آخرین مطالب
0
امروز
فروش ساعت هوشمند

عدم موفقیت سامسونگ در بازار فروش ساعت هوشمند طی سه ماهه گذشته

با توجه به آماری که امروز منتشر شد، بسیاری از افراد بر این باور هستند که سامسونگ در فروش ساعت هوشمند شکست خورده است؛ اما به نظر می رسد این گونه نخواهد بود چرا که سامسونگ به تازگی از ساعت جدید خود به نام گیر اس 3 رونمایی کرده و هنوز آن را روانه بازار نکرده است؛ در واقع آمار فروش واقعی ساعت های هوشمند این شرکت کره‌ای را باید در سه ماهه چهارم سال جاری قضاوت کرد.

روز گذشته در یک مطلب به فرمانروایی اپل در حوزه فروش ساعت هوشمند با وجود تنزل شدید در فروش جهانی گجت های پوشیدنی اشاره کردیم. همانطور که گفته شد، شرکت تحقیقاتی IDC در تازه‌ترین آمار و ارقام منتشر کرده خود متذکر می‌شود که فروش ساعت هوشمند در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته با کاهشی 51.6 درصدی همراه بوده است. طی این سه ماهه 2 میلیون و 700 هزار ساعت هوشمند در بازارهای جهانی به فروش رفته است که این میزان نسبت به فروش 5 میلیون و 600 هزار ساعت در سال گذشته کاهش بسیار شدیدی را به خود دیده است.

در ادامه این گزارش ذکر شده سامسونگ پس از اپل و گارمین، تنها با فروش 400 هزار ساعت رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. همین قضیه شاید باعث شود که علاقه‌مندان به حوزه تکنولوژی تصور کنند سامسونگ بر خلاف آمار موفق فروش گوشی های هوشمند خود، در فروش ساعت هوشمند شرایط بدی را سپری می‌کند. درواقع این آمار بدان معنا نیست که سامسونگ با عدم استقبال عمومی برای فروش گجت های پوشیدنی خود روبه رو شده ، چرا که این شرکت به تازگی از نسل جدید ساعت های هوشمند خود، گیر اس 3 رونمایی کرده و هنوز آن را روانه بازار نکرده است.

فروش ساعت هوشمند گیر اس 3 و شانس سامسونگ برای کسب جایگاه اول بازار

این آمار مربوط به نسل گذشته این ساعت، گیر اس 2 بوده و فروش کم 400 هزار دیوایس از آن نشان می‌دهد که طرفداران غول کره‌ای دنیای فناوری همچنان در انتظار آغاز فروش ساعت هوشمند Gear S3 هستند. سامسونگ تا بدین لحظه تاریخ دقیقی را برای عرضه تازه‌ترین گجت پوشیدنی خود اعلام نکرده، ولی به نظر می‌رسد که اواسط ماه نوامبر (اواخر آبان ماه) نخستین موج فروش ساعت هوشمند جدید گیر اس 3 آغاز شود. با توجه به امکانات بیشتری که این ساعت هوشمند نسبت به نسل گذشته خود ارائه می‌کند، انتظار می‌رود که با آغاز فروش آن شاهد وضعیت کاملا متفاوتی در سه ماهه چهارم بازار ساعت های هوشمند باشیم و سامسونگ رقابت اصلی خود با شرکت اپل را در این حوزه از سر گیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*