فروش گوشی های هوشمند در سال 2016

فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ دست کم ۶.۶ درصد افزایش یافته است

بر کسی پوشیده نیست که گوشی‌های هوشمند اکنون به جزو لاینفک زندگی روز مره تبدیل شده‌اند، به طوری که نبود این وسایل برای بسیاری از افراد غیرممکن است. بر همین اساس، جدیدترین آمارهای منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی GfK نشان می‌دهد که فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ دست کم ۶.۶ درصد افزایش یافته است.

آمار ارقام منتشر شده توسط موسسه GfK، نشان می‌دهد که افزایش فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ مدیون بازارهای نوظهور و پتانسیل بالایی همچون کشور چین است. همچنین تخمین زده می‌شود که تا پایان سال ۲۰۱۶ مجموع گوشی‌های فروخته شده در جهان به مرز ۱.۴ میلیارد عدد برسد.

چین در حال حاضر دارای سهم عظیمی از بازار فروش گوشی های هوشمند است، تقریبا از هر ۳ گوشی فروخته شده در جهان، یکی از آن‌ها به چینی‌ها می‌رسد. به طور کلی فروش گوشی‌های هوشمند در چین نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است. از دیگر بازارهای در حال پیشرفت گوشی همراه می‌توان به بازارهای اروپای شرقی و مرکزی، خاورمیانه و شرق آفریقا و کشورهایی مانند هند، ویتنام و فیلیپین نام برد.

در سوی دیگر از جمله بازارهای در حال اشباع فروش گوشی هوشمند می‌توان به کره جنوبی، غرب اروپا، آمریکای شمالی، ژاپن و استرالیا اشاره کرد. هرچند در این گزارش از چین به عنوان اصلی‌ترین دلیل رونق بخشی به افزایش فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ یاد شده، با این حال پیش‌بینی می‌شود که این سهم در سال آینده ۳ درصد کاهش یابد، با این حال فروش این محصولات سرانجام پس از چندین سال رکورد در بازار آمریکای لاتین، بار دیگر رونق یابد.

فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ سیر صعودی خواهد داشت

لازم به یادآوری است که چندی پیش نیز وب سایت Gartner پیش بینی کرده بود که فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ به طور میانگین ۱.۲ درصد رشد داشته باشد و تعداد گوشی‌های فروخته شده از ۱.۸ میلیارد دستگاه به ۱.۹ میلیارد افزایش پیدا کند. از سویی دیگر پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۱۸ نیز بازار گوشی‌های هوشمند ۱.۲ درصد پیشرفت کرده و ۱.۹۳ میلیارد دستگاه به فروش برسد.

در همین راستا و بر اساس اطلاعات آماری ذکر شده، میزان فروش تبلت در پایان سال جاری ۹.۷ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. در حقیقت در سال ۲۰۱۵ حدودا ۱۹۶ میلیون تبلت به فروش رفت اما امسال برآورد می‌شود این میزان به ۱۷۷ میلیون دستگاه کاهش پیدا کند. هرچند در سال ۲۰۱۷ فروش این سری از محصولات باز هم رشد منفی خود را تجربه خواهند کرد اما با شیبی بسیار کمتر از سالی خواهد بود که ماهای پایانی آن را سپری میکنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*