تصاویری از فصل باران در ژاپن که شما را به حال و هوای نقاشی‌های رنگ روغن می‌برد

تصاویری از فصل باران در ژاپن که شما را به حال و هوای نقاشی‌های رنگ روغن می‌برد

باران یکی از آن معدود پدیده‌های طبیعی ویژه‌ای است که تفاوتی نمی‌کند بارش آن را از پشت شیشه‌ی یک آپارتمان در طبقه‌ی بیست و هفتم یک برج تماشا کنید و یا در وسط کویر و زیر آسمان پرستاره به نظاره‌ی آن بنشینید، باران زیباست و هیچ‌چیز دیگری نمی‌تواند این زیبایی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

زیبایی باران قابل کم شدن نیست اما در مقابل، مواردی هستند که می‌توانند این زیبایی را دوچندان کنند؛ مواردی نظیر حس خوب استشمام بوی گل‌های محمدی که بر اثر بارش این قطرات آب با گلبرگ‌ها در فضای محیط پخش می‌شوند و یا ترکیب رایحه‌ی چمن و خاک خیس خورده که عقل و هوش را از سر هر انسان عاشق طبیعتی می‌پراند! کشور ژاپن نیز یکی از آن مناطقی است که مردمان آن با بارش این پدیده‌ی زیبا انس گرفته‌اند.

به سبب ساختار طبیعی و جزیره گونه‌ی این کشور و نزدیکی تمام مناطق آن به اقیانوس‌ها و مسیر حرکت توده‌های جوی پرفشار و باران‌زا، تقریبا در اکثر اوقات سال ما شاهد بارش باران در این کشور هستیم و حتی کار به‌جایی می‌رسد که گاهی این بارش شدید منجر به جاری شدن سیل می‌شود که احتمالا اخبار آن را چندین بار در طول سال می‌شنوید. از آنجا که مردم این کشور علاقه‌ی بسیاری به طبیعت دارند و در حفظ بافت‌های طبیعی آن تلاش می‌کنند، امروزه می‌بینیم که بسیاری از جنگل‌ها، مراتع و پوشش‌های طبیعی کشور ژاپن به‌صورت دست نخورده باقی مانده‌اند و در ترکیب با آثار باستانی قدیمی ژاپن، اتمسفر فوق العاده‌ای را برای مردمان ساکن آنجا و توریست‌های مسافر به وجود آورده‌اند.

تصاویری از فصل باران در ژاپن که شما را به حال و هوای نقاشی‌های رنگ روغن می‌برد

به‌تازگی یک عکاس ژاپنی تصمیم گرفته است که این زیبایی طبیعی و بارش نزولات جوی را با یکدیگر ترکیب کند و هنگام بارش باران و زمانی که سطح این مناطق طبیعی زیبا بر اثر برخورد قطرات آب خیس و مرطوب می‌شوند، اقدام به عکاسی از آنها کند. در این تصاویر که حتی مشاهده‌ی آنها هم می‌تواند حس رطوبت و تر و تازگی طبیعت را به بیننده منتقل کنند، آقای هیدنوبو سوزوکی (Hidenobu Suzuki) به سراغ سوژه‌هایی رفته است که ترکیب آنها با باران بتواند نماهایی جذاب و مشابه نقاشی‌های رنگ روغن سنتی این کشور را پدید بیاورد.

من تصاویر خود را از کشور ژاپن در طول فصل باران شکار کرده‌ام. قصد من این بوده است که تصاویرم بتوانند حسی مشابه نقاشی‌های کلاسیک ژاپنی را برای بیننده تداعی کنند.

این توضیح کوتاه را آقای سوزوکی درباره‌ی آثارش از فصل بارانی این کشور ارائه می‌دهد و حالا این قضاوت با شماست که ببینید که او تا چه میزان در القای این حس به شما عزیزان گجت نیوزی موفق بوده است؛ بنابراین بیایید وقت را از دست ندهیم و همگی به سراغ تماشای گالری تصاویر این عکاس برجسته از این سوژه‌ی جذاب، مرطوب و دیدنی برویم و افکار خود را همراه با بارش قطرات بارانی بر مناظر زیبا و تاریخی کشور ژاپن، تازه کنیم! این شما و این هم:

گالری تصاویر هیدنوبو سوزوکی از فصل باران در ژاپن

تصاویری از فصل باران در ژاپن که شما را به حال و هوای نقاشی‌های رنگ روغن می‌برد

گفتنی است که در صورت علاقه به سبک عکاسی این هنرمند مطرح و خوش ذوق می‌توانید به این لینک که مربوط به پروفایل اختصاصی او در سایت ۵۰۰px است، مراجعه کنید و دیگر آثار او از این مجموعه و دیگر گالری‌های قدیمی‌تر را مشاهده کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*