گوشی های تاشو سامسونگ ابهام بازار

آیا گوشی های تاشو سامسونگ بازار مطمئنی پس از عرضه خواهند داشت؟

گوشی های تاشو سامسونگ به احتمال زیاد بازار مناسبی در آینده نخواهند داشت و چشم انداز این شرکت نسبت به بازار این مدل از گوشی ها مبهم است. بر این اساس ممکن است این غول فناوری جهت خود را از گوشی های تاشو به سمت تبلت های تاشو تغییر دهد.

اخیرا عکس‌هایی از یک مدل گوشی سامسونگ منتشر شده که بر اساس شایعات گلکسی X نام دارد و در جرگه گوشی های تاشو سامسونگ قرار خواهد گرفت که در آینده وارد بازار می‌شوند. به طور کلی گوشی‌های تاشو دو ویژگی مشخص دارند؛ این گوشی ها به دلیل قابلیت تاشوندگی دارای صفحه نمایش بزرگتر و در عین حال قابل حمل هستند، اما به نظر می رسد سامسونگ امیدی به بازار این مدل از گوشی ها ندارد.

گوشی های تاشو سامسونگ و ابهام بازار

هر چند برآوردهای دیگری مبنی بر اینکه سامسونگ فاقد فناوری تولید گوشی های تاشو است صورت گرفته، اما احتمال قوی‌تر آن است که سامسونگ به تمایل مشتریان جهت خرید این دسته از اسمارت فون‌ها مطمئن نیست، زیرا به نظر می‌رسد این غول کره‌ای در اوخر سال آینده قادر باشد گوشی های تاشو را به تولید انبوه برساند.

اگر سامسونگ تمایلی در بازار برای استفاده و خرید نمایشگرهای تاشو نبیند، به احتمال بسیار زیاد این امکان را در گوشی های خود قرار نخواهد داد، بلکه در ابتدا آن را بر روی تبلت های خود امتحان خواهد کرد. چرا که به طور موثری تولید تبلت های تاشو راحت‌تر از گوشی تاشو خواهد بود. پنل‌های بیرونی در تبلت های تاشو متفاوت از گوشی های تاشو هستند، زیرا این پنل‌ها در تبلت های تاشو از شعاع انحنایی بزرگتری استفاده می‌کنند و لذا تولید آنها راحت تر است.

در حدود یک ماه پیش، شرکت صنایع کولون از برنامه ریزی خود برای تولید انبوه فیلم های پولیمیدی شفاف موسوم به CPI رونمایی کرد که قرار است به زودی جایگزین شیشه سخت بکار رفته در اسمارت فونها و تبلت های فعلی شود. تولید انبوه این فیلم‌ها در سال ۲۰۱۸ آغاز می‌شود که در نوع خود انقلابی در تولید دیوایس‌های جدید با قابلیت تاشوندگی در یک یا چند نقطه را به پا می‌کند؛ هرچند فعلا نباید انتظار تولید باتری‌های تاشو را داشته باشیم. در حال حاضر شرکت سامسونگ در تصمیم گیری‌های کلان خود بسیار محتاط است و علت آن نیز شکست این شرکت در معرفی گلکسی نوت ۷ و تراژدی‌های پی‌در‌پی آن بود. این محافظه کاری را هم در تولید محصول جدید و ویژگی‌های آن و هم در بازخوردهای بازار نسبت به محصولات احتمالی آینده می‌بینیم.

هر چند در خصوص تصمیم این شرکت برای تولید یا عدم تولید گوشی های تاشو نمی‌توان با اطمینان سخن گفت؛ اما آنچه مبرهن است اینکه به این زودی شاهد معرفی چنین دیوایس‌هایی از سوی سامسونگ نخواهیم بود. نظر شما چیست؟ آیا تبلت ها و گوشی های تاشو دارای بازاری مطمئن در آینده هستند؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. مبهم چیه؟
    خیلی هم روشنه.
    اگر امکانات پرچمدارو داشت من حتماً طالبم