تست سقوط آیفون 7

تماشا کنید: تست سقوط آیفون 7 از چندین ارتفاع‌ مختلف

پرچمداران گوشی‌های هوشمند قیمت بسیار بالایی را از کاربران برای خرید طلب می‌کنند و از آنجایی که حساسیت برای سالم نگه داشتن یک گوشی معمولا به اشتباه و بروز یک اتفاق ناگوار ختم می‌شود، کاربران دوست دارند تا پیش از خرید، از توان گوشی مورد نظرشان در برابر ضربات احتمالی مطمئن شوند؛ هر کاربر حداقل یک بار رها شدن گوشی از دستش را تجربه کرده است، اما این اتفاق برای یک گوشی گران‌قیمت می‌تواند گران تمام شود، چرا که هزینه تعمیر صفحه نمایش یا بدنه گوشی معمولا نیمی از هزینه کل خواهد بود. کاربران مشتاق، با تست سقوط آیفون 7 (iPhone 7) می‌خواهند توان جدیدترین محصول اپل را در برابر ضربات سهمگین بسنجند.

تست سقوط آیفون 7

مدتی قبل یکی از سازندگان قاب محافظ آیفون با نام موس لیمیت‌لس (Mous Limitless)، برای نشان دادن توان محصولاتش در حفظ جان جدیدترین محصول اپل، به یک فروشگاه وارد شده و بعد از خرید یک آیفون 7، تمام تلاششان را برای نابود کردن گوشی کردند؛ در این تست سقوط آیفون 7 که نظر بسیاری از کاربران را در سراسر دنیا به خود جلب کرد، آن‌ها گوشی را از ارتفاع‌های مختلف رها کرده و حتی در آخر برای زدن تیر خلاصی، آن را به شدت به زمین کوبیدند، اما در نهایت تعجب خود گوشی هیچ خراشی برنداشت، نه صفحه نمایش و نه بدنه:

سازنده تصمیم گرفت تا باز هم توان محصول خود را در محافظت همه‌جانبه از گوشی، با تست سقوط آیفون 7 دیگری نشان دهد، به همین منظور به بالای یک بالابر 40 فوتی (حدود 12 متر) رفته و گوشی را بر روی آسفالت خشک پرتاب کرد. تست سقوط آیفون 7 باز هم موفقیت‌آمیز بود و گوشی قربانی، از این آزمایش جان سالم به در برد:

شاید این محصول را نتوان زیباترین در نوع خود معرفی کرد، چرا که قاب‌های آیفون 7 زیبای بسیار زیادی در بازار موجود هستند، اما نباید فراموش کرد منطق موس لیمیت‌لس بر روی ظاهر بنا نشده و توجه صرف آن بر روی محافظ از گوشی است. اگر چه سرسختی این قاب کاربران را واقعا تحت تاثیر خود قرار داده است، نباید از این نکته غافل شد که استحکام موس لیمیت‌لس، در واقع تکمیل‌کننده استحکام درونی و بیرونی ساختار خود آیفون 7 است. چه بسا گوشی‌هایی که با پوشیدن این قاب، از سقوط‌های کم‌ارتفاع‌تر نیز جان سالم به در نبرند.

طبق ادعای سازنده و مجری این تست سقوط آیفون 7 ، موس لیمیت‌لس از یک ماده سفارش با نام ایرو شوک (Airo Shock) ساخته شده است. این ماده از حباب‌هایی در اندازه میکرو تشکیل شده و در هنگام سقوط گوشی از دست کاربر متراکم می‌شوند تا به این وسیله انرژی ناشی از سقوط گوشی را دفع کنند. همان‌طور که در ویدیو بالایی مشاهده می‌کنید، این ماده گوشی را از سقوط از ارتفاع‌های بالا در امان نگه می‌دارد. خوشبختانه نیازی نیست تا در تست سقوط آیفون 7 کل گوشی را با این ماده بپوشانیم، چرا که موس لیمیت‌لس تنها با افزودن 2.6 میلی‌متر به ضخامت عادی گوشی، آن را در برابر ضربه محافظت می‌کند. در نظر داشته باشید بسیاری از قاب‌ها (که توان خوبی در برابر سقوط ندارند)، حین دست گرفتن حس زمختی به کاربر منتقل می‌کنند که ناشی از ضخامت بالاتر از 3 میلی‌متر آنان است:

تست سقوط آیفون 7از دیگر قابلیت‌های این قاب قرار داشتن یک آهنربای در میانه‌های بدنه است، خصیصه‌ای که برای آویزان کردن گوشی در مکان‌های مختلف شدیدا کاربردی خواهد بود. گفتنی است این محصول برای آیفون 6 و آیفون 7 عرضه شده و تنها 29 دلار قیمت دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*