مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

جدال خانوادگی : مقایسه آیفون ۷ و ۷ پلاس با آیفون ۶ ، ۶ پلاس و آیفون SE

همان طور که می‌دانید شرکت اپل گوشی آیفون اس ای (iPhone SE) چهار اینچی را به صورتی کاملا مجزا از دیگر گوشی های آیفون در ابتدای بهار معرفی کرد. این در حالی است که معمولا مراسم مربوط به معرفی گوشی های آیفون اپل در ماه سپتامبر (اواخر تابستان) برگزار می‌شود. حالا در مقایسه آیفون ۷ و ۷ پلاس با آیفون ۶ ، آیفون ۶ پلاس و آیفون SE قصد داریم دو نسل (۲۰۱۵ و ۲۰۱۶) از گوشی های آیفون شرکت اپل را با یکدیگر مقایسه کنیم. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

مقایسه آیفون ۷ و ۷ پلاس با آیفون ۶ ، ۶ پلاس و آیفون SE

ابعاد 

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

شرکت اپل در سال ۲۰۱۶ در بخش برش قالب گوشی ها، در خط تولید خود تغییری ایجاد نکرده و در حقیقت گوشی های آیفون سری ۷ ابعادی کاملا مشابه با سری ۶ اس دارند. البته با این حال گوشی آیفون ۶ اس به دلیل ابعاد کوچکتر نمایشگر، دارای اندازه ای کاملا متفاوت از چهار گوشی دیگر است و در این زمینه به گوشی های سری آیفون ۵ اس شباهت دارد. در بین چهار گوشی دیگر، آیفون ۷ پلاس و آیفون ۶ اس پلاس ابعادی مشابه با یک فبلت دارند. هر چند هم اکنون فبلت های حرفه ای ابعادی کوچکتر از این میزان دارند. نسخه ۴.۷ اینچی نیز از نظر ابعاد و ضخامت کاملا شبیه به یکدیگر هستند. در مقایسه آیفون ۷ با نسخه اس ای، آیفون چهار اینچی ضخیمتر به حساب می‌آید.

وزن

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

از نظر میزان سنگینی گوشی‌ ها، تفاوت های بسیار زیادی در بین نسخه های مختلف دیده می‌شود. در حقیقت آیفون های جدید با وجود ابعادی برابر با مدل های یکسال سال گذشته خود، از وزن کمتری برخوردار هستند. در بین این پنج گوشی، آیفون ۶ اس پلاس با وزن ۱۹۲ گرم سنگین ترین آنها است. از طرفی این گوشی ۵۲ درصد سنگین تر از آیفون اس ای، سبکترین گوشی در این رقابت بوده و این رو بسیار زمخت به حساب خواهد آمد. حال آن که آیفون ۷ پلاس ۱۰ گرم وزن کم کرده است.

جنس بدنه

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

دیگر نیازی به گفتن نیست که گوشی های آیفون شرکت اپل همگی فلزی بوده و از آلومینیوم ساخته شده‌اند. هر چند مدل های جدید از آلیاژهای سخت تری استفاده می‌کنند و علاوه بر آن خطوط آنتن نیز در آنها کمتر قابل مشاهده است.

رنگ بندی

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

نسخه های ۶ اس و همچنین آیفون اس ای در نسخه های رنگی نقره ای، خاکستری، طلایی و رزگلد در بازارهای فروش قابل خریداری هستند. هر چند در نسخه های جدید یعنی آیفون های سری ۷ اپل، نسخه خاکستری حذف شده و دو مدل رنگی جدید به نام مشکی مات و مشکی براق (جت بلک) اضافه شده است. در مقایسه آیفون ۷ و ۷ پلاس با نسخه های سری قبل، رنگ بندی گسترده تری دیده می‌شود.

