شهرهای معروف دنیا

تصاویری از شهرهای معروف دنیا در گذر زمان

جهان در طول ۱۰۰ سال گذشته تغییر بسیاری یافته است، جدا از رخدادهای طبیعی سازه‌های عظیم بسیاری وجود دارد که پس از سال‌ها تلاش از یک طرح عادی به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده‌اند. اکنون تصاویری از شهرهای معروف دنیا که در طول زمان تغییر یافته‌اند برای شما آماده کرده‌ایم.

شهرهای معروف دنیا اکنون به یک جاذبه گردشگری برای گردشگران تبدیل شده‌اند و جدا از بحث زیبایی می‌توان به پیشرفت بشریت در ساخت و ساز، معماری و تکنولوژی اشاره کرد، در دنیای امروز بحث معماری و تکنولوژی باهم ترکیب شده و سازه‌ای عظیم را بنا می‌کنند. این احتمال وجود دارد که به گذشته شهرهای معروف دنیا نگاه نکرده باشیم، شهرهایی که پیشرفت ساخت و ساز در هر گوشه آن دیده می‌شود. شهرهای زیبایی مانند کوالالامپور، هنگ کنگ و یا دبی در گذشته شهرت خاصی را نداشتند و عامل اصلی مشهور شدن آن‌ها ساخت و ساز عظیم است.

بدون شک اگر صحبت از پیشرفت شهرها باشد، اولین شهری که به ذهن ما می‌رسد دبی است. دبی از یک بیابان خشک به یک سرزمین خرم تبدیل شد، مکانی برای تفریح و گردشگری که لذت آن هیچ‌گاه تمام شدنی نیست. به هر حال جدا از دبی شهرهای بسیار دیگری وجود دارند که از یک شهر ساده به یکی از شهرهای معروف دنیا تبدیل شده‌اند.

حال به‌تازگی تصاویری از قبل و بعد ۱۵ شهر معروف دنیا منتشر شده که پیشرفت آن‌ها را نشان می‌دهد. حال بهتر است زمان را از دست ندهیم و سفر کوتاهی به گذشته و امروز این شهرها داشته باشیم.

شهرهای معروف دنیا

دبی، ایالات متحده عربی – سال ۲۰۰۰ میلادی و اکنون

شهرهای معروف دنیا

ویلنیوس، لیتوانی – ۱۹۰۰ و اکنون

شهرهای معروف دنیا

سئول، کره جنوبی – سال ۱۹۰۰ میلادی و اکنون

شهرهای معروف دنیا

ابوظبی، امارات متحده عربی – سال ۱۹۷۰ میلادی و اکنون

شهرهای معروف دنیا

سنگاپور، جمهوری سنگاپور – سال ۲۰۰۰ میلادی و اکنون

شهرهای معروف دنیا

توکیو، ژاپن – سال ۱۹۴۸ میلادی و اکنون

شهرهای معروف دنیا

دبی، ایالات متحده عربی – سال ۲۰۰۵ و اکنون

شهرهای معروف دنیا

 

ریو دو ژانیرو، برزیل – ۱۹۳۰ و اکنون

شهرهای معروف دنیا

فورتالزا، برزیل – سال ۱۹۷۵ میلادی و اکنون

شهرهای معروف دنیا

شنزن، چین – ۱۹۶۴ میلادی و اکنون

شهرهای معروف دنیا

سیدنی، استرالیا – سال ۱۹۳۲ میلادی

شهرهای معروف دنیا

بانکوک، تایلند – سال ۱۹۸۸ میلادی و اکنون

شهرهای معروف دنیا

آتن، یونان – سال ۱۸۶۲ میلادی و اکنون

شهرهای معروف دنیا

برلین، آلمان – سال ۱۹۴۵ و ۱۹۹۰ میلادی

شهرهای معروف دنیا

تورنتو، کانادا – سال ۱۹۲۰ و اکنون

شهرهای معروف دنیا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. ای ول کاملا درست گفتی دمت گرم.

  2. این تصاویر فقط جای حسرت رو برای من به بار اورد چون اگه تصاویر شهرهای ایران رو در چند سال قبل با تصاویرشون در زمان حال مقایسه کنیم فقط خشک شدن رودخانه ها و دریاچه ها و غبار الود شدن چهره شهرها و الایندگی بیش از حد کلان شهرها و تخریب منایع طبیعی و جنگلها و قطع درختان کهنسال شهری و هزاران خیانتی دو میبینیم که چهره شهرهای ایران رو زشت کرده و حالا به حدی رسیده که شهر باستانی زابل اصلا دیده نمیشه چون اینقدر هوا غبار الوده که خورشید زمین زابل رو نمیتونه روشن کنه چون تالاب زیبای هامون با بی مسولیتی مسولان خشک شد و بجاش یه بیابان بزرگ بجای موند.فقط این تصاویر بغض منو بیشتر کرد