منظره طلوع و افول زمین از ماه

ویدیویی بسیار دیدنی از منظره طلوع و افول زمین از ماه

این تصاویر، ساختگی، جلوه‌های ویژه یا سکانسی از بازی No Man’s Sky نیست بلکه یک فیلم واقعی از ماه و زمین است که فضاپیمای ژاپنی کاگویا در اکتبر 2008 آن را ضبط کرد. این فیلم با یک جفت سنسور 2.2 مگاپیکسلی HDTV گرفته شده و اولین تصاویر اچ دی از نزدیک‌ترین همسایه زمین است. از سال 2007 تا 2009 میلادی سه کاوشگر ژاپنی به اکتشافات فضایی در ماه پرداختند و گنجینه‌ای از اطلاعات به همراه تصاویر زیبا را تهیه کردند. چندی پیش آژانس فضایی ژاپن این تصاویر زیبای ضبط شده توسط کاوشگران خود را منتشر کرد که در این ویدیوها می‌توانید منظره طلوع و افول زمین از ماه را مشاهده کنید.

ویدیوهای کوتاه و زیبا از منظره طلوع و افول زمین از ماه

منظره طلوع زمین و سیاره زهره از دید کاوشگر کاگویا در ماه

منظره افول زمین همراه با تابش شدید از دید کاوشگر کاگویا در ماه

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. سلام کاش یه دگمه دانلود رو هم به ویدیو ها اضافه کنید خیلی خوب میشه

  2. بسیار زیبا . اگه یه موجود معمولی و بدون علم و ابزار اگر روی کره ماه زندگی بکنه و هر روز شاهد این منظره باشه آیا تصورش رو هم میتونه بکنه که روی سیاره مقابلش ( زمین ) حیات وجود داره و میلیاردها میلیارد جاندار بر روی آن زندگی میکنند ؟ و دید ما انسانها هم در مورد اجرام و سیارات دور دست آسمانی همینطوره .

    • قطعا همینطوره که میگین.اصلا چرا بهتر نمیگین.ما بر روی منظومه شمسی زندگی میکنیم جایی که ستاره ای به نام خورشید توی مرکزش قرار داره.حال فکرش رو بکنین چند ستاره وجود داره؟جمع همه این ستاره ها یک کهکشانو تشکیل میده به نام کهکشان راه شیری.حال چند کهکشان وجود داره؟جمع همه این کهکشان ها چیزی رو تشکیل میده به اسم ابر خوشه ای لانیاکیا.این ها همه با علم امروز تونستن کشف بشن یعنی هنوز هم جای اداه داره.با این وجود سخته بخوایم بگیم ما تنهاییم اما باز هم نظریه ما تنهاییم از بین نمیره ولی ضعیف تر هست.