ابعاد نمایشگر

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

شرکت اپل از آن دسته کمپانی هایی نیست که هر ساله ابعاد گوشی یا اندازه نمایشگر دستگاه های خود را تغییر دهد. در میان پنج گوشی موجود در این رقابت، آیفون اس ای کوچکترین به حساب آمده و دارای نمایشگری ۴.۰ اینچی است. حال آن که گوشی های آیفون ۶ اس و ۷ ابعادی ۴.۷ اینچی دارند و نسخه های بزرگتر نیز ۵.۵ اینچی در نظر گرفته شده‌اند. اما اگر ابعاد صفحه نمایش نسخه های پلاس را ۱۰۰ درصد در نظر بگیرم، نمایشگر آیفون های ۶ اس و ۷ به میزان ۲۷ درصد و آیفون اس ای به میزان ۴۷ درصد کوچکتر خواهند بود.

دقت تصویر (رزولوشن)

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

موضوع ثابت ماندن ابعاد گوشی و نمایشگر در مورد دقت تصویر صفحه نمایش آیفون ها نیز صدق می‌کند. گوشی های نسخه پلاس دارای دقت تصویر بالاتر فول اچ دی (۱۰۸۰p) هستند. حال آن که نسخه های ۴.۷ اینچی از دقت تصویری کمتر استفاده می‌کنند. دقت تصویری که باعث می‌شود میزان چگالی تصویر آنها (که به ابعاد نمایشگر نیز بستگی دارد) بر روی عدد ۳۲۶ پیکسل در هر اینچ باقی بماند. دقت تصویر نمایشگر آیفون اس ای نیز به شکلی در نظر گرفته شده که چگالی تصویر ۳۲۶ پیکسل در اینچ باشد.

البته لازم به ذکر است که مواردی دیگری همچون تراز سفیدی، کنتراست تصویر، غلظت رنگ ها و همچنین میزان روشنایی نمایشگر در کنار رزولوشن بر روی کیفیت یک صفحه نمایش تاثیر خواهد داشت. اگر می‌خواهید بهترین صفحه نمایش موجود در بین این پنج گوشی را انتخاب کنید، اپل آیفون ۷ یا ۷ پلاس را پیشنهاد می‌کنیم زیرا از نظر نمایش رنگ ها بیشترین دقت و گستره را دارند.

نوع نمایشگر

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

بر اساس شایعات منتشر شده آیفون های سال ۲۰۱۷ اپل از پنل نمایشی امولد استفاده خواهند کرد. هر چند شاید در پایان این موضوع رخ ندهد. در هر صورت همان طور که مشاهده می‌کنید شرکت اپل فعلا در تمامی گوشی های هوشمند خود از پنل نمایشی IPS LCD استفاده می‌کند.

فناوری تاچ سه بعدی (فورس تاچ)

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

بجز آیفون اس ای تمامی گوشی های آیفون موجود در این مقایسه از تکنولوژی تاچ سه بعدی استفاده می‌کنند. البته بهتر است بدانید که نام فناوری “تاچ سه بعدی” (۳D Touch) اسمی است که شرکت اپل بر روی این سیستم قرار داده است. کمپانی های دیگر این فناوری را با نام دیگری همانند فورس تاچ به زبان می‌آورند. با استفاده از این فناوری تا میزان خاصی از فشار وارد شده بر روی نمایشگر گوشی توسط دستگاه قابل تشخیص خواهد بود.

جک هدفون 

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

در بین این پنج گوشی فقط سری آیفون ۶ اس و همچنین آیفون اس ای دارای سوکت جک ۳.۵ میلی متری صدا هستند. همان طور که احتمالا می‌دانید در مدل های آیفون ۷ و ۷ پلاس جک ۳.۵ میلی متری هدفون حذف شده است. در واقع با این دو گوشی می‌بایست از درگاه لایتنینگ برای گوش دادن به موسیقی استفاده کنید. البته امکان استفاده کردن از هدفون های معمولی به کمک آداپتور مخصوص موجود در جعبه گوشی نیز وجود خواهد داشت. در مقایسه آیفون ۷ و ۷ پلاس با تمامی آیفون های قبلی، در بخش پایینی گوشی با حذف جک هدفون حالا دو سمت دستگاه قرینه شده‌اند.

