بی ام و M3

مدل‌های تحت تیونینگ بی ام و M3 و M4 معرفی شدند

اصلی‌ترین کار برندهای تیونینگ، تنظیم و بهبود اجزا مختلف خودرو است؛ این دست کمپانی‌ها تمرکز کار خود را روی اتومبیل‌های لوکس و سوپر اسپرت قرار می‌دهند. محصولات بی ام و یکی از برندهایی است که اغلب تیونرها تمایل ارتقا آن‌ها را دارند. ای‌ سی اشنیتزر (AC Schnitzer) نیز از این دست تیونر‌هاست که توجه زیادی به خودرو‌های آلمانی دارد. این شرکت در آخرین اقدام به تیونینگ بی ام و M3 و M4 پرداخته است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر از این دو مدل، با گجت نیوز همراه شوید.

اگر فکر می‌کنید توان 503 اسب بخار و گشتاور 654 نیوتن ‌متر برایتان جالب توجه است، در نتیجه آخرین محصول تیون شده‌ی اِی‌ سی اشنیتزر پاسخ‌گوی نیاز شماست. تیونر نام‌دار صنعت خودروسازی در جدیدترین پروژه‌ خود به ارتقا دو مدل از محبوب‌ترین خودروهای اسپرت یعنی بی ام و M3 و M4 پرداخته است.

بی ام و M3استفاده از پیشرانه 3 لیتری توربوشارژ با آرایش خطی 6 سیلندر، نقطه عطف محصولات این خودروساز باواریایی هستند که آن را به رویای تیونر‌ها بدل می‌کند، زیرا می‌توان به راحتی پیشرانه آن‌ها را ارتقا داد و از این طریق قدرت محرکه را به مقادیر قابل توجهی افزایش داد.

هر دو مدل بی ام و M3 و M4 با سیستم تعلیق ویژه اشنیتزر قابل سفارش هستند

افزایش قدرت در پیشرانه این خودروها به وسیله‌ی ارتقا نرم‌افزار ماژول کنترل پدید آمده که از این رو خروجی پیشرانه را از 425 به 503 اسب بخار و گشتاور را نیز از 550 به 645 نیوتن متر ارتقا می‌بخشد. سیستم اگزوز انحصاری اشنیتزر نیز با صدا خفه کن و آپشن کنترل دریچه خروجی صدا  به وسیله بهبود جریان گاز، اندکی در افزایش قدرت نقش داشته است.

هر دو مدل بی ام و M3 و M4 با سیستم تعلیق ویژه اشنیتزر قابل سفارش هستند (که موجب می‌شود ارتفاع خودرو به اندازه 25-30 میلی‌متر در جلو و 10-15 میلی‌متر در عقب کاهش پیدا کند). همچنین می‌توان به نمونه‌ی قابل تنظیم RS (که باعث کاهش ارتفاع 30-40 میلی‌متر در جلو و حدود 30 میلی‌متر در عقب می‌شود) مجهز شود. هر دو سیستم کمک‌فنرها منجر به افزایش قابلیت‌های هندلینگ و مانور پذیری خودرو می‌شوند.

بی ام و M3در بخش بدنه و ظاهر خودرو نیز تیونز اشنیتزر از کیت آیرودینامیکی دقیق خود استفاده کرده که متشکل از بخش‌های مختلفی نظیر اسپویلر جلوی فوق سبک کربنی (که تنها 400 گرم وزن دارد)، اسپلیتر مخصوص مسابقه، رکاب‌های فیبر کربنی در دو طرف، اسپویلر عقب و سقف و آیینه‌های بغل با پوشش فیبر کربن می‌شود.

بی ام و M3موارد مشابهی نیز در داخل کابین به چشم می‌خورد. به عنوان مثال تیونر آلمانی خودرو‌ها را با پیشرفت‌های متعددی اعم از مجموعه پدال‌‌ها و زیر پایی‌های آلومینیومی، دسته‌دنده‌ی آلومینیومی و صفحه نمایش دیجیتالی برای دنده و ترمزدستی لحاظ کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*