ربات امنیتی

حمله ربات امنیتی به یک کودک ۱۶ ماهه در آمریکا !

با اینکه سازندگان ربات ها همیشه ادعای بی خطر بودن این ماشین ها را دارند ، اما به نظر می رسد ربات ها چندان هم بی خطر نبوده و به تازگی یک ربات امنیتی در آمریکا کودکی را مورد حمله قرار داده و او را مجروح کرده است !

این ربات امنیتی ۱.۵ متری با ۱۳۶ کیلوگرم وزن که K5 نام دارد، از روی پای هاروینگ چنگ ۱۶ ماهه عبور کرد.مادر این کودک مدعی شده که ربات پس از برخورد با سر پسرش و افتادن وی با صورت به زمین، توقف نکرده و به حرکت خود ادامه داده است.

ربات امنیتی

جراحت وارد شده به قسمت پشت پای هاروینگ چنگ ۱۶ ماهه

ماموران امنیتی این فروشگاه گزارش داده اند که چندی قبل نیز یک کودک دیگر توسط این ربات آسیب دیده بود.به گفته سخنگوی این مرکز خرید، تمامی ربات‌های K5 این فروشگاه تا زمان پایان بررسی مساله تصادفات رباتیک جمع‌آوری شده‌اند.

ربات امنیتی

این ربات که توسط شرکت Knightscope ساخته شده، کار خود را از سال گذشته آغاز کرد و در ابتدا کودکان از دیدن آن بسیار لذت می‌بردند. گفته می‌شد که K5 از چهار دوربین HD برخوردار است که نمایی ۳۶۰ درجه را به آن ارائه می‌کند و دوربین حرارتی آن نیز از نزدیک شدن انسان به وی خبر خواهد داد.

ربات امنیتی

نسخه کنونی برای تشخیص و جلوگیری از جرم و جنایت ساخته شده و در صورت کشف موارد مشکوک، با مقامات فروشکاه تماس می‌گیرد.دیگر تجهیزات این ربات امنیتی شامل یک دامنه‌یاب لیزری، رادار، حسگر کیفیت هوا و یک میکروفون است.

اما اینکه این ربات چگونه کودک مذکور را احساس نکرده و از روی آن عبور کرده است، موجب تعجب سازندگان شده است.

نظر شما در مورد این حادثه چیست ؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. نمیدونم رد شده از روی پای کودک چطور به حمله به کودک ترجمه میشه!

  2. از همین الان ترس هوش مصنوعی حس میکنم واقعا اینده قراره چه بلایی سرخودمون بیاریم خدا بخیر کنه