دست راست سری فیلم‌های جیمز باند به‌حساب می‌آید. حالا ظاهراً خالق اثر هنری DB10، قصد دارد از محدوده آرامش خود بیرون آید و سوپر اسپرتی برای در هم کوبیدن بوگاتی کایرون فرانسوی بسازد. با گجت نیوز همراه شوید.

بوگاتی مدت‌هاست که با تولید بوگاتی ویرون افسانه‌ای توانسته افتخار داشتن لقب سریع‌ترین خودرو جهان را کسب کند. موفقیت‌های این خودروساز فرانسوی همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، در خودروی بعدی ادامه پیدا کرد اما این بار سوپر اسپرت آن‌ها، کایرون نام داشت. اکنون بنا بر گزارش‌ها، بریتانیایی‌ها دست به کار شده‌اند تا کایرون را از مقامش عزل کنند و با خودرو جدید و سوپر لوکس خود، بر صدر گران‌قیمت‌ترین‌ها و سریع‌ترین‌ها قرار گیرند.

ظاهرا استون مارتین می‌خواهد برای پیش برد این پروژه با رد بول همکاری داشته باشد. در حال حاضر چیز زیادی از این مشارکت موجود نیست اما یقینا بر تولید خودرویی مشترک متمرکز خواهد بود. ابر اتومبیل در دست تولید بانام AM-RB 001 شناخته‌شده و در طول پروژه‌ی “Nebula” توسعه خواهد یافت. همچنین طراح فرمول وان معروف، آدریان نووی (Adrian Newey ) در تولید این خودرو نقش خواهد داشت.

استون مارتینبا توجه به گزارش‌ها مجله‌ی شناخته‌شده‌ی Autocar، خودرو AM-RB 001 بسیار نادر خواهد بود و تنها ۹۹ دستگاه از آن تولید خواهد شد. از سوی دیگر، حتما باخبر هستید که بوگاتی ۵۰۰ واحد از کایرون تولید کرده. بنابراین انتظار می‌رود این خودرو در بسیاری از مناطق عرضه نشده تنها به اروپا و خاورمیانه فرستاده شود.

اعتقادات بر آن است که این ابر خودرو از پیشرانه‌ی هیبریدی به جهت تولید نیرو استفاده خواهد کرد ( همانند پورشه ۹۱۸ ) و بدیهی است که برای افزایش عملکرد، کم‌ترین وزن ممکن را داشته باشد. هدف این خودرو سریع‌ رفتن است. بنابراین می‌توان انتظار داشت که با طراحی نظیر خودروهای فرمول وان طرف باشیم.

ابر خودرو استون مارتین ؛ نبوغ یا نزول ؟

استون مارتیننهایتا به این بحث می‌رسیم که ابر خودرو استون مارتین و ردبول چقدر سرعت خواهد داشت؟ در جواب باید ابتدا نگاهی به رکورد بوگاتی کایرون بی اندازیم. بر اساس آمار و ارقام، کایرون قادر است به‌ حداکثر سرعت ۴۴۲.۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. با انتظاری که ما از استون مارتین و ردبول داریم، ابر خودرو جدید آمده تا انقلاب کند. بااین‌وجود، ما با ادعای جسورانه‌ی سرعتی بیش از ۴۵۵ کیلومتر بر ساعت را عنوان می‌کنیم.

هنوز قیمت نهایی هر دستگاه از این خودرو توسط استون مارتین تائید نشده اما پیش‌بینی می‌شود برای مدل استاندارد، حدود ۵ میلیون دلار برچسب قیمت بخورد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. چه میکنه این استون مارتین من عاشق شرکت استون مارتین هستم بعد از شرکت تویوتا

  2. این سایته معروف ک درمورده ویندوز و مایکروسافت خبر رسانی میکنه هک شده…!!!!

    http://windowscenter.net/