دقت دوربین

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

هر پنج گوشی در بخش دوربین اصلی دارای حسگری با دقت ۱۲ مگاپیکسل هستند. اما از نظر دوربین سلفی، تفاوت هایی میان دقت تصویر آنها دیده می‌شود. برای مثال آیفون های ۷ و ۷ پلاس دارای دوربین سلفی ۷ مگاپیکسلی هستند. این در حالی است که نسل آیفون های ۶ اس از دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی استفاده می‌کردند. آیفون اس ای چهار اینچی نیز از دوربین سلفی ۱.۲ مگاپیکسلی استفاده می‌کند.

دیافراگم (نسبت کانونی) دوربین اصلی

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

خوشبختانه در آیفون های جدید سری ۷ اپل شاهد افزایش گشودگی دیافراگم در دوربین اصلی بودیم. این در حالی است که نسخه های قدیمی تر از دیافراگمی بسته تر استفاده می‌کردند. در هر صورت بهتر است بدانید که هر چه دیافراگم گشوده تر باشد نور بیشتری در مدت زمان معین از میان لنز عبور کرده و تصاویر باکیفیت تری حاصل می‌شود. از طرفی این موضوع در هنگام عکاسی در محیط های تاریک بیشتر خود را نشان خواهد داد.

سیستم لرزشگیر دوربین

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

سیستم لرزشگیر اپتیکال تصویر (OIS) باعث می‌شود در هنگام عکاسی، لرزش دستتان حذف شده و عکس هایی با میزان تاری کمتری به ثبت برسند. این فناوری را بیشتر در گوشی های اندرویدی دیده بودیم. حال آن که در نسل ۶ اس شرکت اپل تصمیم گرفت تنها بر روی نسخه بزرگتر آن را قرار دهد. اما امسال نظرش عوض شده و هر دو گوشی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس از سیستم لرزشگیر اپتیکال تصویر برخوردار هستند.

زوم اپتیکال

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

تنها گوشی هوشمند آیفون ۷ پلاس است که در میان چهار گوشی دیگر از سیستم زوم اپتیکال (بزرگنمایی باکیفیت) بهره می‌برد. از طرفی زوم دیجیتال این گوشی نیز بیشتر از چهار دستگاه دیگر است. این موارد و قابلیت ها به دلیل قرار گیری دوربین های دوگانه بر روی نسخه ۷ پلاس رخ داده است. با استفاده از زوم اپتیکال زمانی که بر روی یک سوژه بزرگنمایی می‌کنید، دیگر از شارپنس و وضوح آن کاسته نخواهد شد. چهار گوشی دیگر آیفون تنها از زوم دیجیتال بهره‌مند هستند. لازم به ذکر است که زوم دیجیتال با برش یک عکس تقریبا تفاوتی ندارد. در مقایسه ۷ پلاس با دیگر آیفون ها، این فبلت از نظر بخش عکاسی تفاوت های خاصی با دیگر نسل ها دارد.

فلاش LED دوربین

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

در سری آیفون ۷، شرکت اپل تصمیم گرفت از چهار عدد فلاش LED در کنار دوربین اصلی استفاده کند. این در حالی است که نسخه های ۶ اس و همچنین اس ای از فلاش ال ای دی دوگانه برخوردار بودند. هر چند در تست های به عمل آمده از نظر عملکردی تفاوت خاصی در عکس های ثبت شده به چشم نیامد. البته بهتر است بدانید که این تعداد فلاش بیشتر باعث تنظیم بهتر تراز سفیدی و همچنین جلوگیری از افزایش افراطی کنتراست تصویر می‌شود.

