ویژگی‌های جدید سیستم عامل iOS 10.1

۵ ویژگی برتر اضافه شده به سیستم عامل iOS 10.1 را بشناسید

سرانجام نسخه نهایی سیستم عامل iOS 10.1 منتشر شد و اپل قابلیت‌های جدیدی همچون حالت عکاسی پرتره برای آیفون ۷ پلاس همراه با چندین مشکل رفع‌شده و توییک را به ارمغان آورده است. همچنین به طور کلی با نصب این به‌روزرسانی شاهد بهبود در پایداری و عملکرد بهتر دیوایس خواهیم بود.

تا پیش از این کاربرانی که نسخه بتا این به‌روزرسانی را نصب کرده بودند، می‌توانستند تا حدودی از حالت پرتره آیفون خود استفاده کنند، اما در نسخه نهایی سیستم عامل iOS 10.1 این حالت بهبود یافته و می‌توانیم حالا دیگر به عنوان یک ویژگی اصلی از آن یاد کنیم. در ادامه با معرفی ۵ ویژگی برتر اضافه شده به این سیستم عامل همراه ما باشید.

ویژگی‌های جدید سیستم عامل iOS 10.1

۱ – حالت پرتره برای آیفون ۷ پلاس

طی برگزاری مراسم بزرگ رونمایی از آیفون ۷ در سپتامبر گذشته، اپل از قابلیت جدیدی به نام “Portrait Mode” رونمایی کرد که به کاربران آیفون ۷ پلاس اجازه می‌دهد تصاویری پرتره با قدرت یک دوربین DSLR را تهیه کنند. این ویژگی در واقع تکنیک جدیدی را برای شبیه‌سازی افکت عمق میدان در خود جای داده است که منجر می‌شود پس زمینه سوژه همانند عکاسی با دوربین‌های حرفه‌ای به نظر برسد و در عین حالی که سوژه شما به طور کامل شفاف است، پس زمینه کاملا تار خواهد شد.

ویژگی‌های جدید سیستم عامل iOS 10.1

این قابلیت به لطف دو دوربین پشتی آیفون ۷ پلاس، تنها مخصوص این گوشی هوشمند اپلی خواهد بود؛ بنابراین صاحبان دیگر گوشی‌های این شرکت از تجربه کار با آن بی‌نصیب خواهند ماند.

۲ – پاسخ به Bubble و افکت‌های تمام صفحه در آی مسیج

آیا تا به حال یک پیام همراه با افکت تمام صفحه برای تولدتان و یا مناسبت‌های دیگری دریافت کرده‌اید که قصد داشته باشید در زمانی دیگر به آن پاسخ دهید؟ بی‌شک تا به حال نمی‌شد اما حالا با سیستم عامل iOS 10.1 شما این قابلیت را خواهید داشت. تنها کافی‌ست بر روی دکمه “Replay” زیر پیام حاوی افکت خود ضربه بزنید و بار دیگر آن انیمیشن‌های جذاب را نیز مشاهده کنید.

ویژگی‌های جدید سیستم عامل iOS 10.1

۳ – افکت‌های آی مسیج را حالا با فعال کردن Reduce Motion نیز می‌توانید ببینید

تا پیش از این کاربران قادر به تماشای افکت‌های پیام‌هایشان در صورت روشن بودن “Reduce Motion” نبودند، اما حالا می‌توانند حتی با فعال بودن این گزینه نیز به تماشای این پیام‌ها بپردازند.

ویژگی‌های جدید سیستم عامل iOS 10.1

۴ – اضافه شدن قابلیت‌های بیشتر به ردیاب فعالیت معلولین

اپل واچ یکی از اصلی‌ترین دیوایس‌ها با قابلیت ردیابی تناسب اندام است که افراد معلول را نیز به پیگیری فعالیت‌های فیزیکی روزانه تشویق می‌کند. با انتشار سیستم عامل آی او اس ۱۰ و واچ او اس ۳.۰، ردیابی دستی تناسب اندام مخصوص افراد با ویلچر و سایر تنظیمات دیگر را به ارمغان آورد تا این افراد بتوانند به اهداف ورزشی و تناسب اندام خود دست یابند.

ویژگی‌های جدید سیستم عامل iOS 10.1

همراه با سیستم عامل iOS 10.1 هر دو قابلیت راه رفتن و دویدن با ویلچر نیز به لیست ویژگی‌های این بخش اضافه شده است.

۵ – بهبود قابلیت حمل و نقل

شهروندان سه شهر بزرگ ژاپن به نام‌های توکیو، اوساکا و ناگویا اینک می‌توانند از پشتیبانی‌های جذاب اضافه شده به بخش حمل و نقل نقشه در سیستم عامل iOS 10.1 لذت ببرند. از این امکانات می‌توان به انواع متروها، بزرگ راه‌ها، معبرها و غیره اشاره کرد.

ویژگی‌های جدید سیستم عامل iOS 10.1

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*