فولکس واگن ID

آغاز به کار نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۶: فولکس واگن ID معرفی شد

نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۶ از روز پنجشنبه آغاز به کار کرد و تمامی خودروسازان بزرگ جهان در آن حضور خواهند داشت. Volkswagen نیز با حضور در این نمایشگاه خودروی فولکس واگن ID را معرفی کرده است.

نمایشگاه پاریس یکی از مهمترین رویدادهای بین‌المللی در زمینه صنعت خودروسازی به شمار می‌رود. این نمایشگاه که در زبان فرانسوی Mondial de l’Automobile نام دارد، قدیمی‌ترین نمایشگاه در نوع خود است. در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۶ تمرکز بر خودروهای الکتریکی و پاک بوده و خودروسازان بزرگ جهان مانند مرسدس بنز، آئودی، جگوار، فراری، بی ام دبلیو، نیسان، پژو، رنو و پورشه از جدیدترین محصولات خود رونمایی خواهند کرد.

فولکس واگن ID

کمپانی فولکس واگن نیز با خودروهای جدید خود به این نمایشگاه آمده است. این کمپانی پیش از افتتاح نمایشگاه پاریس ۲۰۱۶ اولین نمونه از نسل جدید خودروهای الکتریکی خود را معرفی کرد. این خودروی هاچ بک با نام Intelligent Drive به معنی خودروی هوشمند معرفی شده که آن را به اختصار ID نام‌گذاری کرده‌اند.

پیش از این فولکس واگن در جریان نمایشگاه CES از پلتفرم اختصاصی خود با نام MEB در مدل مفهومی Budd-e رونمایی کرد. به گفته مسئولان کمپانی قرار است نسل جدید خودروهای الکتریکی فولکس واگن بر روی این پلتفرم تولید شود. در پلتفرم MEB موتور الکتریکی بر روی اکسل خودرو و باتری‌ها نیز در کف اتومبیل قرار می‌گیرند.

چندی پیش خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه فولکس واگن در خصوص میزان آلایندگی خودروهای دیزلی خود مخفی کاری کرده و اکنون این خودروساز بزرگ قصد دارد تا با معرفی خودروهای جدید الکتریکی آبروی از دست رفته خود را بازگرداند. شنیده‌ها حاکی از آن است که فولکس واگن تا سال ۲۰۲۵ حدود ۳۰ خودروی الکتریکی را به بازار عرضه خواهد کرد که احتمالاً چند مورد از آنها خودروهایی بر مبنای ID خواهند بود. سدان ها، خودروهای شاسی بلند و مدل‌های اسپرت دیگر مدل‌هایی هستند که در آینده توسط این شرکت خودروساز آلمانی معرفی می‌شوند.

فولکس واگن ID

عرضه خودروی فولکس واگن ID در سال ۲۰۲۰

خودروی الکتریکی ID به عنوان پیشگام برنامه کمپانی فولکس واگن به تولید انبوه رسیده و در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد. فولکس واگن ID با موتور الکتریکی ۱۶۷ اسب بخار خود، شعاع حرکتی بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر داشته و باتری آن در عرض پانزده دقیقه به میزان هشتاد درصد شارژ می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*