مقاومت در برابر نفوذ آب

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

همان طور که احتمالا می‌دانید امسال اکثر گوشی های پرچمدار شرکت های مشهور از قابلیت مقاومت در برابر نفوذ آب برخوردار هستند. گوشی های آیفون جدید شرکت اپل نیز برای اولین باز ضد آب شدند. در حقیقت سری آیفون ۷ توانسته‌اند مجوز IP67 را دریافت کرده و در برابر آب و گرد و غبار غیر قابل نفوذ شوند. البته ضد آب بودن آنها تا عمق یک متری به مدت ۳۰ دقیقه دوام خواهد شد. این موضوع برای کسانی که معمولا گوشی آیفون خود را همیشه این طرف و آن طرف می‌اندازند (شلخته هستند) بسیار مناسب خواهد بود.

کلید لمسی هوم گوشی

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

در گوشی های آیفون ۷ و ۷ پلاس اپل آن کلید فیزیکی همیشگی هوم آیفون ها حذف شده و به جای آن یک کلید لمسی قرار گرفته است. به منظور رساندن حس فشار دادن کلید، واکنشی از سوی سنسور تپتیک موجود در گوشی رخ خواهد داد. از این رو در هنگام کار کردن با آن متوجه لرزشی خاص خواهید شد.

با حذف سوکت جک هدفون خیلی از کاربران و همچنین منتقدان در ابتدا به این فکر افتادن که شاید این موضوع به دلیل ضد آب شدن گوشی و یا بزرگ کردن باتری دستگاه رخ داده باشد. اما با باز کردن قاب گوشی متوجه شدند که به جای آن یک حسگر تپتیک بزرگتر جای داده شده است.

باتری

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

ابعاد باتری در نسخه های مختلف آیفون ها متفاوت بوده است. گرچه این موضوع باعث نمی‌شود در مورد میزان دوام و شارژدهی گوشی قضاوت کنیم. بر اساس ادعای شرکت اپل، آیفون ۶ اس با ۱۱ ساعت پخش ویدئو یا ۱۱ ساعت عملکرد وای فای کمترین میزان شارژدهی را خواهد داشت. پس از آن آیفون اس ای و ۶ اس پلاس قرار دارند که ۱۳ تا ۱۴ ساعت کار با وای فای یا ۱۳ تا ۱۴ ساعت پخش ویدئو با یک بار شارژ کامل با استفاده از آنها ممکن خواهد بود. اما بالاترین میزان شارژدهی باتری به آخرین نسل آیفون ها تعلق دارد.

بر اساس موارد ذکر شده از سوی اپل گوشی های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به ترتیب دو ساعت و یک ساعت بیشتر از آیفون ۶ اس در حوزه های ذکر شده شارژدهی خواهند کرد.

فناوری شارژ سریع یا بیسیم

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

اگر به گوشی آیفونی نیاز دارید که به قابلیت شارژ سریع یا بیسیم مجهز باشد، باید بگوییم که هنوز آیفون مورد نظر تولید نشده است. در حقیقت هنوز هیچ کدام از گوشی های آیفون شرکت اپل حتی سری ۷ از فناوری شارژ سریع یا بیسیم پشتیبانی نمی‌کنند. گوشی های آیفون تنها با درگاه لایتنینگ شارژ می‌شوند و مدت زمان شارژ آنها نیز ثابت بوده و قابل افزایش نیست. برای شارژ کامل آیفون ها باید نزدیک به دو ساعت صبر کنید. در واقع مقایسه آیفون ۷ و ۷ پلاس با دیگر آیفون ها در این زمینه کاری بیهوده خواهد بود.

سامانه پرداخت اپل پِی 

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

قبلا شرکت اپل زیر بار قرار دادن NFC در گوشی های آیفون خود نمی‌رفت. اما هم اکنون تمامی این پنج نسخه جدید دارای سامانه پرداخت اپل پِی (Apple Pay) هستند.

