چیپست مودم اینتل

چیپست مودم اینتل در برخی مدل‌های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس وجود دارد

طی چند سال گذشته، یک شایعه به خصوص هر چند وقت یکبار مهمان فضای مجازی می‌شد. بر اساس این شایعه، پیش‌بینی‌شده بود که اپل تصمیم دارد در تعداد محدودی از مدل‌های آیفون، چیپست مودم اینتل را به کار گیرد و حالا که نسل جدید آیفون‌ها معرفی شده‌اند، شاهد آن هستیم که مودم‌های 4G LTE اینتل در تعدادی از مدل‌های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس که با اپراتور GSM آمریکا کار می‌کند، به کار رفته‌اند. با گجت نیوز همراه شوید.

مودم‌های شرکت اینتل در داخل دستگاه‌هایی با اپراتورهای GSM مثل T_Mobile و AT&T به کار گرفته شده‌اند و اپراتورهای CDNA مثل ورایزن (Verizon) و اسپرنت (Sprint)، هر دو نمونه مودم کوالکام و 4GLTE اینتل را تحت پوشش قرار می‌دهند. جالب توجه است که در چند سال گذشته، اپل تنها از مودم‌های ساخت کوالکام در گوشی‌های آیفون استفاده می‌کرد.

چیپست مودم اینتل در جدیدترین آیفون‌های اپل به کار رفته است

حوالی سال 2015 بود که اپل یک تیم مهندسی را به مونیخ، یعنی شهری که در آن مودم 4G LTE 7360 ساخته می‌شد فرستاد. در نتیجه تلاش تیم ارسالی روی این موضوع تمرکز یافت که چیپست‌ها طوری بهینه‌سازی شوند که بتوانند در اسمارت فون‌های شرکت اپل نیز کار کنند. بر اساس آخرین گزارشات، مودم‌های کوالکام در تمامی محموله‌های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس که توسط اسپرینت و واریزن عرضه می‌شود، وجود دارند و در باقی اپراتور‌ها شاهد به‌کارگیری مودم‌های اینتل هستیم.

چیپست مودم اینتلاپل معمولا دوست دارد برای قطعات اصلی دستگاه‌هایش از چندین تامین کننده مختلف استفاده کند. در چنین روشی اپل اطمینان خاطر خواهد داشت که در صورت ایجاد مشکل برای یکی از شرکت‌های متحد، تولیدکننده دیگری می‌تواند قطعات مورد نیاز را تامین کند. همچنین چنین استراتژی به اپل این امکان را می‌دهد تا در زمینه‌ی قیمت نیز بین هر دو شرکت رقابت ایجاد کند.

خوشبختانه، به‌رغم سال گذشته که در عملکرد برخی نمونه‌های آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس تفاوت وجود داشت، اختلافی بین عملکرد مودم‌ها دیده نمی‌شود. مشکلی که سال گذشته گریبان گیر تامین کنندگان قطعات آیفون‌ها شده بود، اختلافی بر سر طول عمر بیشتر باتری و عملکرد بهتر دستگاه‌هایی بود که چیپست‌هایشان توسط TSMC تولید شده بودند و چیپست‌های تولید سامسونگ عملکرد ضعیف‌تری را در تست‌های بنچمارک به نمایش گذاشتند.

حالا که اینتل جزو تامین کنندگان قطعات آیفون قرار گرفته، انتظار می‌رود این شرکت آمریکایی در سال‌های آینده نقش پررنگ‌تری را در جمع و جور کردن دستگاه‌های اپل ایفا کند.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*