چرخ‌های جادویی که به خودرو اجازه می‌دهند در هر جهتی حرکت کند

تماشا کنید: چرخ‌های جادویی که به خودرو اجازه می‌دهند در هر جهتی حرکت کند

رانندگی کردن و کنترل یک خودرو از یک سن و سالی به بعد برای اکثر انسان‌ها به امری عادی تبدیل می‌شود و درست مانند شنا کردن، راه رفتن، دویدن و دوچرخه سواری، راندن خودرو نیز بعد از یک مدت خاصی به یک مهارت کامل تبدیل می‌شود و بعد از پشت سر گذاشتن یک آموزش کوتاه، خیلی از افراد به‌راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

اما یک سری از مشکلات در حین رانندگی وجود دارند که تفاوتی نمی‌کند شما یک راننده‌ی فوق حرفه‌ای باشید و یا گواهینامه‌ی خود را همین هفته‌ی قبلی اخذ کرده باشید و این مشکلات برای اکثر راننده‌ها به چالش‌های عجیبی در طول روز تبدیل می‌شوند. یکی از مهم‌ترین این مشکلات که تقریبا همه‌ی ما در طول روز با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، مشکل جای پارک و پارک کردن در فضای محدود است!

پارک کردن موازی یا اصطلاحا پارک دوبل، از همان اولین روزهای آموزش مهارت رانندگی به کابوس نوآموزان تبدیل می‌شود و تا انتها نیز به‌عنوان یک امر دشوار باقی می‌ماند. پارک کردن دوبل شاید در شرایط معمولی چندان سخت نباشد، اما وقتی فاصله‌ی دو خودرو‌یی که می‌خواهید بین آنها پارک کنید، دقیقا به اندازه‌ی یک خودرو جای داشته باشد، مطمئنا این کار به یک چالش دشوار تبدیل می‌شود!

مشکلات مربوط به پارک خودرو با این چرخ‌های جادویی به‌زودی حل خواهد شد

ساکنان شهرهای پرجمعیت و شلوغ نظیر تهران، اصفهان، تبریز و مشهد مطمئنا این مشکل را درک می‌کنند و به‌خصوص در تهران، شما گاهی حتی به اندازه‌ی یک خودرو هم فضا در اختیار ندارید و مجبور می‌شود که خودروی خود را در فاصله‌ی چند صد متری از مکانی که در آنجا کاری دارید، پارک کنید و با پای پیاده به آن محل برگردید!

حالا تمام این توضیحات را برای چه منظوری ارائه کردیم؟ به دلیل اینکه ارزش اختراع یک چرخ جدید توسط یک متخصص خلاق را که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم را بهتر درک کنید. آقای ویلیام لیدیارد (William Liddiard) به‎تازگی چرخ‌هایی را اختراع کرده است که سطح آنها به طرفین هم می‌تواند بچرخد و با نصب آنها بر روی خودرو، شما می‌توانید خودروی خود را در هر جهتی که مایل هستید به حرکت در بیاورید و دیگر تنها به دو سمت جلو و عقب محدود نمی‌شوید!

در تصویر متحرک زیر می‌توانید عملکرد فوق‌العاده هیجان‌انگیز این چرخ‌ها که مشابه عملکرد چرخ‌های لیفتراک در فضای محدود هستند را در عمل مشاهده کنید:

چرخ‌های جادویی که به خودرو اجازه می‌دهند در هر جهتی حرکت کند

ویلیام لیدیارد اختراع جدید خود را بر روی خودروی شخصی‌اش که یک دستگاه تویوتا اکو (Toyota Echo) است انجام داده تا این موضوع را به همه نشان بدهد که چرخ‌های جادویی او قابل نصب بر روی اکثر مدل‌های بازار هستند. البته مطمئنا او از لفظ جادویی برای چرخ‌های خود استفاده نکرده است (چرا؟!) و نام خانوادگی خود را بر روی این اختراع عجیب، جذاب و خلاقانه قرار داده تا همگان آنها را با نام چرخ‌های لیدیارد بشناسند (Liddiard Wheels).

در ویدیوی حدودا سه دقیقه‌ای زیر شما می‌توانید عملکرد این چرخ‌ها در میدان عمل و هنگامی‌که بر روی تویوتا اکوی این مخترع خلاق نصب شده‌اند را مشاهده کنید:

گفتنی است که طبق توضیحات شخصی این مخترع، چرخ‌های لیدیارد می‌توانند بر روی انواع مدل‌های خودرو با انواع اندازه‌های مختلف نصب شوند و به راننده امکان دهند که وسیله‌ی نقلیه‌ی خود را در شعاعی معادل ۳۶۰ درجه به اطراف خود بچرخاند و هنگامی‌که می‌خواهد به‌طور مثال در فضای محدودی یک پارک دوبل انجام دهد، تنها لازم باشد که به کنار آن فضای خالی برود و خودروی خود را به سمت راست و به‌صورت جانبی حرکت دهد.

چرخ‌های جادویی که به خودرو اجازه می‌دهند در هر جهتی حرکت کندهنگام استفاده از این چرخ‌های جادویی برای چرخش، نیروی گشتاوری معادل ۲۴ هزار پوند (حدود ۱۱ تن) بر روی چرخ‌های اعمال می‌شود تا نهایت دقت و روانی را برای حرکت خودرو به ارمغان بیاورند. در ضمن آقای ویلیام لیدیارد ادعا می‌کند که اختراع او قادر است بر روی هر سطحی و در هر شرایط آب و هوایی نامناسبی به فعالیت دقیق و درست خود ادامه دهد. حالا باید دید که با توجه به این توضیحات، آیا کمپانی‌های بزرگ سازنده‌ی خودرو‌ی در جهان به سراغ این مخترع جوان و ایده‌ی جذابش خواهند رفت و یا این اختراع هم در حد یک محصول ذهنی باقی خواهد ماند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. سلام فحش بد خارجکی میدی بعد از طرف تعریف میکنی ؟!!!خخخخخخ

  2. به قول امریکایی ها:
    سان آو ذ بیتچ.
    ادم قبل دیدن ویدیو، انتظار هر چیزی رو داره غیر از این راهی که این آقا باهاش این کارو انجام داده.
    یه کلمه میشه در وصفش گفت و اونم خلاقانه ست.
    دستمریزاد داره.