لنوو : اسمارت فون‌های انعطاف پذیر تا پنج سال آینده وارد بازار می‌شوند

لنوو: اسمارت فون‌های انعطاف پذیر تا پنج سال آینده وارد بازار می‌شوند

شاید تا پنج سال پیش، حتی تصور اینکه شما بتوانید تلفن همراه هوشمند و یا هر گجت الکترونیکی دیگری که دارای یک نمایشگر است را خم کنید، یک فکر بسیار عجیب و غیر منطقی به نظر می‌رسید؛ اما به لطف نمایش اخیر کمپانی‌هایی نظیر لنوو، همه‌ی ما مطمئن شده‌ایم که چنین ایده‌هایی نظر اسمارت فون‌های انعطاف پذیر ممکن است خیلی زودتر ازآنچه که فکر می‌کنیم، رنگ واقعیت به خود بگیرند.

کمپانی لنوو ماه گذشته و در جریان کنفرانسی که برای معرفی محصولات جدید خود برگزار کرده بود، ناگهان همه‌ی حاضرین در سالن را غافل‌گیر کرد و با رونمایی از یک اسمارت فون قابل انعطاف، در عرض چند دقیقه نام خود را در اکثر خبرگزاری‌های دنیای تکنولوژی و بحث‌های مربوط به این حوزه به عنوان تیتر اول مطرح کرد. لنوو برای معرفی این پروتوتایپ اولیه از یک شخصیت معروف و محبوب در شبکه‌ی اجتماعی یوتیوب استفاده کرد و این خانم هم بعد از خم کردن اسمارت فون، آن را بدون هیچ مشکلی به دور مچ دست خود پیچید و مانند یک ساعت هوشمند، به استفاده از آن مشغول شد!

لنوو : اسمارت فون‌های انعطاف پذیر تا پنج سال آینده وارد بازار می‌شوند

با وجود اینکه این اسمارت فون کاملا واقعی به نظر‌ می‌رسید و عملکرد آن نیز کاملا مناسب بود، مطمئنا هیچکدام از ما انتظار این را نداشتیم که لنوو این محصول را وارد بازار کند و ما از یک هفته‌ی بعد بتوانیم آن را خریداری کنیم، اما به نظر می‌رسد که چنین اتفاقی چندان هم دور از دسترس نیست و در آینده‌ای خیلی نزدیک‌تر ازآنچه که ما تصور می‌کنیم، در بازارهای عمومی قرار بگیرد.

آقای ایمار د لنسی کویسینگ (Aymar de Lencquesaing) که در سمت مدیر بخش موبایل کمپانی لنوو فعالیت می‌کند، به تازگی مصاحبه‌ای با خبرگزاری CNBC داشته است و در این مصاحبه مدعی شده است که این محصول در آینده‌ای نزدیک عرضه خواهد شد.

عرضه‌ی اسمارت فون‌های انعطاف پذیر تا پنج سال دیگر

لنوو : اسمارت فون‌های انعطاف پذیر تا پنج سال آینده وارد بازار می‌شوند

آقای لنسی کویسینگ در این مصاحبه اعلام کرده است که “تعیین زمان دقیق برای چنین محصولاتی کار بسیار دشواری است. من عقیده دارم که این محصولات تا پنج سال آینده وارد بازار می‌شوند. طول کشیدن این زمان به دلیل آن است ترکیب نوآوری، تکنولوژی و قیمت مناسب، برای اسمارت فون‌های قابل انعطاف کار سختی است و شما باید محصولی را روانه‌ی بازار کنید که از لحاظ اقتصادی باعث به وجود آمدن شرایط مناسبی شود.”

از صحبت‌های مدیر بخش موبایل لنوو می‌توانیم این‌گونه برداشت کنیم که در حال حاضر، مهم‌ترین مانع برای عرضه‌ی این محصول هیجان‌انگیز، مسائل اقتصادی و بازده مالی آن است و مدیران این کمپانی هنوز نتوانسته‌اند که سطح تکنولوژی و فرآیند ساخت این تلفن همراه قابل انعطاف را به مرحله‌ای برسانند که قیمت تمام شده و قیمت فروش آن هم برای تولیدکننده و هم برای خریداران مناسب باشد و شرایط سوددهی مناسبی را به وجود بیاورد.

لنوو : اسمارت فون‌های انعطاف پذیر تا پنج سال آینده وارد بازار می‌شوند

گفتنی است که پیش از لنوو هم کمپانی‌هایی نظیر ال‌جی و سامسونگ محصولاتی را با نمایشگر قابل انعطاف عرضه کرده‌اند و از این دو کمپانی می‌توانیم به عنوان پیشروان این حوزه یاد کنیم. حتی گفته می‌شود که سامسونگ در حال طراحی یک اسمارت فون قابل خم شدن به صورت مخفی است و در حال حاضر نیز به پیشرفت‌های بسیاری در این زمینه دست پیدا کرده و حتی ممکن است که در سال ۲۰۱۷، یک مدل واقعی از این سری را به همراه گلکسی‌های اس ۸ به بازار معرفی کند. بنابراین اگر برند لنوو نیز می‌خواهد در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشد، شاید بهتر باشد که هر چه سریع‌تر وارد میدان شود تا تعداد رقبایش از همین مقدار هم بیشتر نشود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*