تاچ آی دی 

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

تمامی این پنج گوشی از حسگر اثر انگشت اپل (تاچ آی دی) برخوردار هستند. حسگر تاچ آی دی (Touch ID) در کلید هوم این گوشی ها قرار داده شده است.

میزان حافظه داخلی

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

نسخه های ۶ اس و ۶ اس پلاس از نظر حداکثر میزان حافظه داخلی به ۱۲۸ گیگابایت محدود بودند. اما در سری آیفون ۷ این موضوع تغییر کرد و میزان حداکثری به ۲۵۶ گیگابایت افزایش یافت. حال آن که نسخه جت بلک آیفون ۷ و یا ۷ پلاس تنها دارای مدل های ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی هستند.

سیستم عامل

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

بر خلاف گوشی های اندرویدی که هر کدام دارای رابط کاربری های مختلفی هستند و نسخه های گوناگونی از اندروید بر روی آنها نصب است، گوشی های آیفون شرکت اپل همیشه به روز بوده و این کمپانی همیشه آخرین نسخه از سیستم عامل iOS خود را بر روی اکثر آیفون ها عرضه می‌کند. حال آن که برای گوشی های اندرویدی این موضوع به شرکت های تولید کننده گوشی مربوط می‌شود. هم اکنون هر پنج گوشی دارای سیستم عامل iOS 10 هستند. هر چند نمی‌دانیم آیفون اس ای با وجود نداشتن قابلیت های سخت افزاری تاچ سه بعدی چگونه این بخش از سیستم عامل را اجرا می‌کند.

حافظه رم

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

میزان حافظه رم در گوشی های آیفون نسل جدید همگی برابر با دو گیگابایت است. حال آن که نسخه آیفون ۷ پلاس از میزان حافظه رم سه گیگابایتی استفاده می‌کند.

چیپست

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

در مقایسه با آیفون ۷ و ۷ پلاس، نسخه های سری ۶ اس و اس ای از تراشه A9 اپل استفاده می‌کنند. اما سری جدید از نسخه بروزتر A10 بهره می‌برند. تراشه A10 از حداکثر فرکانس کاری بسیار بالای ۲.۳۴ گیگاهرتز برخوردار است.

تاریخ عرضه 

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

همان طور که در تصاویر بالا مشاهده می‌کنید، تاریخ عرضه قدیمی ترین گوشی به یک سال پیش برمی‌گردد.

قیمت پایه

مقایسه آیفون 7 و 7 پلاس با آیفون 6 ، 6 پلاس و آیفون SE

همان طور که مشاهده می‌کنید، در مقایسه با آیفون ۷ پلاس، آیفون ۶ اس پلاس از قیمت پایه کمتری برخوردار بود. زیرا هم اکنون این فبلت جدید ضد آب شده و از دوربین دوگانه برخوردار است. هر چند هم اکنون نسخه آیفون ۷ قیمتی برابر با  آیفون ۶ اس پلاس معادل ۶۴۹ دلار دارد. آیفون ۶ اس و اس ای نیز با قیمت های پایه کمتری به ترتیب ۵۴۹ و ۳۹۹ دلار، هزینه کمتری را برایتان در بر خواهند داشت. پس نتیجه می‌گیریم در مقایسه آیفون ۷ و ۷ پلاس با آیفون های سال پیش، گوشی های شرکت اپل کمی گرانتر شده‌اند.

