این سه گوشی سامسونگ پرفروش‌ترین اسمارت فون‌های اندرویدی جهان هستند

این سه گوشی سامسونگ پرفروش‌ترین اسمارت فون‌های اندرویدی جهان هستند

شاید نکته‌ی چندان عجیبی نباشد این که بدانیم میزان فروش اسمارت فون‌های سامسونگ به خصوص اگر تنها بازار دیوایس‌های اندرویدی را بررسی کنیم، همیشه جزو رتبه‌های اول بوده است، اما احتمالا نمی‌دانید که سه گوشی سامسونگ در صدر جدول پرفروش‌ترین اسمارت فون‌های اندرویدی بازار جهان قرار دارند.
به تازگی گزارشی از سوی موسسه‌ی تحقیقاتی و آنالیز بازار Strategy Analytics منتشر شده است که نشان می‌دهد سامسونگ با تمام قدرت بر صدر جدول فروش دیوایس‌های اندرویدی تکیه زده است. سه اسمارت فون گلکسی اس ۷ اج (کاملا هم پیش‌بینی می‌شد)، گلکسی جی ۲ (Galaxy J2) و مدل استاندارد گلکسی اس ۷ توانسته اند رتبه‌ی اول تا سوم پرفروش‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ میلادی را به خود اختصاص دهند و به نظر نمی‌رسد که در نیمه‌ی دوم هم محصولی وجود داشته باشد که بتواند جایگاه این سه گوشی سامسونگ را تهدید کند.

محبوب‌ترین و پرفروشترین گوشی سامسونگ یعنی گلکسی اس ۷ اج (Galaxy S7 Edge) توانسته است با فروش ۱۳.۳ میلیونی در بازار، لقب پرفروش‌ترین اسمارت فون اندرویدی را به خود اختصاص دهد. این موضوع در حالی است که سامسونگ تلفن‌های همراه هوشمند سری اس ۷ را در ماه مارچ به بازار عرضه کرده است و این آمار درخشان در حالی به دست آمده است که برای فروش این سری تنها ۴ ماه زمان در اختیار داشته است. گلکسی اس ۷ اج با این فروش توانسته به تنهایی ۲.۳ درصد از فروش تمام گوشی‌های اندرویدی در شش ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص دهد.

گلکسی اس ۷ اج ؛ پرفروش‌ترین گوشی سامسونگ در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶

جایگاه دوم در کامل تعجب به یک گوشی سامسونگ در سری میان‌رده‌های این کمپانی اختصاص دارد و در حالی که خیلی از کارشناسان تصورش را هم نمی‌کردند، گلکسی جی ۲ با فروش ۱۳ میلیون واحدی توانسته است به عنوان دومین اسمارت فون پرفروش در بازار گوشی‌های اندرویدی خود را مطرح کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید مدل استاندارد گلکسی اس ۷ در حالی در رتبه‌ی سوم قرار گرفته است که فروشی معادل ۱۱ میلیون و هشت هزار واحدی را تجربه‌ کرده و این آمار فاصله‌ی زیادی با گوشی میان‌رده اما محبوب گلکسی جی ۲ دارد؛ گلکسی اس ۷ با این میزان فروش توانسته ۲ درصد از سهم بازار اسمارت فون‌های اندرویدی را نصیب خود کند.

البته این اولین باری نیست که موفقیت چشم‌گیر گوشی‌های سری اس ۷ سامسونگ رسانه‌ای می‌شود و این دو اسمارت فون در گزارشی که برای اعلام سودهای فراتر از پیش‌بینی‌های قبلی این کمپانی کره‌ای برای سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ منتشر شده بود، نقشی اساسی و محوری را ایفا کرده بودند. در ضمن جالب است بدانید که این اولین بار است که دیوایس میان‌رده‌ی گلکسی جی ۲ توانسته است چنین موفقیت عظیمی را کسب کند.

این محصول که برای اولین بار در کشور چین عرضه شده بود، حالا در خیلی از کشورهای جهان از جمله ایران عزیز خودمان فروش بسیار بالایی دارد و آمار درخشان آن که تنها ۳۰۰ هزار واحد پایین تر از اس ۷ اج است، نشان دهنده‌ی موفقیت عجیب و درخشان آن بوده است.

این سه گوشی سامسونگ پرفروش‌ترین اسمارت فون‌های اندرویدی جهان هستند

Strategy Analytics در ادامه‌ی گزارش خود بعد از بررسی موفقیت سه گوشی سامسونگ ، به سراغ جنگ بین دیوایس‌های اندرویدی و آی‌دیوایس‌های اپل هم رفته است. طبق این گزارش فروش اسمارت فون‌های اندرویدی در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ نسبت به همین بازه‌‌ی زمانی در سال گذشته رشد داشته است و از میزان ۵۲۲.۲ میلیون واحد به ۵۷۷.۳ میلیون واحد رسید است که این آمار، رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

تحلیلگران این موسسه اعلام کرده‌‌اند که در مقابل، فروش آیفون در این بازه‌ی زمانی نسبت به سال گذشته حدود ۱۶ درصد کاهش یافته است و از مقدار ۱۰۸.۷ میلیون واحد به فروش ۹۱.۶ میلیون واحد نزول پیدا کرده است. این در حالی است که با توجه به رونمایی موفق سامسونگ از فبلت قدرتمند گلکسی نوت ۷ و البته احتمال بسیار بالای رونمایی از آیفون ۷ با یک طراحی و قابلیت‌های سخت افزاری تکراری، حتی احتمال شدیدتر شدن این موفقیت برای سامسونگ و افزایش این کاهش برای اپل وجود دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*