هک کردن مانیتورها

محققان روشی برای هک کردن مانیتورها پیدا کردند

دنیای تکنولوژی به حدی پیشرفت دارد که هر روز ابزارهای جدیدی برای زندگی راحت‌تر سخته می‌شود، اما قطعا هیچ دستگاهی بی نقص نیست و اگر دستگاه‌های مختلف را به دانش هک کردن ارتباط دهیم، هیچ دستگاه غیرقابل نفوذ نیست. پس از انتشار خبرهای جالب درباره هک شدن دستگاه‌های مختلف، محققان روشی برای هک کردن مانیتورها پیدا کرده‌اند. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

چندی پیش خبر از هک کردن صفحه کلیدهای وایرلس منتشر شد که هکرها با هک کردن آن می‌توانستند اعمال شما و آنچه را که تایپ می‌کنید را زیر نظر بگیرند، آنطور که پیدا است اکنون باید بیشتر نگران هک شدن مانیتورها باشیم. به تازگی مصاحبه‌ای با گروه تحقیقاتی Red Balloon انجام شده، ظاهرا این تیم امنیتی موفق به کشف روشی برای هک کردن مانیتورها شده‌اند و به زبانی دیگر، هکرها می‌توانند آنچه که بر روی صفحه نمایش شما به نمایش در می‌آید را ببینند.

آنطور که پیدا است هکرها دیگر نمی‌خواهند که از آدرس‌های جعلی برای انجام عملیات نفوذ استفاده کنند، بلکه با هک کردن مانیتورها و همچنین صفحه کلید می‌توانند به هر چیزی مانند اطلاعات بانکی و غیره دسترسی داشته باشند.

بازهم خطرات جدیدی از دنیای هک کاربران را تهدید می‌کند و بدون شک کنترل شدن صفحه نمایش کاربران می‌توانند عواقب جبران ناپذیری را داشته باشد. باتوجه به گفته محققان، این روش هک به یک برند خاص از مانیتورها محدود نمی‌شود و اگر شما دارنده یک مانیتور شخصی هستید احتمال آسیب پذیری آن بسیار زیاد است. البته نکته دیگری که در این باره وجود دارد این است که اگر به صورت مداوم و در مدت زمان‌های طولانی مانیتور شما کنترل شود، حتما متوجه برخی تغییرات و یا عملگرهای غیرعادی خواهید شد. در حال حاضر میلیون‌ها مانیتور در جهان وجود دارد که هر لحظه ممکن است توسط هکرها هک شوند، به هر حال باید مراقب هکرهای خطرناک و سودجو باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*