در نهایت نظرتان در مورد مقایسه آیفون ۷ و ۷ پلاس با نسل پیش چیست؟ آیا از تغییرات به وجود آمده در این نسل (با توجه به قیمت آنها) راضی هستید؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶۴ دیدگاه

 1. سلام من بین دو تا آیفون گیر کردم
  آیفون ۶ اس پلاس و آیفون ۷پلاس دو تا کارکرده و ۱۲۸ گیگ
  آیفون ۶ اس پلاس بدون هیچ ضربه ای
  آیفون ۷ پلاس یه فرورفتگی کوچیک
  آیفون ۷ ۷ میلیون
  آیفون ۶ ۵ونیم
  کد وم
  دو تا هم از لحاظ داخلی ی سالم
  تروخدا جواب بدید

 2. دوستان الان آیفون ۷ و۷plus جک هدست نداره چطوری از هدست باید استفاده کردش؟؟؟

 3. سلام
  باطری ایفن ۷ چطوریه کیفیتش؟

 4. Slm….mn beine 6s plus v 7s plus mondam mishe rahnamaei konid….v inke migan 6 ha chanvaghatdige vase auploud barnamehash dochare s moshkel misham….v ya inke aslan sabr konm 7s plus biad?

 5. من الان بین گوشی ایفون ۶sپلاس و ایفون ۷گیر کردم کدوم بهتره ؟ لطفا جواب بدید

 6. سلام خدمت دوستان
  بنده قصد خرید یک گوشی بین دو نیم تا سه و نیم میلیون رو دارم اونم برای استفاده به مدت چهار پنج سال به نظر شما ios بهتره برای این مدت یا اندروید ودر رابطه با نوع گوشی هم اگر نظر خودتون رو بگین ممنون میشم.

 7. یه سوال داشتم لطفا اگه میدونید جواب بدید
  من شایعاتی شنیدم که ایفون ۷ اصل و غیره اصل داره
  از کجا باید بفهمم اصلی بودنشو؟ لطفا راهنماییم کنید

 8. سلام به همه من میخوام ایفون بخرم نمیدونم آیفون ۷ با حافظه ۱۲۸ بخرم یا سون پلاس ۳۲ گیگ بیشتر از پول این دوتا گوشی نمیخوام هزینه کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

 9. دوستان عزیز سلام
  اگر میخواین آیفون بخرید هیچکدومش ۶sنمیشه دنبال ۷یا۷پلاس نباشید من نزدیک به سه ماه تحقیق مداوم کردم آیفون شش اس بخرید با ۶۴گیگحافظه پسیمون نمیشین هم خوس دسته وهم عالی حالا نظر خودتون دیگه مهمه

 10. من میخوام ایفن ۷ بگیرم میگن دوتا شارژر داره درسته؟؟؟؟؟

 11. سلام.ببخشید میخواستم بگم ب نظرشما اپلseاز نظرظاهر ازاپل۷و ۷پلاس قشنگ تر نیست؟

 12. سلام ب تازگی سون پلاس گرفتم اما شارژش زود خالی میشه.بنظرتون چیکارکنم؟

 13. سلام . من آیفون ۷ به تازگی گرفتم و بسیار ازش راضی هستم.هم اندازه و هم قیمت ، اما دوستان اگه پولشو دارن و ابعاد بزرگ اذیتشون نمیکنه به نظرم ۷ پلاس گزینه بهتریه

 14. سلام به همگی میخواستم بگم اگه میخواین گوشی بگیرین ایفون ۷ پلاس بگیرین درسته کمی گرونه اما می ارزه برای من نامزدم خریده ازش خیلی ممنونم .یادتون نره ایفون ۷ پلاش عشقههههههه

 15. میشه زودتر بگین کدومو بخرم ۷ یا ۷پلاس

 16. سلام میخوام ایفون بخرم نمیدونم ۷ بخرم یا ۷پلاس کدوم ارزش داره

 17. من ٧ پلاس گلد دارم قبلش ۵ اس داشتم
  به نظرم این گوشى عالیه ،دوربین و کیفیتش
  درسته سنگینه و سایزش بزرگه اما آنقدر خوبى داره که راضى تون کنه
  به نظرم ١٢٨ هم کافیه
  براى خانم ها که گوشى رو تو کیف میزارن نه جیب پس سایزه ٧پلاس آزار دهنده نیست
  اماًمقایسه اندروید و ios اگر تا به حال اندروید کسى داشته و فکر میکنه کار باهاش راحت تره سخت در اشتباهه به نظر بنده کافیه کار با ios رو یک بار امتحان کنید اونقدر هم که شنیدید سخت نیست
  در ضمن کسى که ios داشته دیگه نمیتونه اندروید دشت بگیره ( خوب به کلاسش بر میخوره ?)
  آهان کسى هم تا به حال نشنیده آیفن گوشیاش بترکه

