پتنت تلویزیون هولوگرافیک سامسونگ ثبت شد

پتنت تلویزیون هولوگرافیک سامسونگ ثبت شد

پتنت تلویزیون هولوگرافیک توسط شرکت سامسونگ ثبت شد. این شرکت نگرش‌های چندگانه و پیچیده‌ای در خصوص تلویزیون‌های آینده و قابلیت‌های آنها دارد. یکی از چشم‌اندازهای سامسونگ در این زمینه، ساخت تلویزیون‌های هولوگرافیک است.

چندی پیش شاهد ثبت پتنتی از این شرکت بودیم که مربوط به یک تلویزیون scrollable بود، اما اکنون پتنت دیگری از این شرکت ثبت شده که بیانگر رویای سامسونگ برای ساخت تلویزیون هولوگرافیک است.

تلویزیون‌های هولوگرافیک، ادامه‌دهنده راه تلویزیون‌های سه‌بعدی هستند که چندان هم با استقبال مشتریان روبرو نشد. تلویزیون سه‌بعدی تلویزیونی است که تصاویر یا فیلم‌ها را با استفاده از فناوری‌های سه‌بعدی و عینک‌های مخصوص به صورت برجسته نشان می‌دهد، اما در تلویزیون هولوگرافیک بینندگان می‌توانند یک شی و یا شخص واقعی را روی صحنه ببینند در حالی که با تصویر شی و شخص مجازی در تعامل هستند.

پتنت تلویزیون هولوگرافیک و غلبه بر مشکلات تلویزیون‌های سه‌بعدی

سامسونگ در این پتنت به شدت تلاش می‌کند تا مشکلات و چالش‌های تلویزیون‌های سه‌بعدی را توضیح دهد. براساس توضیحات ارائه شده توسط این شرکت، تلویزیون‌های سه‌بعدی از روش اختلاف منظر دو چشمی (binocular parallax) بهره می‌بردند که امکان افزایش ویوپوینت را مشکل می‌ساخت. همچنین در کاربر احساس نوعی خستگی ایجاد می‌کرد که علت آن نیز تفاوت بین برداشت مغز از عمق و تمرکز چشم بود. اما روش نمایشی هولوگرافیک که از روش full parallax استفاده می‌کند، عمق دریافتی توسط مغز و نیز فوکوس چشمی را با هم تطابق می‌دهد.

در این پتنت به جزییات بسیاری در خصوص پیش‌نیازهای تولید تلویزیون هولوگرافیک پرداخته شده است، حتی اشاره شده که این تلویزیون به احتمال زیاد شامل یک واحد ردیاب حرکات چشم هم خواهد بود که حرکت مردمک چشم را ردیابی می‌کند.

اما از همه مهمتر این‌که در صورت تولید این تلویزیون، برای نخستین بار تماشگر مجبور نیست تا به صفحه نمایش تلویزیون نگاه کند، بلکه فناوری هولوگرافیک تجربه تماشای تلویزیون بی نیاز از صفحه نمایش و به صورت تمام‌نگاری را در اختیار بیننده قرار می‌دهد.

این پتنت توسط دفتر US Patent and Trademark منتشر شد، اما توجه داشته باشید که ثبت یک پتنت ضرورتا به معنای تحقق آن نیست. این‌که سامسونگ قادر باشد تجربه تماشای تلویزیون هولوگرافیک را در اختیار همه قرار دهد، ممکن است تا مدت‌ها در هاله ای از ابهام باقی بماند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه