سرویس Streetview Player

تماشا کنید: گشت و گذار در خیابان‌های مختلف جهان با سرویس Streetview Player

همواره سرویس استریت ویو (Street View) شرکت گوگل (Google) یکی از بهترین ابزارهایی‌ست که امکان مشاهده مکان‌های مختلف سراسر جهان از طریق شبکه اینترنت را فراهم می‌کند. شاید تنها کاستی این سرویس، عدم امکان مشاهده مسیرهای مختلف و حرکت در خیابان‌ها باشد. اما به‌لطف تلاش‌های Brian Folts و توسعه سرویس Streetview Player ، حالا امکان قرارگیری تصاویر مختلف کنار یکدگیر و گذشت و گذار در خیابان‌های گوگل مپس (Google Maps) فراهم شده است.

در سایت رسمی Brian Folts و صفحه مربوط به این سرویس، کاربران می‌توانند با مشخص کردن دو نقطه به عنوان مبدا و مقصد، خیابان‌های سرویس استریت ویو را به شکل جذاب‌تری مشاهده کنند. به‌علاوه امکان اعمال تنظیمات بیشتر و پیشرفته‌تر همچون نرخ فریم یا حالت سفر مثل دوچرخه‌سوازی، رانندگی، پیاده‌روی یا گذر گردن نیز وجود دارد.

البته Google Maps Streetview Player نمی‌تواند بهترین پلاگینی باشد که تاکنون برای سرویس استریت ویو طراحی شده و شاید ایراداتی مثل عدم نمایش خودکار نام مکان‌های مختلف در آن دیده شود. اما شکی نیست که استفاده از آن می‌تواند نسبت به کلیک کردن بر روی مکان‌های مختلف با ماوس، کارآمدتر باشد. همچنین این امکان برای کاربران وجود دارد که در صورت تمایل، ویدیوهای خود را به صورت فایل متحرکت گیف (GIF) استخراج کنند.

این سرویس می‌تواند در موارد بسیاری به کاربران کمک کند؛ به عنوان مثال پیش از انتخاب مسیری برای پیاده‌روی، می‌توانید شرایط آن خیابان و مناسب بودن آن با کفش‌هایتان را مشخص کنید. به‌علاوه ممکن است برخی از کاربران بخواهند برای تجدید خاطرات خود، جاده‌های قدیمی را همراه با دوستان خود نگاه کنند. شاید کمی عجیب باشد که خود سرویس استریت ویو چنین قابلیتی را ندارد، اما سرویس Streetview Player می‌تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد.

هر چند سرویس Streetview Player تنها ابزاری نیست که کاربران به کمک آن می‌توانند خیابان‌ها و مکان‌های مختلف را رصد کنند و پیش‌تر نیز سرویسی جامع‌تر همچون RouteView در اختیار کاربران قرار گرفته است، اما شاید عملکرد روان‌تر و بهتر سرویس Streetview Player توجه استفاده‌کنندگان را بیشتر جلب کند.

در نهایت، Brian Folts با توسعه اپلیکیشن مخصوص این سرویس برای سیستم عامل اندروید، امکان استفاده از آن در گوشی‌های موبایل را نیز فراهم نموده است. ویدیویی که در ادامه قرار گرفته، شما را با این سرویس آشنا خواهد کرد.

آشنایی با عملکرد سرویس Streetview Player

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*