 18. مطالبتون خیلی به دردم خورد خیلی کامل بود من بین ایفون۷وایفون۷پلاس گیر کردم شایعه های مختلفی هم در باره این دو هست اگه میشه توضیح مختصری درباره این دو بدین ممنون میشم…!

 19. سلام داداش خسته نباشید … لطف میکنی اگه به این سوال جواب بدی … من قصد خرید ی گوشی ایفون دارم نظرمم روی ۶s با ظرفیت ۶۴ هس … یا ۷ با حافظه ۳۲ … متاسفانه تو بازار هر جا میرم میگن ۶s ها دیگه نوش وجود نداره همه کار کردن … میام سمت ایفون ۷ میگن اینا دو سرین مواظب باش سرت کلاه نره و عمارات نگیریو ی کد هس بررسی کن … بعد یکی میگه ۳۲ گیگ کمه واسه ایفون بهتره ۶۴ داشته باشی … من فقط ی چنتا برنامه میزنم با یکی دو بازی پر حجم … عکسو فیلمم طبیعتا به مقدار ۱۰ گیگ هس همیشه … الان ۳۲ گیگ خوبه واسم ؟… بعضیام میگن حافظش زود پر میشه مثه اندروید نیس … قیمت هاشونم فقط ۵۰ تومن فرق داره … شدیدا گیر کردم کدوم بگیرم … یعنی هزینه اضافه هم نمیخوام بکنم … تو بررسی های شمام چیزی که زیاد به چشمم اومد نداشتن لرزشگیر تو ۶s بود … ضد حال بود … ولی بازم اینو نمیدونم چقدر تار میندازه چون با گوشی که لرزشگیر نداره اصلا نمیتونم عکس بندازم همش تار … این چه شکلیه زیاد به چشم نمیاد ؟ … لطفا ی جوابی بهش بدین …

 20. سلام دوستان.من نمیدونم ایفون۷ بخریم یا ۷ پلاس؟،،تو رنگشم موندم..میگن مشکیا ک خش میوفته و پوستش بلنو میشه…بین گلد و رز گلد موندن…تو رو خدا همه نظر بدن

 21. سلام ببخشید میخواستم بدونم iphone 6s plus خوبه یا ۷plus

 22. سلام
  من قصد خرید آیفون۷ دارم ولی اینطور که خوندم آیفون۷ پلاس خیلی قابلیتاش بیشتره..ولی خیلی بزرگه ابعادش نمیدونم چیکار کنم فقط مشکلم اندازشه حس میکنم مثل تبلته اصلن!!بنظرتون چیکار کنم?

  • دوست عزیز اندازه خیلی مهمه، هرچند بعد از یه مدت عادت میکنید به نمایشگر بزرگتر، ولی اگه تا به حال گوشی‌های بزرگتر از ۵ اینچی نداشتید، تشریف ببرید فروشگاه و از نزدیک ابعاد ۷ پلاس رو ببینید و با دقت خرید بکنید.

 23. سلام من قصد خرید ایفون ۷ با رم ۲۵۶ دارم و شنیدم سرعت وعلکرد این رم ها پایینتر از سایر رم های کمتر هست، می خواستم بدونم صحت داره؟؟؟

 24. شارژرش چطور ؟تغییر کرده؟

 25. میخواستم بدونم که کابل شارژر ایفون ۷بانسلهای قبل تغییری کرده؟

 26. ایا ایفن سون صفحه نمایشی بزرگ داره یا سیکس اس

 27. گی داری یا سیکس اس …ممنون از راهنماییتون

  وال داشتم در مورد این که ایا ایفون سون صفحه نمایش بزد

 28. ببخشید من کمی هم عجله دارم. اگر جوابمو زود بدید بی نهایت ممنون می شم

  • سلام. درمورد سوال آخرتون باید بگم خیر، آیفون ۷ نه تنها چیزی کم نداره بلکه یه سر و گردن بالاتر از ۶ اس هست. سوال اولتون هم باید بگم آیفون ۲۰۱۷ معمولا شهریورماه معرفی میشه و تو پاییز میاد بازار. تا به بازار ایران برسه کمی طول می کشه و تا حباب قیمتیش هم بشکنه کمی بیشتر باید صبر کنید. قطعا تا اون موقع حرف و حدیث های آیفون ۲۰۱۸ شنیده میشه و شما وسوسه میشید برای خرید اون. پس نظر بنده اینه که شما دو تا راه دارید؛ یکی اینکه همین الان آیفون ۷ رو بخرید و لذت ببرید از خریدتون، و راه دوم اینه که حدود ۸ تا ۱۰ ماه صبر کنید تا آیفون ۲۰۱۷ با قیمتی معقول وارد بازار بشه. اگر عجله دارید (که می بینم دارید) پس همین الان آیفون ۷ بخرید و خلاص.
   پیروز باشید

  • عجله نکن عجقم عجله کار شیطونه

 29. سلام. چقدر جامع و کامل و خوب توضیح دادید. من راستش می خوام آیفون ۷+ بخرم. اما یه سری دوستان می گن صبر کن سریs آیفون ۷ بیاد بهتره . من راستش خب هزینه برام مهمه و دوست دارم با توجه به هزینه ای که میکنم گوشی خوبی بخرم. به نظرتون آیا این که نخرم تا سری s بیاد نظر درستیه؟ و آیا مثلا آیفون ۷+ الان چیزی نسبت به ۶s کم داره؟

 30. از خارج از کشور میخان واسم ی گوشی بفرستن
  Samsung s7 adge 32Gig
  iphone s7 plus
  کدو بهتره؟؟؟

  • درود بر شما
   انتخاب بین دو گوشی مطرح از دو پلتفرم اندروید و آی او اس یک انتخاب کاملا سلیقه ای و بسته به نیازهای کاربر هست. هردوی این گوشی ها بهترین های سال هستن و شما از خرید هیچکدوم پشیمان نخواهید شد اما باز هم تاکید میکنم که بستگی به سلیقه شما داره که به آیفون گرایش داشته باشید یا پرچم دار اندرویدی سامسونگ.
   موفق باشید

  • من اگه جات بودم ۷پلاس میخواستم من الان خودم هر چی دارم اپله ساعت گوشی لب تاب و….. واقعا عالیه اپل مخصوصا گوشی جدیدم ۷ پلاس من ۱ سال به سامسونگ خریدم کادو دادم رفت فقط وسایل خانگی

 31. آقایون داداشام:
  من میخام گوشی بخرم
  تو سه راهی گیر افتادم
  iphone7plus128Gig
  Samsungs7adge32Gig
  SamsungNote5
  کدوم بهتره؟؟؟

 32. Iphone 7 foqoladeh hast keyfiyate dorbin va sensore larzeh giresh tafavato ba iphone 6 hes mikonid

 33. من نمی دونم آیفون ۷یا ایفون۷پلاس کدوم بهتره راهنمایی کنید

 34. ممنون بابت توضیح ساده و کاملتون

 35. Dadash damet garm kheyli komak kardi faghat raste migan nasle 7 moshkele sakht afzari dare misooze o ina??!!

 36. سر دوراهی‌گیر کردم ایفون سیکس دارم بین ۷ و ۷plus تفاوت قیمت یک میلیونه که کم هم نیست نمیدونم کدومو بگیرم ??